Ünlülerin Bilinmeyen Gerçek İsimleri - Son Dakika

Ünlülerin Bilinmeyen Gerçek İsimleri

26.02.2015 19:34

1
Hollywood'da estetik kaygılarla başlayan sahne sinema, tiyatro sanatçıları ve yazarların takma isim kullanma gelenegi bizde de son 50 yıldır yaygın biçimde sürdürülüyor. Peki biz bunlardan kaç tanesini biliyoruz? Bu listeyi sizin için derledik. İşte ünlülerin gerçek isimleri...

2
Muhammed Necati Şaşmaz

3
Melahat Özgü Namal

4
Kamile Burcu Esmersoy

5
Ali Acun Ilıcalı

6
Şerife Yıldız Asyalı

7
Berrak Birsen Tüzünataç

8
Nihat Haluk Bilginer

9
Cihan Kenan Doğulu

10
Hatice Tuba Büyüküstün

11
Kaan Okan Bayülgen

12
Asena: Onur Çakmak

13
Kibariye: Bahriye Tokmak

14
Banu Alkan - Renka Bronkavi

15
Orhan Gencabay: Orhan Kencebay

16
Erol Şafak Sezer

17
Doğuş: Orhan Baltacı

18
Kerim Sarp Apak

19
Behiç Buğra Gülsoy

20
Hakan Recep Altun

21
Rabia Demet Sağıroğlu

22
Ayşe Ajda Pekkan

23
Fatma Pınar Tokatlıoğlu (Pınar Aylin)

24
Fatma Yonca Evcimik

25
Mehmet Yaşar Günaçgün (Yaşar)

26
Züleyha Esra Ceyhan

27
Nuri Alço - Nureddin İbrahimov

28
Bulut Aras: Uğur Fidan

29
Aytaç Arman: Veysel İnce

30
Sibel Can: Deniz Engüzel

31
Berdan Mardini: Engin Karademir

32
Marilyn Manson - Brian Warner

33
Nihat Doğan: Rıza Doğan

34
Sezen Aksu: Fatma Sezen Yıldırım

35
Bülent Ersoy: Bülent Erkoç

36
Ahmet Özhan: Ahmet Şükrü Kadıöz

37
Haluk Levent: Haluk Acil

38
Alişan - Serkan Burak

39
Ahu Tuğba - Tuğba Çetin

40
Nicholas Cage - Nicholas Coppola

41
Ahmet Özhan - Ahmet Şükrü Kadıöz

42
Yıldız Kenter - Ayşe Yıldız

43
Yılmaz Güney - Yılmaz Pütün

44
Teoman - Teoman Fazlı Yakupoğlu

45
Petek Dinçöz - Diğdem Ezgü

46
Perihan Savaş - Şerife Perihan

47
Sezen Aksu - Fatma Sezen Yıldırım

48
Gökhan Güney: Mehmet Yüceer

49
Madonna: Madonna Ciccone

50
Ekrem Bora: Ekrem Şerifuçak

51
Cüneyt Arkın: Fahrettin Cüreklibatur

52
Engin Çağlar: Çağlan Övet

53
Nil Burak - Nihal Munsif

54
Nevra Serezli - Nurinisa Aşkiner

55
aşar Kemal - Kemal Sadık Göğçeli

56
Murat Soydan - Rüjdan Tercan

57
Neriman Köksal - Hatice Kökçü

58
Cüneyt Arkın - Fahrettin Cüreklibatur

59
Kenan Pars - Kirkor Cezveciyan

60
Miley Cyrus - Destiny Hope Cyrus

61
Müjde Ar - Kamile Suat Ebrem

62
Mahsun Kırmızıgül - Abdullah Bazencir

63
Muhterem Nur - Aysel Kısa

64
Gönül Yazar - Gönül Özyeğiner

65
Harika Avcı - Nermin Ocak

66
İbrahim Tatlıses - İbrahim Tatlı

67
Berdan Mardini - Engin Karademir

68
Aytaç Arman - Veysel İnce

69
Bulut Aras - Uğur Fidan

70
Ferdi Tayfur - Turhan Bayburt

71
Onlar sanat camiasının unutulmayan isimleri... Kimi yarışmalara katılarak, kimisi de tesadüfen keşfedilerek şöhret kapısını araladı. Ortak noktaları ise başarılarıyla olduğu kadar çektirdikleri fotoğraflarla da magazin gündemini meşgul etmeleri. İşte bir dönem fırtınalar estiren dev isimlerin unutulmayan pozları...

72
Henüz 13 yaşındayken gelen teklifi değerlendirerek oryantel olarak sanat yaşamına başlayan Sibel Can'ın yıldızı bir anda parladı. Nükhet Duru'nun tavsiyesi üzerine Maksim gazinosunda sahne aldı.1987 yılında ilk albümünü çıkardı.Sibel Can, çeşitli tv dizileri ile izleyici karşısına çıktı. Sahnelerde fırtınalar estirdiği dönemde Hakan Ural ile evlendi. Bu evlilikten iki çocuğu oldu.Evlilik mutlu sona ulaşmadı.

73
Sibel Can, ikinci evliliğini Sulhi Aksüt ile yaptı ve bu evlilikten de bir oğlu oldu. Geçtiğimiz günlerde ikinci evliliğini de noktalama kararı alan Can, yeni çıkardığı albümü ile adından söz ettiriyor. gerek sahne kıyafetleri gerek se performansı ile izleyenleri büyüleyen Sibel Can, geçmişte olduğu gibi hala hayalleri süslüyor.

74
75
76
16 yaşında mankenliğe başlayan Sibel Turnagöl, kısa bir süre sonra mankenler kraliçesi seçildi. Sanatçı, Alinur Velidedeoğlu'nun çektiği ‘‘Pelikan'' kalemleri reklam filminde oynadıktan sonra Şerif Gören yönetiminde Kadir İnanır'la başrolünü paylaştığı ‘‘Sen Türkülerini Söyle'' filmiyle beyazperdeye adım attı.

77
Erken yaşta efsane oyuncu Sadri Alışık'ın oğlu Kerem Alışık ile dünya evine giren Turnagöl'ün evliliği uzun sürmedi. Bu evlilikten Sadri adını verdiği bir oğlu olan Turnagöl, sunuculuğunu üstlendiği TV programları ile izleyicilerin karşısına çıktı.

78
Sahnelerde solistlik de yapan Serpil Çakmaklı 2000 yılında kendi adını taşıyan bir de albüm çıkardı. Yılanların Öcü, Bir Pazar Günü, Acı Gerçekler, 14 Numara gibi sinema filmleriyle "Alçaktan Uçan Güvercin" adlı TV dizisinde oynadı. Bir dönem Yalçın Dümer ile yaptığı evlilik ve ardından gelen boşanmayla da gündemdeydi. şu sıralar kameraların uzağında sakin bir yaşam sürdüren Serpil Çakmaklı'nın popüler günlerinden geriye verdiği cüretkar pozlar kaldı.

79
1962 Eskişehir doğumlu olan Çakmaklı, Alkan'ın en büyük rakibiydi. Gerçek adı Şener Dönmez olan Çakmaklı, liseyi bitirdikten sonra bir dönem mankenlik yaptı. "İçimizden Birileri" adlı TV filminde ufak bir rol aldı. "Devlet Kuşu" filmiyle oyunculuğa başladı.

80
1957 İstanbul doğumlu olan Oya Aydoğan bir süre St. Pulcherie Fransız okulunda okudu. Liseyi St. Michel'de bitirdi. 1976 yılında Türkiye Güzeli seçilince de kariyerinin yönü belirlendi. Bülent Ersoy'un yasaklı günlerinde onu esktralara götürerek destek verdi. Oya Aydoğan Evdeki Yabancı, Denizin Kanı, Pembe Patikler, Fırat gibi dizilerde ve çok sayıda sinema filminde rol aldı. Güzelliği ve oynadığı cesur sahneler ile yeşilçamda fırtınalar estiren Aydoğan son olarak Bez Bebek adlı dizi ile izleyici karşısına çıktı.

81

Türk Sinemasının kötü kadını Suzan Avcı, 1937 yılında Bursa'da doğdu.1962 yılında oynadığı, Şehvet Uçurumları ismili film ile kariyerinin en parlak dönemini yaşadı.

82
Ediz Hun, Hülya Kartal Tibet, Sadri Alışık gibi usta isimlerle oynadığı filmler ile sinemadaki yerini koruyan Suzan Avcı, güzelliği ile adından söz ettirdi. Dönemin en çok tartışılan isimlerinden olmayı başaran Avcı, unutulmayan sarışınlardan.

83
Meslek hayatı boyunca kadın ve erkek hayranlarının yakın mercek altında tuttuğu Nükhet Duru, güzelliği ile her daim dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Duru'nun verdiği pozlar, bir çok ünlü isme ilham kaynağı oldu.

84
Türk sinemasının ilk ve en uzun süreli 'vamp kadını' olarak kabul edilen Neriman Köksal, 1928 yılında İstanbul'da doğdu. Neriman Köksal, 20`li yaşlarının ilk yarısında İstiklal Caddesi'nde yürürken Metin Erksan tarafından keşfedildi. Çete' filmindeki Rus prensesi Nina rolü ile sinemaya adım atan Neriman Köksal asıl ününü, Fosforlu Cevriye filmi ile elde etti.

85
Türk Sinemasında erkeksi-kadın imgesinin uzun yıllar sürecek bir modaya dönüşmesine de öncülük eden Köksal, geçmişten günümüze en çok taklit edilen isimlerden biri olmayı başardı.

86
Müjde Ar. Asıl adı Kamile Suat Ebrem olan sanatçı, söz yazarı Aysel Gürel'in kızı. Türk televizyonlarının ilk yerli dizisi Aşk-ı Memnu'daki "Bihter" rolu ile şöhret oldu. Bikinisiyle denizden kameralara doğru koştuğu kolonya reklamı ile de Türkiye'nin popüler kültür hafızasında unutulmaz bir yer edindi.

87
Hülya Avşar. Yeşilçam'ın taçsız kraliçesi Hülya Avşar, 1963 Edremit doğumlu. Onun kaderini değiştiren katıldığı 1982 Türkiye güzellik yarışması oldu. Önce kraliçe seçildi. Ancak daha önce evlenip boşandığı ortaya çıkınca tacı elinden alındı. Ama bu tatsız olay onu bugünlere kadar taşıyan yolun başlangıcı oldu. 1983'te başrollerini Fikret Hakan ve Salih Güney ile paylaştığı Haram ile sinemaya başladı.

88
Hülya Avşar 1980'li yılların sonlarından günümüze kadar magazin gündeminden hiç düşmedi. Aşkları, evliliği, boşanması, çocuğu, tenis tutkusu, özel yaşamının tüm ayrıntılarıyla deyim yerindeyse kariyerinden daha fazla gündeme geldi.

89
Hale Soygazi, 1972'de Saklambaç Gazetesi'nin açtığı Türkiye Sinema Güzellik Yarışması'na katılarak birinci olduktan sonra adını duyurdu. Soygazi, Daha sonra "Avrupa Sinema Güzeli" seçildi. İlk filmi olan "Kara Murat" ile beyazperdeye adım attı ve sayısız filmde rol aldı. Hale Soygazi'nin düzgün fiziği ve duru güzelliği kendisine bir çok reklam teklifi gelmesine neden oldu.

90
Gönül Yazar. 1940 yılında İzmir'de doğan Gönül Yazar sanat hayatına 14 yaşında girdiği Ege Ses Kraliçesi Yarışması'nda birinci seçilerek atıldı. Ankara Radyosu'ndan İstanbul sahnelerine transfer olduğu ilk yıllardan itibaren daima gözde,daima sevilir bir sanatçı olmayı başardı.

91
Filiz Akın. Artist mecmuasının düzenlediği yarışmayı kazanarak oyunculuğa başlayan Filiz Akın, 1943 yılında doğdu. Sinemanın sarışın güzellerinden olan Filiz Akın, bir çok filmde başrol oynadı. Filiz Akın'ın izleyenlerin karşısına bikinili olarak çıktığı ilk filmi başrollerini Tarık Akan, Zeki Alasya, Metin Akpınar gibi usta isimlerle paylaştığı Tatalı Dillim'di. Güzel sanatçı, düzgün fiziği ile akıllarda yer etti.

92
Yeşilçam'ın ateşli kadınlarının hatırlanmayan yakılacak fotoğrafları...

93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108

YORUMLAR
500

Son Dakika Ünlülerin Bilinmeyen Gerçek İsimleri - Son Dakika


Advertisement