Son Dakika Haberleri: Usta Oyuncu Süheyl Eğriboz Hayatını Kaybetti

Usta Oyuncu Süheyl Eğriboz Hayatını Kaybetti

6 yıl önce

Tiyatro ve sinemada 'kötü adam' karakteriyle ün yapan oyuncu Süheyl Eğriboz, uzun süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

1
Yeşilçam oyuncularından Süheyl Eğriboz, uzun süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
2
Oyuncu Süheyl Eğriboz, geçen kasım ayında Aksaray'daki evinde geçirdiği rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı Samatya İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'de yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı.
3
İki aydır tedavi gören Süheyl Eğriboz, sabaha karşı hayatını kaybetti. Usta oyuncunun bugün ikindi namazını müteakıben kılınacak cenaze namazından sonra defnedileceği açıklandı.
4
Yeşilçam filmlerinin unutulmaz isimlerinden olan ünlü oyuncu, Balıkesir'in Gönen ilçesinde 17 Nisan 1927'de dünyaya geldi. Eğitimini, Pertevniyal Lisesi'nde tamamladı.
5
Oyuncu, sinemaya 1940'da Akasya Palas filmi ile girdi.
6
Sinemanın yanı sıra foto romanlarda ve TV dizilerinde rol aldı.
7
Eğriboz'u, Yeşilçam filmlerinin kötü adamı olarak tanıdık.
8

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Asla Normal Bir Hayatı Olmayacağını Söylediler, Güzeller Güzeli Bir Manken Oldu! Yeşilçam'ın Yetenek Abidesiydi, Kıymeti Hiç Bilinmedi! İslam Dünyasının Gönlünü Fetheden Başbakan: Müslüman Toplumun Üzerine Korku Salarak Ün Kazanmak İstiyor Bufalo, Yavrusunu Isıran Aslanı Perişan Etti! Gülümsemekten Çekinmeyin! Bu Besinlerle İnci Gibi Dişlere Kavuşmak Çok Kolay