Ünlülerin İnanılmaz Değişimi - Son Dakika

Ünlülerin İnanılmaz Değişimi

23.05.2014 14:49

1
Ünlü sanatçıların geçmişte çekilmiş fotoğraflarıyla şimdiki halleri görenleri şaşkına çeviriyor. İşte geçmişten günümüze ünlülerin inanılmaz değişimi...

2
Selçuk Yöntem.Çocukluk ve okul yıllarına ait bu fotoğrafta Yöntem'in yıllar içindeki değişimi dikkatlerden kaçmadı.

3
Üniversite yıllarında uzun saçları ve bıyıklarıyla dikkat çeken Yöntem, o döneme ait her fotoğrafın kendisi için ayrı bir öneme sahip olduğunu söyledi.

4
Hatice.Bir zamanlar türkülere getirdiği yorumla müzik piyasasına damgasını vuran bir isim.

5
Hatice, geçmişte kısa ve koyu renk saçlarıyla mütavazi bir görünüm sergiliyordu.

6
Geçen zamanla birlikte Hatice, saçlarını uzatıp sarıya boyattı ve albüm tanıtımlarında daha iddialı pozlar vermeye başladı.

7
Ebru Yaşar. Bu fotoğraf Ebru Yaşar'ın müzik piyasasına ilk adım attığı dönemdeki bir fotoğrafı.

8
Ebru Yaşar, müziğe duyduğu ilgi sayesinde küçük yaşlarda sahne hayatı ile tanışan ünlülerden. 1995 yılında yakınlarının teşvik etmesi ile ‘Bu Sahilde' isimli ilk albümü çıkardı. Albümü ile aynı ismi taşıyan şarkısı bir anda Top 10 listelerinde zirvenin sahibi oldu.

9
Gün geçtikçe yıldızı parlayan şarkıcı İDOBAY Müzik Yapım'a transfer oldu. İdobay Etiketi ile çıkardığı Seni Anan Benim İçin Doğurmuş albümü ile müzik dünyasında bir kez daha fırtınalar estirdi.

10
Ebru Yaşar da zaman içinde sık sık görüntüsünü değiştirdi.

11
Bir ara sessiz kalan Ebru Yaşar, uzun süren sessizliğini İsmail YK ile düet yaptığı ve albüme de adını veren ‘Seviyorum Seni' şarkısı ile bozdu. Geçen zamanda sadece şarkılarını değil görüntüsünü de baştan sona yeniledi.

12
Aşkın Nur Yengi, İlk olarak Sezen Aksu'nun güzel sesli vokalisti olarak adını duyurdu. 1986 yılında Harun Kolçak'la birlikte 'Haydi söyle' adlı şarkıyla Eurovizyon Şarkı Yarışması'nın Türkiye elemelerine katıldı.

13
1987 Kuşadası Altın Güvercin Şarkı Yarışması'nda 'Yeniden', 1988 Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'Portakal çiçeği', 1989 Çeşme Müzik Festivali'nde 'Artık Hiç Ağlama' adlı şarkılarla uluslararası platformlarda birincilik ödülleri kazandı.

14
1990 yılında Sevgiliye adlı ilk abümü ile iki milyon tiraj yaparak, son dönemde çıkan ilk başarılı genç sanatçı olarak adını duyurdu.

15
Bendeniz. 1990 sonrası pop müzikteki patlamanın ardından bugüne kalan birkaç isimden biri Bendeniz.

16
İlk olarak "Ya Sen Ya Hiç" şarkısı ile adını duyuran sanatçı, sonrasında Harun Kolçak ile yaptığı düetlerle adından söz ettirdi.

17
Uzun süren sessizliğini ‘Olsun' albümü ile bozan Bendeniz, hem şarkılarını hem de tarzını yeniledi.

18
Beyaz. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü'nde okurken radyoculuğa merak saran Beyaz, Number 1 FM'deki programı ile şöhret kapısını araladı.

19
Beyaz, İstanbul'da ulusal bir kanaldan aldığı teklif ile mesleğe profesyonel giriş yaptı. Çeşitli televizyon kanallarında sunuculuk yaparak yıldızını parlatan Beyaz sonrasında Kanal D'de kendi ismi ile sov programı yapmaya başladı.

20
Cem Yılmaz. Şüphesiz Türkiye'nin en komik adamı olan Cem Yılmaz'ın yıldızı Leman Kültür'de başladığı stand-up serüveni ile parladı.

21
Tek kişilik gösterileri ile izleyicileri gülme krizine sokan Cem Yılmaz, bir çok komedi filmine de imzasını attı.

22
Çevirdiği reklam filmleri ile ekranların gülümseten adamı Cem Yılmaz daha uzun yıllar adından söz ettirecek gibi.

23
Ceylan, küçük yaşında şöhretle tanışan ünlülerden biri. İlk kez sahneye 7 yaşında ve Almanya'da çıktı. 1983 yılında katıldığı müzik yarışmasında birinci oldu.

24
Ceylan ardı ardına çıkardığı albümleri ve çalkantılı aşk ilişkileri ile adından söz ettirdi. Şimdilerde kendi isminde şov programı sunuyor.

25
Ceylan, müzik dünyasının görüntüsünü en sık değiştiren ünlülerinden.

26
Demet Akalın, 1990 sonrasında Mayo güzeli seçilerek şöhret kapısını araladı. Sesinin güzelliğini fark eden Akalın, mankenliğin yanı sıra sahne çalışmaları yapmaya başladı. Sebebim adlı ilk albümünü çıkarttıktan sonra mankenliği bırakarak profesyonel müzik yaşamına adım attı.

27
Demet Akalın hem şarkıları hem de İbrahim Kutluay ile yaşadığı aşkla magazin gündemini uzun süre meşkul etti. Demet Akalın, 4 yıllık ilişkisini noktaladıktan sonra adı bir çok isimle aşk dedikodularına karıştı.

28
Akalın, şimdilerde yaz aylarına damga vuran albümleri ile gündemde…

29
Deniz Seki, tesadüfler sonucu Melih Kibar ile tanıştı ve reklam filmlerini seslendirmeye başladı. Daha sonra Kenan Doğulu, Zuhal Olcay ve Yaşar başta olmak üzere bir çok şarkıcıya vokalistlik yaparak yoluna devam etti.

30
Deniz Seki, kendisini şarkı söylemeye hazır hissettiği anda, Pop-show 95 Şarkı yarışmasına katıldı ve kendi yazdığı şarkı sözü ile 1. oldu. 1997 yılında çıkarttığı ‘Hiç Kimse Değilim' albümü ile müzik dünyasında tanınan bir isim haline geldi.

31
Baştan sona kendi şarkılarından oluşan albüm, Deniz Seki'nin besteci kimliğini de ortaya çıkardı. Meslek hayatı boyunca bir çok albüm ve şarkıya imza atan Seki, şu sıralar uyuşturucu kullanmak ve temin etmek suçundan cezaevinde.

32
Ebru Gündeş. 1974 doğumlu Ebru Gündeş, geçimini konfeksiyonda çalışarak sağlıyordu. Bir gün Neşe Demirkat tarafından keşfedildi. Sahne çalışmalarına başlamadan önce Emel Sayın'a vokalistlik yaptı. 1993 yılında prodüktörlüğünü Selçuk Tekay'ın, aranjörlüğünü ise Özkan Turgay'ın yaptığı ilk albümü ‘Tanrı Misafiri'ni çıkardı.

33
Bu albümle yakaladığı başarı tanınmasının yanı sıra bir çok ödülünde sahibi olmasını sağladı. Ebru Gündeş, sonraki yıllarda çıkardığı albümleri ile de satış rekorlarını zorladı. 2000 yılında Dön Ne Olur albümünün tanıtımı sırasında basın mensuplarının karşısında beyin kanaması geçiren Gündeş, sahnelerden bir süre uzak kaldı.

34
Gülşen. İlk bestesini 16 yaşında yapan Gülşen, liseyi bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Bölümü'ne girdi. Konservatuara eş zamanlı olarak İstanbul'da çeşitli gece kulüplerde sahne aldı. Bir akşam Özkan Turgay tarafından keşfedildi ve albüm teklifi aldı.

35
1996 yılında ilk albümü ‘Be Adam'ı çıkardı. İyi bir çıkış yakalayan Gülşen, müziğe üç yıl ara verdikten sonra 1999 yılında Erkeksen, isimli ikinci albümünü yayınladı. ‘Of Of' albümü ile adeta yeniden doğan Gülşen'in, önce Erol Köse, sonrasında Reha Muhtar ile yaşadığı çalkantılı ilişkiler magazin gündemine bomba gibi düştü.

36
Özel hayatı hakkında suskun kamayı tercih eden sanatçının son albümü ilgi görmemiş olsa da öncelerde yaptığı iddialı albüm ve şarkılar Gülşen'i ayakta tutmaya yetiyor.

Son Dakika Ünlülerin İnanılmaz Değişimi - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500
Advertisement