Son Dakika Haberleri: Ünlülerin Çıplak Fotoğrafları Neden Sızdı, Şimdi Bu Konuda Neler Oluyor?

Ünlülerin Çıplak Fotoğrafları Neden Sızdı, Şimdi Bu Konuda Neler Oluyor?

6 yıl önce

Bu yılın hiç şüphesiz en çok ses getiren olaylarından bir tanesi belki de en çok ses getireni Apple'ın iCloud sisteminin hacklenmesi ve ünlülerin çıplak...

1

Bu yılın hiç şüphesiz en çok ses getiren olaylarından bir tanesi belki de en çok ses getireni Apple'ın iCloud sisteminin hacklenmesi ve ünlülerin çıplak fotoğraflarının internete düşmesi olmuştu. Peki bu olay nasıl oldu, niye oldu ve bu konuda şimdiye kadar ne gibi gelişmeler yaşandı? İşte iCloud skandalının perde arkası;Kaynak :
2

İsterseniz en baştan başlayalım. Günlerden 1 Eylül. Sabah uyandığımızda Jennifer Lawrence ve Kate Upton'ın çıplak fotoğraflarının .

3

Sonrasında herkes bu olayın nasıl ortaya çıktığını sormaya başladı. Çok geçmeden aynı günün gecesinde hackerlerın Find my iPhone uygulamasındaki bir açıktan yararlanarak gerçekleştirdikleri saldırılardan sonra ünlülerin iCloud hesaplarını ele geçirdikleri .

4

Aradan geçen yaklaşık 5 günün ardından Apple'ın en yetkili ismi olan Tim Cook bu olayla ilgili . Tim Cook konuşmasında iCloud için yeni güvenlik önlemlerinin sözünü vermişti.

5

Olaydan 1 hafta sonra Apple kullanıcılarını iCloud şifrelerini sıfırlamaları .

6

Tim Cook'un sözünü verdiği yeni güvenlik önlemleri . Artık iCloud'da iki aşamalı güvenlik sistemi bulunuyor.

7

Tabii ki günler ilerledi ve Apple yeni akıllı telefonlarını tanıttı. iCloud skandalının bu cihazların satışlarını etkileyeceği düşünülüyordu. Ancak pek

8

Hackerlar olaydan yaklaşık 20 gün sonra başka ünlülerin de çıplak . Yani olayda ikinci bir dalga yaşandı.

9

Hackerlar başka ünlülerin fotoğraflarını da yayınlamakla tehdit etti. Hatta bazı sitelerde Harry Potter'ın yıldızı Emma Watson'ın çıplak fotoğraflarının internete düşmesi için bir .

10

Tüm bunlardan sonra iş olayın bedelini ödemeye geldi. Herkes Apple'ın bu konuda suçlamalarla karşılaşacağını düşünürken sürpriz bir şekilde ünlülerin avukatları Google'ı fotoğrafları internetten kaldırmaması halinde 100 milyon $'lık bir tazminat davası açmakla .

11

Şu an bu olayla alakalı gelişmeler hala sürüyor. Görünüşe göre bu olay daha uzun süreler daha konuşulacak. Biz bu dosyayı yeni gelişmeler oldukça güncelleyeceğiz.

İşte size .

12


Haber Yayın Tarihi: 21.10.2014 04:28 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Canlı yayında skandal! 74'lük kocasını, 60 yaşındaki adamla duşta aldattı Kuruluş Osman'ın Ayşe Hatun'u Açelya Özcan, yatak pozuyla nefes kesti! Hükümet için çalışıyordu, çıplak fotoğrafları ortaya çıkınca hayatı tepetaklak oldu 'Arılar bana bir şey yapmaz' dedi, yarı çıplak peteklerin arasına daldı! İşte Benim Stilim'le ünlenen Niran Yalaz, estetik operasyonlarla bambaşka biri oldu!