Son Dakika Haberleri: Usta Sihirbazlar

Usta Sihirbazlar

7 yıl önce

En ünlü ilizyonistler

1
Ne sihir ne keramet. Onlar kimsenin bilmediği sırları ve el çabukluğu ile ünlerine ün kattılar. En ünlü ilizyonistleri sizler için derledik.
2
Aref Ghafouri 18 Aralık 1989'da İran'da doğdu. 2011′de Show TV'de yayınlayanan Acun Ilıcalı'nın hazırlayıp sunduğu Yetenek Sizsiniz Türkiye adlı yarışmada tanındı. Yarışmada 2.oldu. 2011′de yılın en iyi extreme ilizyonist'i seçildi.
3
Criss Angel - Yunan asıllı Amerikan vatandaşı olan Criss Angel 6 yaşından itibaren müzisyenlikten, aktörlüğe, illüzyonistlikten, hipnotistliğe kadar birçok sanat dalıyla ilgilendi. O zamandan beri muazzam yeteneklerini ve hayal gücünü sürekli çalışma etiğiyle birleştiren Criss Angel günümüzün en etkileyici sanatçılarından biri olmayı başarmıştır.
4
James Dimmare - Sihire başlayışını şöyle anlatıyor Dimarre: “Bir gün kütüphaneden eve Houdini'nin bir kitabıyla döndüm. Bir kaç gün sonra da onun iki numarasını yapmaya başladım.” Dimmare henüz 14 yaşındayken, çocuklara ve yetişkinlere sihir öğretmeye başladı. Kariyerinin önemli noktaları, the Castle (AMA) ödülü, PCAM, iki kez Lion Head Ödülü, Paris'teki Moulin Rouge'da çalışması olmuştur.
5
Jeff Mcbride - Los Angeles'taki Magic Castle tarafından yılın sihirbazı seçildi. Mc Bride, modern sihirin önde gelen sihirbazlarından biridir.Mc Bride, maske eritme, dram, masal ve illüzyon yansımaları, onun hayat boyu kültürel çalışmalarını gösteriyor.
6
Shimada - Japon Shimada, zarif ve klasik bir illüzyonisttir. “SPLASH” isimli gösterisi sırasında yaptıgı Kuş oyunlarıyla bir efsane haline geldi ve çok fazla ilgi topladı. Günümüzün en başarılı sihirbazlarından olan Shimada, Las Vegas'ta gösteri yapan ilk Japon oldu. Özellikle ülkesi Japonya'da çok büyük bir star olan Shimada'nın sayısız televizyon showu bulunuyor
7
Michael Ammar 1978 yılında WVU işletme bölümünden mezun oldu. Fakat küçüklüğünden beri sihire ilgi duyan Michael, kariyerine illüzyonist olarak devam ediyor.1983 yılında Michael Ammar, F.I.S.M. yarışmasına katıldı ve Close-Up Magic'te Altın Madalya kazandı. Böylelikle 45 yıllık tarihinde bu ödülü kazanan ikinci Amerikalı sihirbaz oldu. Sayısız ödül kazandı.
8
Aldo Colombini - 1993 yılında İtalya'dan ABD'ye taşındı ve bu ülkeyi adeta kasıp kavurdu. 30 yıl boyunca bütün Avrupa ülkeleri, ABD, Kanada, Japonya, Güney Afrika'nın da yer aldığı 35 ülkede profesyonel sihirbaz ve komedyen olarak gösterilerde bulundu. Dünya sihirinin en önemli ödülleriden biri olan F.I.S.M ödülünü kazandı.
9
Lance Burton - Başarıları, Amerikan başarı hikayelerine iyi bir örnektir. Burton, Sihir dünyasına girdiğinde daha 6 yaşında bile değildi. Katıldığı bir Noel partisinde, sihirbaz, küçük Lance'nin kulağından gümüş paralar çıkarttı. Lance'nin tepkisi şöyleydi “Vay be. Para kazanmak için ne güzel bir yol ve insanlar da sizi seviyor”.
10
Brett Daniels - Las Vegas ‘tan New York ‘ a, güneyden kuzeye Dünya ‘nın en ünlü şehirlerinde, seyircilere eşi,benzeri görülmemiş gösteriler sunmakta olan bir ilizyonisttir. Yaptığı en yeni, büyük ölçekli ve nefes kesen oyunlar ona Seigfried ve Roy ‘la beraber ” Dünya Şampiyonu ” ve ” Milenyumun en iyi şovu ” ödüllerini aldırdı.
11
Lütfi Demirtok - Abrakadabra adıyla ünlenen ilizyonist Lütfü Demirtok geçirdiği kalp krizi sonucu 08.01.2006 tarihinde hayatını kaybetti.Dünyanın her yerinde gösteri yapan Demirtok, 1965 yılında ‘Dünya Sihirbazlar Kralı' seçilmişti.
12
George Parker- İlizyon ‘a yeni bir anlam katan Hollandalı ilizyonist sergilediği şaşırtıcı oyunları ve yetenekleriyle ilizyona yeni bir soluk getirmiştir. Güçlü sihirlerine ilgi çekici hikayelerini de katarak , close-up ve sahne performanslarında yüksek bir başarı sağlamaktadır. Bu da onu aranılan bir ilizyonist ve dinlenilesi bir konuşmacı yapmıştır.
13
Hans Klok - Hollandalı ilizyonist Hans Klok, 22 Şubat 1969 ‘da Hollandada doğdu. İlizyon kariyerine 10 yaşındayken, dedesinin doğum gününde hediye ettiği bir sihir setiyle başladı . 14 Yaşındayken Avrupa Junior şampiyonu oldu.. 1992 yılında Lozan'da F.I.S.M ödülünü kaazandı. Dünyanın her yerinde gösteriler düzenleyip , TV'lerde önemli programlar yapan Klok , 1998 yılında ” Magic Live On Stage ” adlı tiyatro oyununu sundu.
14
David Copperfield


Birgün vantrolog kuklası almak amacıyla ilizyon malzemeleri satan bir dükkana gider ve Dükkanın sahibini müşterilerine ilizyon numaraları yaparken görür. İşte o anda David bu sihirli dünyanın cazibesine kapılan David ilk gösterisini 10 yaşında yaptı. 16 yaşında Newyork üniversitesinin Tiyatro bölümü ona ilizyon sanatıyla ilgili ders vermesini teklif etti. Bu yıllarda Copperfield ismini aldı. Chicago'da “The Magic Man ( Büyülü Adam ) ” prodüksiyonunda rol aldı. Henüz 18 yaşına yeni girmişti. Bu şov Copperfield'e ileride yapacağı şovların şekli hakkında fikir vermişti.Haber Yayın Tarihi: 16.05.2013 05:21 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

En çok fidan sahiplenen 20 il açıklandı! Bakın ilk sırada kim var Trump hakkında skandal iddia! Dedesi genelev patronu çıktı 8 aylık hamile Müge Boz, 'Daha çekici hissediyorum' diyerek iç çamaşırlı poz verdi! Ünlü model mayoyla gezindiği New York caddelerini ateşiyle kasıp kavurdu Karadeniz halkının kabusu oldu! Gören derhal ihbar etsin