Uydu Aracı Dünyanın En Gizemli Yapısını Buldu - Son Dakika

Uydu Aracı Dünyanın En Gizemli Yapısını Buldu

14.01.2015 11:19

1
Google Maps programından erişilen uydu fotoğrafları dünyanın dört bir yanında gizemli yapıları ve şekilleri ortaya çıkarıyor.

2
Google'la takılan bu gizemli yapılar birçok kesim tarafından merak ediliyor.

3
İşte bu merak Estonyalı fotoğrafçı Kaupo Kikka'ı Sina Çölü'ne kadar sürükledi.

4
Gördüğü bu gizemli şeklin peşine düşen fotoğrafçı buraya vardığında ise muazzam bir yer buldu.

5
Karşınızda; çölün tam ortasında hiç kullanılmamış ve çok uzun süre önce inşa edilmiş bir açık hava sineması…

6
Fotoğrafçının verdiği bilgiye göre, çılgın bir Fransız tarafından yaptırılmış olan sinemada ne yazık ki hiç bir film gösterilememiş.

7
Jenaratör sorunları çözülemeyen bu ilginç proje kullanılamadan tek edilmiş.

8
Hala ilk günkü haliyle çölün ortasında duran sinemayı görüntüleri internette büyük ilgi çekmişti.

9
Ancak aylar sonra tekrar bölgeye gidenler gördükleri manzara karşısında şoke oldu. Yıllardır zamanı direnen sinema meraklı turistlerin talanına uğramaktan kurtulamadı.

10
Sinema Google Maps üzerinden ‘27°57'45.8"N 34°15'13.9"E' koordinatlarında aratıldığında bulunuyor.

11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Dünyanın farklı ülkelerinde bulunan bu 24 yer hepimizden sır gibi saklanıyor. Google, maps ve earth gibi uygulamalarında bu yerleri gizlemek için elinden geleni yapıyor. Kanada'da, İnuit halkının yaşam bölgesindeki Baker gölü: Google harita uygulamasında, bu bölgeyi bant çekip kapatıyor. Israrla gizlenen bu alanın, bölgedeki başka benzer birkaç yerle birlikte uzaylılara ait nirengi işaretleri içerdiği söyleniyor.

21
Bilinmez bölge, Rusya: Kimsenin neresi ya da ne olduğuna dair bilgisinin olmadığı bir gizemli bölge daha. Siberian Lights isimli internet sitesindeki bir yorumcu buranın gizli bir savunma üssü olduğunu ve radar istasyonu, füzesavar bulunduğunu iddia etmiş. Bir başka yorumcu ise bölgenin hiçbir yerde gerçek fotoğrafı olmadığını, mevcut fotoğrafların da başka yerlerin görsellerini kopyala yapıştır modeliyle yapılmış sahte resimler olduğunu iddia ediyor.

22
Pasific Northwest, ABD: Burada tam olarak neyi gizliyorlar? Bu konuda net bir açıklama yok. Washington-Oregon sınırına yakın bölgeyle ilgili pek çok söylenti var. En yaygın inanış burada FEMA ve HAARP ile ilgili askeri açlışmaların yapıldığı. Bölgeye gidenler görünüşte bomboş olan arazinin anlamsız biçimde dikenli tellerle çevrili olduğunu ve hiçbir giriş kapısının olmadığını söylüyor.

23
Vokel Hava Üssü, Hollanda: Bir süre öncesine kadar bu üssün neden titizlikle gizlendiği merak konusu iken cevap Wikileaks'ten geldi. WikiLeaks'in ortaya çıkardığı belgelere göre bu üste nükleer silah başlıkları bulunuyor.

24
Szazhalombatta Petrol Rafinerisi, Macaristan: Sıradan bir petrol rafinerisi olan bu alan garip bir biçimde uygulamada "yeşil çizim"le örtülmüş durumda. Rafineri binaları görüntülerde yok edilerek dümdüz yeşil bir görüntüyle sunulan yerin neden gizlendiği bir sır.

25
Faroe Adaları, Danimarka: Söylentiye göre burası bir askeri üs hem de belki de dünyanın en az tehditkâr ülesinde. Şimdiye kadar barışçıl tutumuyla bilinen Danimarka'nın ne planladığı biraz düşündürücü.

26
Huis Ten Bosch Sarayı, Hollanda: Her ne kadar Hollanda kraliyet ailesine yönelik herhangi bir tehdit ya da belirgin bir tehlike olmasa da sarayın görüntüleri sansürlenmiş. Hangi açıdan bakarsanız bakın karşınıza hep sansürlü görüntüler çıkıyor. Bunun kraliyet ailesinin özel talebi olup olmadığı hakkında bir açıklama yok.

27
Ramstein Hava Üssü, Almanya: NATO'ya bağlı bu askeri hava üssü özellikle Irak operasyonunda görevli birliklerine adanmış durumda. Dolayısıyla da terör saldırıları için ciddi bir hedef. Elbette Google'ın bu nedenle bölgeyi kısmen kapatması anlaşılabilir bir durum.

28
Mobil Oil Corp., Buffalo-ABD: Bazı kullanıcılar Mobil'in Buffalo'daki merkezinin gizlenmesini istemesinin saçma olduğunu çünkü terörist sladırıya hedef olmayacak bir yer olduğunu söyleyip eleştiriyor. Öte yandan gerçek sebep bu mu değil mi bilinmiyor.

29
Kuzey Kore: Her ne kadar tüm dünyanın tanıdığı bir ülke olsa da pek az kişi burayı ziyaret ediyor. Goople Maps'te ülke kocaman bir yeşillik olarak yer alıyor. Ne bir otoban, ne bir sokak, ne bir bina hiçbir şeye görüntülerde yer verilmiyor. Adeta terk edilmiş, insansız bölge gibi.

30
Reims Hava Üssü, Fransa: Bu yerin de neden gizlendiği bir muamma

31
Indian Nükleer Enerji Santrali, New york: Neden net bir görüntüsü verilmiyor bilinmez ama santralin tamamen kapatılması gündemde. Özellikle de Japonya'daki Fukushima felaketinden sonra bu santralin ciddi güvenlik açığı olduğu ortaya çıkınca.

32
HAARP üssü, Alaska: ABD'nin şu anda en gözde savaş silahı olan HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program) ses gücüyle yapılabilecek operasyonlar konusunda korkutuyor. Sivil gözlerden gizlenen alanla ilgili komplo teorisyenleri yapılan deneylerin istendiğinde depremlere, sellere neden olabilecek kadar güçlü olduuğunu iddia ediyor.

33
Mazda yarış alanı, ABD: Google Maps'teki en garip sansürlerden biri de bu bölge. Basit bir yarış pisti olan alanın bir kısmı, görüntülerde adeta sinirle çizilmiş gibi duran beyaz bir örtü ile kaplanmış.

34
Antik Babil Bölgesi, Irak: Irak'ın neredeyse bütünü zaten net olarak gösterilmezken bu bölge tamamen gözlerden uzak tutulmuş. Bölgede herhangi bir askeri birim yok ve bilakis verimli tarım arazileri ile tanınıyor.

35
Tantauco Doğla Yaşam Parkı, Şili: Google neden, türü tehlike altındaki hayvanların yaşadığı bir doğal parkı saklıyor? Bilakis tüm dünyanın dikkatinin çekilip yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan canlılar için bir şeyler yapılması gerekirken bu sansüre kimse anlam veremiyor.

Son Dakika Uydu Aracı Dünyanın En Gizemli Yapısını Buldu - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

400 yıldır insanların dilinde! Tarlada yürüyen gizemli varlık tartışmalara yol açtı Bu işin kaybedeni Kanye olacak! Kardashian, 500 milyon TL'lik yalıya gözünü dikti Hamilelik iddiaları yeniden alevlendi! Aslışah Alkoçlar olay pozunu paylaşır paylaşmaz sildi Şubat ayının en çok satan otomobil markaları! İlk 3'te sıralama değişti Libidosunun yüksekliğinden dert yanan genç kız anlattıklarıyla şaşırttı: Bir erkeğe bakınca bile tatmin oluyorum