Unutulmaz '1 Nisan' şakaları - Son Dakika

Unutulmaz '1 Nisan' şakaları

01.04.2013 10:37

1
1 Nisan şakanın evrensel günü olarak kabul ediliyor. İşte dünyadan en ünlü 1 Nisan şakaları:
2
1 Nisan şakalarının en fazla konuşulanı Kastamonu'da yaşanmıştı. En yakın arkadaşı Sedat Toygar'ın sınav başvuru şifresini öğrendikten sonra YGS'ye gireceği ili Kastamonu yerine Hakkari olarak değiştiren İsmail Kaya, olayı 1 Nisan şakası olarak tasarladığını söylemişti.
3
Moda vapuruyla Kadıköy'den Beşiktaş'a giden Murat Alas, Üzerinde bomba olduğunu söyledi. Şakacı, vapur iskeleye yaklaşınca gözaltına alındı ve 2 Nisan'da tutuklandı.
4
1957 yılında BBC'nin saygın haber programı 'Panorama', ılık geçen kış nedeniyle ağaçlarda artık spagetti yetişmeye başladığını duyurdu. Televizyon kanalına telefon yağmaya başladı, tüm izleyiciler kendi spagetti ağaçlarını nasıl yetiştirebileceğini soruyordu. Sonunda bunun bir şaka olduğu anlaşıldı.
5
1962'de İsveç'in siyah beyaz yayın yapan tek televizyon kanalına 1 Nisan'da çıkan bir teknisyen, ekranın önüne bir naylon kadın çorabı geçirerek izleyicilere renkli televizyon izleyebilecekleri müjdesini verdi. Sonunda olayın şaka olduğu ortaya çıktı.
6
1976'da da İngiliz gökbilimci Patrick Moore, 1 Nisan 09.47'de Plüton Jüpiter'in arkasında geçerken sıra dışı bir olay meydana geleceğini, gezegenlerin bu dizilişinin Dünya'nın çekim gücünü azaltacağını söylemişti. Tam bu anda sıçrayanların havada uçma hissini yaşayacaklarını söyledi. Olayın şaka olduğu çok geçmeden anlaşıldı.
7
1992'de sol eğilimli NPR radyosu, Richard Nixon'ın 'Kötü bir şey yapmadım ve bir kez daha kötü bir şey yapmayacağım' sloganıyla başkanlık seçimlerine aday olduğu şakasını yaptı.
8
1996'da Amerikan fast food zinciri Taco Bell'in, Amerikan bağımsızlık tarihinin sembolü olan özgürlük çanını satın aldığını ve federal hükümetin çanın adını Taco özgürlük çanı olarak değiştirdiğini açıklaması, halk arasında infial yarattı. Daha sonra olayın şaka olduğu orataya çıktı.
9
1998 yılında Science and Reason adlı derginin nisan sayısında Alabama eyaletinde 3.14 olan pi sayısının değerinin yapılacak oylama ile yuvarlanarak 3.0 olacağı şakası yapıldı. Bunun üzerine yüzlerce telefonla halk bu kararı protesto etti.
10
Samsun'un Havza İlçesi'ndeki radyo istasyonunu canlı yayında arayan ve kendini 'Fettullah Doğrusöylemez' olarak tanıtan bir kişi, 'Kunduz Yaylasından arıyorum, ormandan ilçe merkezine doğru yüzlerce fil geliyor. Çok iriler ve önüne gelen her şeyi ezip geçiyorlar' diyerek telefonu kapattı. Kısa süre sonra aynı kişi yeniden radyoyu arayarak, 'Size 1 Nisan şakası yaptım' dedi.
11
Trabzon'da yayınlanan bölgesel Kuzey Ekspres gazetesi, sürmanşetinde, 'Fatih Tekke Fener'de' başlığıyla okuyucularına verdiği haberde, milli futbolcunun gelecek sezon için sarı-lacivertli takımla anlaştığını duyurdu. Gazete, son sayfasında ise 1 Nisan Şakası yaptığını ve haberin gerçeğini yansıtmadığını belirten bir yazı yayımladı.

Son Dakika Unutulmaz '1 Nisan' şakaları - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Grinin Elli Tonu'nun yıldızı yeni işiyle şaşırtmadı! Tanıttığı ürünü ne siz sorun ne biz söyleyelim Müzisyen Ezra, sosyal medya hesabından trans olduğunu itiraf etti Canlı yayında iğrenç anlar! Ünlü model, bebeğinin plasentasını yedi Hangi kelime yürekteki yangını söndürür! Acılı anne 5 yaşındaki kızına yapılanı öğrenince aklını kaybetti Kaçak maymun besleyen sosyal medya fenomeni Meriç İzgi'nin 5 yıl hapsi istendi