Son Dakika Haberleri: Ünlülerin Bilinmeyen Sağlık Sorunları

Ünlülerin Bilinmeyen Sağlık Sorunları

30 gün önce

Kimi okuma güçlüğü çekiyor, kimi başı döndüğü için seti aksatıyor. İşte ünlülerin hiç duyulmamış hastalıkları...

1
Aslı Enver
Aslı Enver
Aslı Enver, okuma güçlüğüne neden olan disleksi hastalığıyla savaşıyor. Normal bir insanın yarım saatte okuyabileceği bir metni, Aslı Enver yaklaşık 5 saatte bitirebiliyor. Disleksi, kişinin normal veya üstün zeka düzeyinde olmasına rağmen okuma, yazma ve dil becerilerinde problem yaşamasına sebep olan bir tür öğrenme bozukluğu... Hastalık genellikle, okuma bozukluğu şeklinde kendini gösteriyor.
2
Sertap Erener
Sertap Erener
Başarılı şarkıcı Sertap Erener, 11 yaşından beri bir tür bağırsak hastalığı olan ülseratif kolit ile savaşıyor. Erener, 1995 yılında, kalın bağırsağını aldırarak, sağlığına kavuştu.
3
Tuba Ünsal
Tuba Ünsal
Tuba Ünsal, FMF hastalığının neden olduğu karın ağrısı, nefes darlığı ve yüksek ateş şikayetleriyle sık sık doktor yolu tutuyordu. İyileşmek için uzun tedavi süreçlerinden geçen Ünsal, şimdilerde sağlığına kavuşmuş durumda...
4
Bensu Soral
Bensu Soral
16 yaşındayken, babasının 'kilolarına dikkat et' uyarısına oldukça kırılan Bensu Soral, ağır bir diyete girdi. Diyet sürecinde defalarca baygınlık geçiren Soral'a, hastaneye kaldırıldığında epilepsi teşhisi konuldu.
5
''Ömür boyu taşıyacağım bir rahatsızlık''
Ömür boyu taşıyacağım bir rahatsızlık
Soral, sonralarda ortaya çıkan yanlış teşhis hakkında, ''Meğer doktorun teşhisi yanlışmış. Epilepsi değilmişim. Kalbimde hayati tehlikesi olmayan, ama ömür boyu taşıyacağım bir rahatsızlık oluşmuş. Yaptığım bilinçsiz diyet bu durumu tetiklemiş. Aşırı heyecan ve nabız yükselten sporlar bana yasak. Ben de buna göre yaşıyorum.'' açıklamalarında bulunmuştu.
6
Beren Saat
Beren Saat
Son dönemlerde, Netflix ile anlaştığı haberiyle magazin gündemine bomba gibi düşen Beren Saat ise tırnak yeme hastalığını, ilaç tedavisiyle bırakmıştı.
7
Beyazıt Öztürk
Beyazıt Öztürk
49 yaşındaki ünlü komedyen, bademciklerinden yana oldukça dertli... Soğuk besinler tüketemeyen Beyazıt Öztürk, bu rahatsızlığı yüzünden sık sık doktora görünüyor.
8
Kıvanç Tatlıtuğ
Kıvanç Tatlıtuğ
Yakışıklı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ise uyku apnesi hastalığından muzdarip... Ünlü oyuncu, horlama ve uykuda solunum durması olarak tanımlanan bu hastalığı, uzun tedavi süreçlerinden sonra yendi.
9
Gökhan Özoğuz
Gökhan Özoğuz
Athena grubuyla gönüllere taht kurmuş olan Gökhan Özoğuz'un, Vertigo rahatsızlığı yüzünden, jürilik yaptığı 'O Ses Türkiye' yarışmasının çekimlerine dahi katılamadığı oldu. Halk arasında genellikle baş dönmesi belirtisi ile bilinen Vertigo, kulak çınlaması, bulantı, kusma gibi şikayetlere de yol açıyor.
10
Sezen Aksu
Sezen Aksu
Başarılı şarkıcı Sezen Aksu ise, 'panik atak' hastalığından muzdarip... Panik atak, beynimizde bizi hayatta tutmaya ve tehlikelerden korumaya yarayan alarm merkezinin bozulmasıdır.
11
Defne Samyeli
Defne Samyeli
Son dönemlerde, ünlü komedyen Cem Yılmaz ile olan aşkıyla magazin gündemini meşgul eden Defne Samyeli, 2000 yılında rahim kanserine yakalandı. Ameliyat sürecinde New York'ta kalan Samyeli, Türkiye'ye döndüğünde sağlığına kavuşmuştu. Defne Samyeli, şimdilerde oldukça sağlıklı... Kadınlara, devamlı jinekoloğa görünmeleri ve gerekli testleri yaptırmaları konusunda tavsiyelerde bulunmayı da ihmal etmiyor.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

İzleyenleri Dehşete Düşüren Festival: Yüzlerini Şiş ve Kılıçla Delip Geçiyorlar Ateşli Model Kelly Brook, Ödül Gecesinde Sınırları Zorladı! Daha Önce Birlikte Olduklarını Duyan Şaşıp Kalıyor! İşte Ünlülerin Medyatik Aşkları Londra Moda Haftası'nda Düzenlenen İç Çamaşırı Defilesi, Ağızları Açık Bıraktı! Kardashian'ın, Olay Yaratan Dekolte Elbisesini Giyip Sokaklarda Gezdi