Unutulmaz Diziler Nerede Çekildi? - Son Dakika

Unutulmaz Diziler Nerede Çekildi?

29.06.2011 09:47

1
Televizyon ekranlarının unutulmaz dizileri nerde çekildi merak ediyor musunuz? İşte dizilere ev sahipliği yapan mekanlar.
2
Aşk-ı Memnu - Sarıyer. Kanal D'nin başarılı dizisi Aşk-ı Memnu, oyuncuları kadar çekim yapılan mekânıyla da hayran kitlesi oluşturmuştu.

3
Beren Saat, Selçuk Yöntem ve Kıvanç Tatlıtuğ'un oynadığı dizi, Sarıyer'de çekildi. 1895 yılında inşa edilmiş olan Rahmi Koç'a ait yalı 3 katlı ve 10 odalı...

4
Hanımın Çiftliği - Adana. Kanal D'nin sürükleyici dizilerinden biri olan Hanımın Çiftliği Adana'da çekildi.

5
Çiftlik inşa etmek için Karaahmetli Köyü'nde 250 dönümlük arsa kiralandı. İddialara göre; Galatasaray'ın eski futbolcularından Hasan Şaş'ın, dizi ekibine plato kurmaları için arsayı kiraladığı söylendi.

6
Aşk Ve Ceza. Nurgül Yeşilçay ve Murat Yıldırım'ın başrol oynadığı, atv'nin önemli projelerinden biriydi. Aşk ve Ceza; İstanbul – Bodrum – Van üçgeninde geçiyor.

7
Dizinin İstanbul çekimleri ise Galata Kulesi ve çevresinde gerçekleştirildi.

8
Canım Ailem - Emirgan. Atv'nin diğer bir dizisi Uğur Yücel, Şebnem Bozoklu, Ezgi Mola, Ozan Güven gibi çok sayıda usta oyuncunyu konuk etti.
9
Çekimler, Emirgan'da karşılıklı iki evde yapılmıştı.

10
Yaprak Dökümü - Beylerbeyi. Kanal D'nin uzun yıllar reytinglerden düşmeyen dizisi Yaprak Dökümü Beylerbeyi'nde çekildi.

11
Diziye konu olan köşk yani "Lazın Köşkü", İzzet Tuzcuoğlu'na ait ve 1982 yılından bu yana çeşitli dizilere (Gırgıriye, Darbukatör Baryam, Çemberimde Gül Oya) ev sahipliği yapmış.

12
Ömre Bedel - Hülya Avşar. Fox TV'nin iddialı yapımlarından biri olan "Ömre Bedel"in çekimleri, Hülya Avşar'ın Sarıyer Büyükdere'deki villasında yapıldı.
13
Avşar kızı dört katlı villayı 11 yıl önce satın aldı.

YORUMLAR
500

Son Dakika Unutulmaz Diziler Nerede Çekildi? - Son Dakika


Advertisement