Ünlüler Öğretmenleriyle İlgili Anılarını Anlattı - Son Dakika

Ünlüler Öğretmenleriyle İlgili Anılarını Anlattı

24.11.2013 12:47

Ünlü isimler hiç unutamadıkları öğretmenleriyle ilgili anılarını paylaştılar.

1
Ünlü isimler hiç unutamadıkları öğretmenleriyle ilgili anılarını paylaştılar. İşte ünlüler ve unutmadıkları anıları.
2
Feridun Düzağaç (Müzisyen):

Ortaokul ve lise edebiyat öğretmenlerimin yeri bende bir başkadır. Ortaokulda Gülten Atasever ve lisede Yusuf Yaçın hocalarımın şu anda bir şeyler yazabilmemde büyük katkıları var. Yusuf Hocam, her zaman “Sen mutlaka ileride bir şeyler yazacaksın” derdi. Bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun.

3
Deniz Arcak (Müzisyen):

Bir fizik hocam vardı. Bahattin Miran. Fizikten anlamazdım doğrusu ama Bahattin Miran, beni o kadar çok severdi ki bana, “Sen benim küçük uğurumsun.” derdi. Bana hep Milli Piyango aldırırdı. Ve hayatımda ilk defa fizikten iyi not almaya başladım çünkü farkında olmadan beni motive etmişti. Profesyonel şarkıcılık hayatıma atıldığımda 25 yaşındaydım ve Türkçe şarkı söylemeye alışık değildim. Ses tellerimde nodül çıktı. Değerli hocam Güzin Gürel nodüllerimi sadece egzersizle tedavi etmekle kalmayıp insanlara dair önemli bir umudum oldu.

4
Reha Özcan (Oyuncu):

Amcam öğretmendi ve onu çok genç yaşta kaybettik. Bu nedenle öğretmenler benim için her zaman çok değerlidir. Asıl öğretmenimse Müşfik Kenter'dir. Onsuz ikinci Öğretmenler Günü'nü geçireceğiz. Çok şey öğrendim ondan.

5
Banu Zorlu (Şarkıcı):

İzmir'de öğrenim görürken babamın işi dolayısıyla taşınmak zorunda kaldık. Öğretmenimden ayrılmak zorunda olduğumu anlayınca kahroldum. Öğretmenime söylediğimde onun da gözleri doldu. Ayrılacağım gün, gözyaşları içinde benim için yazdığı şiirini okudu, çok duygulandım. O şiiri hâlâ saklıyorum. Üniversiteye başladığım yıl, öldüğünü öğrendim. Şimdi o şiiri her okuduğumda canım öğretmenim Süheyla Hanım'ın bana güç verdiğine inanıyorum.

6
Serpil Tamur (Oyuncu):

Nurettin Sevin'den bahsetmek isterim. Elinde kalem kâğıt gelirdi oyunlara. ‘Yedekçi'yi oynarken izledi ve ardından kulise gelip hiç hata bulmadığını söyledi. İnanın o gün benim için unutulmaz oldu. Unutamadığım hocalarımdan biri de Cüneyt Gökçer'dir. Karşılıklı oynamak en büyük arzumdu. ‘Damdaki Kemancı'da bu arzum gerçekleşti. Baba-kızı oynadık. Her iki hocamı da saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum.

7
Burçin Abdullah (Oyuncu):

Hiç unutamadığım bir anım var; üniversite birinci sınıftaydım, sınavda kopya çekerken yakalandım. Fakat öğretmenlerim bana karşı çok yapıcı davrandı. Ben de onların yüzünü kara çıkarmadım ve derslerime dört elle sarıldım. Sonra o öğretmenimin asistanı oldum hatta.

8
Ali Ersan Duru (Oyuncu):

İlkokul öğretmenlerinin yeri, her öğrenci için daha farklıdır. Ben de ilkokul öğretmenimi hiç unutamam, Nihal Bilginer. İlkokul dörde kadar o okuttu bizi. Bir de aklımda kalan lisede edebi metinler öğretmenimiz vardı. Herkes ondan çok korkardı. Sürekli sıfır vermesiyle meşhurdu. Annem veli toplantısına geldi ve öğrendik ki annemin de öğretmeniymiş zamanında.

9
Tan Sağtürk (Balet):

Ankara Devlet Konservatuvarı bölüm başkanı hocam İnci Kurşunlu son derece sert ve disiplinli bir öğretmendi. Tüm öğrenciler ondan çekinirdik. Gösterimize çok az bir zaman kala, ayağımı sakatladım. Hocam beni evine aldı. Portakal sularıyla, masajlarla sakatlığımı geçirmeye çalıştı. Tüm arkadaşlarım ‘neredeyse' hayatlarının şokunu yaşadı.10 yıllık konservatuvar sürecimden küçük bir anı.

10
Yaşar Günaçgün (Müzisyen):

Öğretmenler Günü'nün benim için çok ayrı bir yeri vardır. Orta üçüncü sınıftaydım, 1985 yılının Öğretmenler Günü'nde ilk kez sahneye çıkıp şarkı söyledim. O günden beri de sahnelerdeyim. Bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun.

11
Burak Sergen (Oyuncu):

Öncelikle Başöğretmen Atatürk'ün Öğretmenler Günü'nü kutluyorum… İlkokul öğretmenim bana bir türlü önlük giydiremedi, sıraya da oturtamadı. Üçüncü ya da dördüncü sınıftaydık, bir fotoğrafımız var, herkes önlüklü, bir tek ben tişörtlüyüm. Bir gün beni arka sıralarda yakaladı, bir konu verdi. “Anlat şunu” dedi. Sağa baktım, sola baktım anlattım. “Helal olsun” dedi… Yıllar sonra karşılaştık… O günü hiç unutamadığını söyledi. Sıraya oturtamadı, önlük giydiremedi, zayıf verecekti onu da yapamadı. Artık herhalde rahmetli olmuştur. Işıklar içinde uyusun.

12
İşte tüm yurtta yaşanan öğretmen günü manzaraları.
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36

YORUMLAR
500

Son Dakika Ünlüler Öğretmenleriyle İlgili Anılarını Anlattı - Son Dakika


Advertisement