Son Dakika Haberleri: Ünlüler Paralarını Nereye Yatırıyor

Ünlüler Paralarını Nereye Yatırıyor

5 yıl önce

1
Oyunculuktan, şarkıcılıktan büyük paralar kazanan ünlü isimler, kazançlarını çeşitli sektörlerde kullanıyorlar. Ünlüler paralarını emlaktan, inşaata, gıda sektöründen eğlence hayatına farklı farklı iş alanlarına yatırdılar.
2
Ozan Güven, oyunculuk dışında ticaret hayatında da başarılı adımlarla ilerliyor.
3
Güven, Beşiktaş'taki Büyük Beşiktaş Çarşısı'nın içindeki Ramona adlı ayakkabı mağazasının ortakları arasında.
4
Komedyen Eser Yenenler, başarısını paraya çevirmeyi iyi bildi. Bursa'dan İstanbul'a geldiğinde günlük 50 TL'ye figüranlık yapan Yenenler, işadamlığına soyundu. Adını verdiği bir yat ve turizm işletmeciliği şirketi kuran, bir menajerlik ve organizasyon şirketine de ortak olan Yenenler, Levent'te lüks bir rezidansa taşındı.
5
Melike Emiroğlu, sunuculuk, oyunculuk ve fotoğrafçılıktan sonra işletmeciliğe soyundu.
6
Alaçatı'da butik otel açan güzel sunucu, “Hayalimi gerçekleştirdim. Otelin odalarını bile kendim temizliyorum” diyor.
7
Emrah, geçtiğimiz aylarda Twitter'dan 5 milyon dolarlık hisse almıştı.
8
Büyük kazanç elde eden sanatçı, elde ettiği kârın tamamını bu kez Facebook'a yatırıyor.
9
Yaptığı gayrimenkul yatırımlarıyla hatrı sayılır bir servetin sahibi olan Emrah, kulvar değiştirdi. Kuzeni Uğur Selçuk Türker'in yönlendirmesiyle bir süre önce 5 milyon dolarlık Twitter hissesi alan sanatçı, büyük kâr elde etti. Emrah, şimdi tüm kazancını Facebook hisselerine yatırıyor.
10
SHOW TV'de yayınlanan 'Güldür Güldür Show'un sevilen oyuncularından Alper Kul kazandığı paraları tarım sektörüne yatırıyor.
11
Ünlü sanatçı Balıkesir'in Erdek İlçesi'nde üç yıldır ceviz yetiştiriciliği yaptığını açıkladı. Kul'a ne kadar arazisi olduğu sorulunca, "Söylemeyeyim nazar değer. Kurur diye korkuyorum" dedi.
12
Yeşilçam'ın 'gamzeli güzel'i olarak bilinen Bahar Öztan, 35 yıllık sanat hayatımda kazandığı tüm paralarını otele yatırdı...
13
1991 yılında Bodrum Yalıkavak butik bir otel açarak işletmeye başladı.
14
Oğlu Yiğit Çolak'ın eğitimi için uzun bir süre Amerika'da kalan Öztan, bu nedenle iki yıldır boşta kalan otelini geçtiğimiz günlerde gözden geçirdi.
15
Oteli tadilat etmek için kollarını sıvayan gamzeli güzel... ”Çok özledim otelimi. 35 yıllık sanat hayatımda kazandığım tüm birikimi buraya yatırdım. Biraz tadilata ihtiyacı var” dedi.
16
Ünlü oyuncu Burak Özçivit bir şampuan markası ile ikinci kez anlaştı. Reklam filmi karşılığında ise 1.5 milyon TL aldı.
17
Ünlü oyuncu 2013 yılında da bir şampuan reklamında oynamış, 1 milyon TL kazanmıştı. Öziçivit yaklaşık 1.5 ay önce de bir kola markasının 2 milyon TL'ye yüzü olmuştu. Burak Özçivit böylece 1.5 yıl içinde yalnızca reklamlardan 4.5 milyon TL kazanmış oldu.
18
Oynadığı diziden bölüm başına 35 bin TL alan yakışıklı oyuncu yatırımını gayrimenkul sektörüne yapıyor. Ayrıca Özçivit, babasıyla Levent'te açtığı lokantayı da zincir yapmayı hedefliyor.
19
Aranjör ve şarkıcı Sinan Akçıl, kazancını güzellik ve bakım sektörüne yatırmaya karar verdi. Akçıl, ‘Makas' adlı güzellik merkezinin şubelerini satın aldı.
20
Bebek ve İTÜ Maslak'taki şubelerini satın alan ünlü müzisyen artık patron oldu. Şu sıralar dekorasyon çalışmalarıyla ilgilenen Sinan Akçıl'a sevgilisi Ebru Şallı da yardımcı oluyor.
21
Kenan İmirzalıoğlu, emlakçılık yapıyor. Kurduğu özel bir ekiple Tarlabaşı, Cihangir ve Balat civarında çok sayıda eski bina topladığı konuşuluyor.
22
Kıvanç Tatlıtuğ, gayrimenkul yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.
23
İstanbul Maçka ve Bebek'te iki daire, Garipçe'de de arsa alan ünlü oyuncu; rotasını bu kez Ege Bölgesi'ne çevirdi. Kalem Adası'dan 800 bin liraya arazi alan ünlü oyuncu buraya otel yapacak.
24
Erkan Petekkaya, Beykoz ve çeşitli AVM'lerde kasap dükkanı var.
25
Davut Güloğlu, Yenibosna'da çelik kapı fabrikası var.
26
Hülya Avşar, Clubpeb adıyla Maslak'ta spor salonunu açacak.
27
İbrahim Tatlıses'in Seyrantepe'de yemek fabrikası, Tatlıses Çiğ Köfteler, Seyrantepe ve Etiler'de kebap salonları var.
28
Türkiye'nin her yerine lahmacun salonları açacak. By Tatlıses adıyla gömlek üretiyor. Tatlıses Air adlı havayolu şirketinin de sahibi.
29
Serdar Ortaç, baba mesleği tornacılığı büyüttü.
30
Kardeşiyle birlikte fabrika açtı.
31
Kozmetik ürünler satışı yapan Seda Sayan Marketing adlı bir şirketi var.
32
200 bin lira sermayeli Mia Kozmetik adlı bir şirket kuran Seray Sever, ilk mağazasını Akmerkez'de açtı.
33
Mehmet Ali Erbil'in Cihangir'de Yımırta adlı kahvaltı salonu var. Yakınlarda bir de gazino açacak.
34
Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de bayan tekstil mağazası çalıştıran ünlü şarkıcı Alişan, ülkede yaşanan ekonomik kriz nedeni ile mağazasını kapadı. Macaristan'daki ortağı Servet Bekman ile tekstil pazarından çıktıklarını açıklayan Alişan, turizm sektörüne girmeye karar verdiklerini, başkent Budapeşte'de dört yıldızlı bir otel işletmek istediklerini söyledi.
35
Asuman Dabak, Oyuncu, bir fast food zinciri kurma girişimlerinde.
36
Cenk Eren, My Pavyon adlı gece kulübünün sahibi.
37
Nejat İşler, İstanbul Beyoğlu'nda Tezgah adlı kitapçısı var. Önce Bodrum Gümüşlük'te şimdi de Kaş'ta iki meyhaneye de ortak oldu.
38
Mehmet Ali Alabora, babası Mustafa Alabora ile birlikte Şile'de köfteci salonu açtı.
39
Deniz Akkaya, çocuk kıyafetleri satan Chic Frog adlı mağazanın sahibi.
40
Gamze Özçelik'in eski eşi Uğur Pektaş ile birlikte Umre turları düzenleyen turizm şirketi var.
41
Güven Kıraç, A2B Sürücü Kursu'nun ortakları arasında...
42
Niran Ünsal, Bağdat Caddesi'nde restoranı ve yemek atölyesi var.
43
Çok sayıda şirkete ortak olan Metin Akpınar, bir dönem Kipa adlı süpermarketin ortakları arasındaydı.
44
Şimdi İzmir'de bir oteli var.
45
Sezen Aksu, Ağabeyi Nihat Aksu ile birlikte SN Yapım adlı şirketi var. Bilişim sektörü üzerine faaliyetler yapıyor. Nişantaşı'ndaki Frankie adlı kulübün de ortakları arasında.
46
Sinem Kobal, Gülşen Aybaba ve Cemre Kemer ile birlikte yapım şirketi kurdu.
47
Ünlü oyuncu Tuğba Büyüküstün, dizi ve sinema filminden kazandığı tüm gelirini Baykon Endüstriyel Tartım Sistemleri ve İstron Elektronik Teknolojileri adlı iki farklı şirkete yatırdı.
48
İzzet YıldızhanEın inşaat şirketi var.
49
İzmir'de dört yıldızlı bir oteli de faaliyete soktu.
50
Şafak Sezer'in, kayınpederi Ozan Kaçmaz ile birlikte Tuzla'da bir AVM'de köfteci dükkanı var.
51
Türkiye'nin Diva'sı Bülent Ersoy'un gelirinin bir kısmını iş makinelerine yatırdığı manşetleri süslemişti. Ersoy, 200-250 bin dolara dozerleri ve kepçeleri haftalığı 10 bin dolardan belediyelere ve müteahhitlere kiraya veriyor.
52
2003 model Suzuki marka otomobil, Eşinin kullandığı Hyundai münübüs, Marmaris`te bir yarımada, Marmaris`te benzin istasyonu, Adana`da 50 daire, İstanbul Emirgan`da 6 villa, Sarıyer`de bir daire,Tarabya`da bir daire, Tarabya`da 4 katlı bir villa, bankada bir miktar nakit.
53
Kurtlar Vadisi dizisinde Polat Alemdar karakterini canlandıran Necati Şaşmaz, ticarete yöneldi. Necati Şaşmaz, yatırımlarını sürekli olarak Gerede`ye yapıyor.
54
Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın konuyla ilgili olarak, "Şaşmaz ailesi daha önce ilçemize büyük bir ahşap fabrikası kurdu. Gerek Raci Şaşmaz, gerekse Necati Şaşmaz ilçemizi sık sık ziyaret ediyor. En son büyükbaş hayvancılık yapmak istediklerini bizlere ilettiler. Bizler bu girişimden son derece mutlu olduk. Gerede`ye yatırım yapmak isteyen herkese kapımız açık ve sonuna kadar kendilerine destek vereceğiz" dedi.
55
Sibel Can'ın İstanbul`da 50 daire, Nakkaştepe`de, Levent`te villa, Bodrum`da 2 villa, Miami`de villa, yarış atı, 1 cip, otomobil, bankada hatırı sayılır nakiti var.
56
Bir Bozcaada aşığı olan ve onu şöhretin zirvesine taşıyan, Eyvah Eyvah film serilerini de bu bölgede çeken Ata Demirer, yatırımlarını da bu bölgede yapmak için arayışa başladı. Habbele Koyu civarında 7 dönümlük bir tarla almak için girişimlerde bulunan Demirer, bu arazide üzüm bağları yetiştirmeyi hedefliyor.
57
Ebru Gündeş'in yatırımları çok eskilere dayanıyor. Tekirdağ Muratlı'da bir çiftliği bulunan Gündeş hayvancılık yapıyor. Gündeş'in 1000'e yakın büyükbaş hayvan bulunuyor. Güntaş Tarım Hayvancılık adında bir şirketi bulunan Gündeş, işlerini ağabeyi ile birlikte yürütüyor.
58
Şöhret olduğu ilk yıllarda lüks otomobillere düşkünlüğü ile bilenen Cem Yılmaz'ın yatırımları arasında otomobiller hala ilk sıralarda yer alıyor. Bir Bentley otomobili olan Yılmaz'ın ayrıca bir Mini Cooper ve üç adet de Porsche'si var. Cem Yılmaz'ın Levent ve Çeşme'de villası, bir benzin istasyonu ve değeri 2 milyar lirayı bulan bir teknesi var.
59
Sertab Erener'in Sıraselviler'de, mortgage ve inşaat alanında uzman olan bir danışmanlık şirketi bulunuyor.
60
Dünya popunun çılgın kadını Lady Gaga da parasını girişim sermayesinde değerlendiriyor. Müzik ve spor dünyasından ünlüleri hayranları ile buluşturan Backplane adındaki sosyal ağın büyük ortağı olan Lady Gaga'nın teknolojiye yaptığım tek yatırım da bu değil. Lady Gaga daha önce de oyun şirketi Zynga ile bir işbirliğine giderek popüler çiftlik oyunu FarmVille'in farklı bir versiyonu olan GagaVille'in ticarileşmesini sağlamıştı.
61
Gençlerin sevgisilisi Justin Timberlake, yatırımlarını da kendi jenerasyonuna uygun alanlarda yapıyor. Online bir reklam şirketine satılan Myspace'e ortak olan Timberlake'in şirkette önemli bir rol oynadığından söz ediliyor. Timberlake daha önce ünlü William Rast, Memphis'te bir golf kursu ve Stipple adında bir girişim sermayesi şirketine de ortak olmuştu.
62
Kardashian ailesi para basan bir makine gibi. Televizyon şovları, skandalları ve bunların hepsini paraya çeviren bir yatırım anlayışları var. Kardeşleri ile birlikte hareket eden Kim Kardashian, 2007 yılında üç ortakla birlikte kurduğu ShoeDazzle şirketi ile online ayakkabı ve aksesuar satıyor. 3 milyona yakın müşterisi olan e-ticaret sitesi üyelik ücreti de talep ediyor. Şirket kısa bir süre önce risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz'ten tam 40 milyon dolarlık yatırım aldı. Bu şirketin Facebook, Foursquare, Groupon, Skype ve Twitter'a da yatırımları bulunuyor.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Asla Normal Bir Hayatı Olmayacağını Söylediler, Güzeller Güzeli Bir Manken Oldu! Yeşilçam'ın Yetenek Abidesiydi, Kıymeti Hiç Bilinmedi! İslam Dünyasının Gönlünü Fetheden Başbakan: Müslüman Toplumun Üzerine Korku Salarak Ün Kazanmak İstiyor Bufalo, Yavrusunu Isıran Aslanı Perişan Etti! Gülümsemekten Çekinmeyin! Bu Besinlerle İnci Gibi Dişlere Kavuşmak Çok Kolay