Son Dakika Haberleri: Ünlülerin Gerçek İsimleri

Ünlülerin Gerçek İsimleri

5 yıl önce

1
Hollywood'da estetik kaygılarla başlayan sahne sinema, tiyatro sanatçıları ve yazarların takma isim kullanma gelenegi bizde de son 50 yıldır yaygın biçimde sürdürülüyor. Peki biz bunlardan kaç tanesini biliyoruz? Bu listeyi sizin için derledik. İşte ünlülerin gerçek isimleri...
2
Sibel Can: Deniz Engüzel
3
Haluk Levent: Haluk Acil
4
Bülent Ersoy: Bülent Erkoç
5
Ahmet Özhan: Ahmet Şükrü Kadıöz
6
Nuri Alço - Nureddin İbrahimov
7
Doğuş: Orhan Baltacı
8
Ahu Tuğba: Tuğba Çetin
9
Sezen Aksu: Fatma Sezen Yıldırım
10
Perihan Savaş - Şerife Perihan
11
Alişan: Serkan Burak
12
Asena: Onur Çakmak
13
Orhan Gencabay: Orhan Kencebay
14
Nihat Doğan: Rıza Doğan
15
Aytaç Arman: Veysel İnce
16
Banu Alkan: Renka Bronkavi
17
Berdan Mardini: Engin Karademir
18
Bono : Paul Hewson
19
Bulut Aras: Uğur Fidan
20
Marilyn Manson: Brian Warner
21
Cahide Sonku: Cahide Sera
22
Cüneyt Arkın: Fahrettin Cüreklibatur
23
İbrahim Tatlıses: İbrahim Tatlı
24
Ekrem Bora: Ekrem Şerifuçak
25
Eminem : Marshall Bruce Mathers
26
Engin Çağlar: Çağlan Övet
27
Ferdi Tayfur: Turhan Bayburt
28
Fikret Hakan: Bumin Gaffar Çıtanak
29
Gökhan Güney: Mehmet Yüceer
30
Gönül Yazar: Gönül Özyeğiner
31
Gülden Karaböcek: Saniye Gülden
32
Güngör Bayrak: Şerife Bayrak
33
Harika Avcı: Nermin Ocak
34
Hulk Hogan : Terry Bollea
35
Jodie Foster : Alicia Christian Foster
36
Jon Bon Jovi : John Francis Bongiovi
37
Kenan Pars: Kirkor Cezveciyan
38
Ayhan Işık: Ayhan Işıyan
39
Önder Somer: Önder Döser
40
Kibariye: Bahriye Tokmak
41
Madonna : Madonna Ciccone
42
Mahsun Kırmızıgül: Abdullah Bazencir
43
Nuri Sesigüzel: Nuri Kaçtaş
44
Okan Bayülgen: Kaan Okan Görgün
45
Perihan Savaş: Şerife Perihan
46
Perran Kutman: Perran Kanat
47
Petek Dinçöz: Didem Ezgü
48
Seda Sayan: Aysel Gülaçar
49
Serdar Gökhan: Nusret Ersöz
50
Serpil Çakmaklı: Serpil Dönmez
51
Sevda Ferdağ: Lütfiye Dumbul
52
Sting: Gordon Sumner
53
Suna Yıldızoğlu: Sonja Eadiy
54
Şener Şen: Ali Haydar Şen
55
Tarık Akan: Tarık Üregül
56
Teoman: Teoman Fazlı Yakupoğlu
57
Tom Cruise: Tom Cruise Mapother
58
Woddy Allen: Allen Konigsberg
59
Yaşar Kemal: Kemal Sadık Göğçeli
60
Yıldız Kenter: Ayşe Yıldız
61
Yılmaz Güney: Yılmaz Pütün
62
Miley Cyrus : Destiny Hope Cyrus
63
Muazzez Ersoy: Hatice Yıldız Levent
64
Muhterem Nur: Aysel Kısa
65
Murat Soydan: Rüjdan Tercan


66
Müjde Ar: Kamile Suat Ebrem


67
Neco: Tahir Nejat Özyılmaz
68
Neriman Köksal: Hatice Kökçü
69
Nevra Serezli: Nurinisa Aşkiner
70
Nicholas Cage: Nicholas Coppola
71
Nil Burak: Nihal Munsif
72
Muhterem Nur - Aysel Kısa
73
Miley Cyrus - Destiny Hope Cyrus
74
Madonna - Madonna Ciccone
75
Eminem - Marshall Bruce Mathers
76
Tom Cruise - Thomas Cruise Mapother
77
Onlar sanat camiasının unutulmayan isimleri... Kimi yarışmalara katılarak, kimisi de tesadüfen keşfedilerek şöhret kapısını araladı. Ortak noktaları ise başarılarıyla olduğu kadar çektirdikleri fotoğraflarla da magazin gündemini meşgul etmeleri. İşte bir dönem fırtınalar estiren dev isimlerin unutulmayan pozları...
78
Henüz 13 yaşındayken gelen teklifi değerlendirerek oryantel olarak sanat yaşamına başlayan Sibel Can'ın yıldızı bir anda parladı. Nükhet Duru'nun tavsiyesi üzerine Maksim gazinosunda sahne aldı.1987 yılında ilk albümünü çıkardı.Sibel Can, çeşitli tv dizileri ile izleyici karşısına çıktı. Sahnelerde fırtınalar estirdiği dönemde Hakan Ural ile evlendi. Bu evlilikten iki çocuğu oldu.Evlilik mutlu sona ulaşmadı.
79
Sibel Can, ikinci evliliğini Sulhi Aksüt ile yaptı ve bu evlilikten de bir oğlu oldu. Geçtiğimiz günlerde ikinci evliliğini de noktalama kararı alan Can, yeni çıkardığı albümü ile adından söz ettiriyor. gerek sahne kıyafetleri gerek se performansı ile izleyenleri büyüleyen Sibel Can, geçmişte olduğu gibi hala hayalleri süslüyor.
80
81
82
83
16 yaşında mankenliğe başlayan Sibel Turnagöl, kısa bir süre sonra mankenler kraliçesi seçildi. Sanatçı, Alinur Velidedeoğlu'nun çektiği ‘‘Pelikan'' kalemleri reklam filminde oynadıktan sonra Şerif Gören yönetiminde Kadir İnanır'la başrolünü paylaştığı ‘‘Sen Türkülerini Söyle'' filmiyle beyazperdeye adım attı.
84
Erken yaşta efsane oyuncu Sadri Alışık'ın oğlu Kerem Alışık ile dünya evine giren Turnagöl'ün evliliği uzun sürmedi. Bu evlilikten Sadri adını verdiği bir oğlu olan Turnagöl, sunuculuğunu üstlendiği TV programları ile izleyicilerin karşısına çıktı.
85
1962 Eskişehir doğumlu olan Çakmaklı, Alkan'ın en büyük rakibiydi. Gerçek adı Şener Dönmez olan Çakmaklı, liseyi bitirdikten sonra bir dönem mankenlik yaptı. "İçimizden Birileri" adlı TV filminde ufak bir rol aldı. "Devlet Kuşu" filmiyle oyunculuğa başladı.
86
Sahnelerde solistlik de yapan Serpil Çakmaklı 2000 yılında kendi adını taşıyan bir de albüm çıkardı. Yılanların Öcü, Bir Pazar Günü, Acı Gerçekler, 14 Numara gibi sinema filmleriyle "Alçaktan Uçan Güvercin" adlı TV dizisinde oynadı. Bir dönem Yalçın Dümer ile yaptığı evlilik ve ardından gelen boşanmayla da gündemdeydi. şu sıralar kameraların uzağında sakin bir yaşam sürdüren Serpil Çakmaklı'nın popüler günlerinden geriye verdiği cüretkar pozlar kaldı.
87
1957 İstanbul doğumlu olan Oya Aydoğan bir süre St. Pulcherie Fransız okulunda okudu. Liseyi St. Michel'de bitirdi. 1976 yılında Türkiye Güzeli seçilince de kariyerinin yönü belirlendi. Bülent Ersoy'un yasaklı günlerinde onu esktralara götürerek destek verdi.
88
Oya Aydoğan Evdeki Yabancı, Denizin Kanı, Pembe Patikler, Fırat gibi dizilerde ve çok sayıda sinema filminde rol aldı. Güzelliği ve oynadığı cesur sahneler ile yeşilçamda fırtınalar estiren Aydoğan son olarak Bez Bebek adlı dizi ile izleyici karşısına çıktı.
89
Türk Sinemasının kötü kadını Suzan Avcı, 1937 yılında Bursa'da doğdu.1962 yılında oynadığı, Şehvet Uçurumları ismili film ile kariyerinin en parlak dönemini yaşadı.
90
Ediz Hun, Hülya Kartal Tibet, Sadri Alışık gibi usta isimlerle oynadığı filmler ile sinemadaki yerini koruyan Suzan Avcı, güzelliği ile adından söz ettirdi. Dönemin en çok tartışılan isimlerinden olmayı başaran Avcı, unutulmayan sarışınlardan.
91
Sanat dünyasının eskimek bilmeyen yüzlerinden biri olan Nükhet Duru, 1954 yılında doğdu. İlk 45'lik plağı 'Beni Benimle Bırak' 1975 yılında yayınlandı ve bu plak büyük bir başarı sağladı. Duru, müzik albümlerindeki başarısını, beyaz perdeye de taşıdı ve bir çok filmde rol aldı.
92
Meslek hayatı boyunca kadın ve erkek hayranlarının yakın mercek altında tuttuğu Nükhet Duru, güzelliği ile her daim dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Duru'nun verdiği pozlar, bir çok ünlü isme ilham kaynağı oldu.
93
Türk Sinemasında erkeksi-kadın imgesinin uzun yıllar sürecek bir modaya dönüşmesine de öncülük eden Köksal, geçmişten günümüze en çok taklit edilen isimlerden biri olmayı başardı.
94
95
Müjde Ar. Asıl adı Kamile Suat Ebrem olan sanatçı, söz yazarı Aysel Gürel'in kızı. Türk televizyonlarının ilk yerli dizisi Aşk-ı Memnu'daki "Bihter" rolu ile şöhret oldu. Bikinisiyle denizden kameralara doğru koştuğu kolonya reklamı ile de Türkiye'nin popüler kültür hafızasında unutulmaz bir yer edindi.
96
Müjde Ar, 30 yılı aşkın sanat hayatında Atıf Yılmaz, Zeki Ökten, Halit Refiğ, Nejat Saydam, Kartal Tibet, Ertem Eğilmez, Şerif Gören, Sinan Çetin, Ömer Kavur, Başar Sabuncu, Mustafa Altıoklar ve Serdar Akar gibi yönetmenlerin filmlerinde rol aldı. Güzelliği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran sanatçı, başarısının yanı sıra verdiği cesur pozlarla da hafızalara kazındı.
97
Hülya Koçyiğit. Meslek hayatına 1963 yılında çekilen Susuz Yaz filmi ile başlayan Hülya Koçyiğit, yönetmenliğini Atıf Yılmaz, Şerif Gören,Ertem Eğilmez gibi ustaların yaptığı 200'e yakın filmde rol aldı.Koçyiğit, daha çok muhafazakar aile kızı tiplemeleriyle izleyici karşısına çıktı. Gülşah isminde bir kızı olan sanatçı, başarısı ve sade güzelliği ile akıllarda yer etti.
98
Hülya Avşar. Yeşilçam'ın taçsız kraliçesi Hülya Avşar, 1963 Edremit doğumlu. Onun kaderini değiştiren katıldığı 1982 Türkiye güzellik yarışması oldu. Önce kraliçe seçildi. Ancak daha önce evlenip boşandığı ortaya çıkınca tacı elinden alındı. Ama bu tatsız olay onu bugünlere kadar taşıyan yolun başlangıcı oldu. 1983'te başrollerini Fikret Hakan ve Salih Güney ile paylaştığı Haram ile sinemaya başladı.
99
Hülya Avşar 1980'li yılların sonlarından günümüze kadar magazin gündeminden hiç düşmedi. Aşkları, evliliği, boşanması, çocuğu, tenis tutkusu, özel yaşamının tüm ayrıntılarıyla deyim yerindeyse kariyerinden daha fazla gündeme geldi.
100
Harika Avcı. O da adını değiştiren ünlülerden. Gerçek adı Nermin olan Avcı, ortaokuldan sonra okumayı bıraktı. Bir fabrikada işçi olarak çalışmaya başlayan Avcı'nın yaşamı henüz 14 yaşındayken aşk ile ilk tanıştığında değişti. Avcı'nın ilk aşkı işadamı Dikran Masis'ti. Sinema filmlerinde ve TV dizilerinde oynayan Avcı, bir dönem şarkıcılık da yaptı.
101
Hale Soygazi, 1972'de Saklambaç Gazetesi'nin açtığı Türkiye Sinema Güzellik Yarışması'na katılarak birinci olduktan sonra adını duyurdu. Soygazi, Daha sonra "Avrupa Sinema Güzeli" seçildi. İlk filmi olan "Kara Murat" ile beyazperdeye adım attı ve sayısız filmde rol aldı.
102
Başrollerini Gökhan Arsoy ile paylaştığı 'Taş Bebek' filmi ile beyazperdeye adım attı ve devrin ünlü jönleriyle onlarca filmde rol aldı. Formda vücudu ile de ilgi odağı olan Gönül Yazar, eskimeyen güzelliğiyle hala adından söz ettiriyor.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Eurovision Starı Sakallı Kadın, Son Kararıyla Şaşırttı! Cinsel İlişki Robotuna Bomba Özellik! Partnerine “Hayır” Diyebilecek İrlandalı Fenomen, Türkiye'ye Tatile Geldikten Sonra Bağımlısı Oldu! Son Hali Korkutuyor Kimse Gerçek Yaşına İnanmıyor! Yaşlılık Hastalığı Yüzünden Adım Adım Ölüme Gidiyor Cinsel İçerikli Film Yıldızıydı, Aşkı Uğruna Mesleği Bıraktı! Ünlü Şefle Evleniyor