Üşengeçler İçin Cilt Bakımı - Son Dakika

Üşengeçler İçin Cilt Bakımı

22.08.2014 17:51

1
Yoğun iş hayatı, alışveriş, aile derken cildimize çoğu zaman yeterli özeni gösteremiyoruz.

2
Fakat hepimiz biliyoruz ki, cildimize yeterli özeni gösteremezsek, bugün kötü gözükmekle kalmaz, gelecekte de ağır bedeller ödeyebiliriz.

3
Yoğun ve üşengeç hanımların bile uygulayabileceği birkaç cilt bakım önerisini sizin için hazırladık...

4
Güneşten korunun: Pek çoğumuzun günlük krem anlayışı nemlendiricilerden ibaret. Siz sabah güneş kremi sürenlerdenseniz şanslısınız, ama yine de yeterli değil. Gün içinde makyaj yüzünden güneş koruyucunuzu tazeleyemiyorsanız, SPF'li toz pudraları kullanın.

5
Temizleme: Cildinizde gün içinde biriken kir ve yağ tabakası güzelliğimizi tehdit eder. Bunun için her sabah 30 saniye ayırmanız yeterli. Doğal olmasının tercih ettiğimiz bir temizleyici ve ipek yüz kesesiyle her sabah yüzünüzü temizleyin.

6
Yaşlanmak yok: Yaşlanmak istemiyorsanız, sırtınızı antioksidanlara dayamalısınız. Bunun için de limon, greyfurt, ahududu ve çilek gibi meyveleri hayatınızdan eksik etmeyin.

7
Gözaltı şişlikleriyle mücadele: Yorgunluk, uykusuzluk ve aşırı tuz tüketiminden kaynaklanan göz altı şişliklerinin önüne, geceleri yüksek yastıkta yatarak geçebilirsiniz.

8
Solgun bir cilt: Özellikle yaz aylarında cildimiz UV ışınları nedeniyle zarar görebilir. Cildi ölü hücrelerden arındırmak ise hem zaman alıyor, hem de masraflı. Bunun için 10 dakikada uygulanan antioksidan maskeler, sizin için ideal bir seçim olabilir.

9
Kuru bir cilt: Alkolsüz tonikle cildinizi temizledikten sonra tamamen cildinizden arındırmayın, emmesini bekleyin. Akabinde nemlendiricinizi uygulayın. Toniğinizi cildinizde serum gibi bırakarak, ekstra nem sağlayabilirsiniz.

Son Dakika Üşengeçler İçin Cilt Bakımı - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement