Uyku Şekliniz Sizi Ele Veriyor - Son Dakika

Uyku Şekliniz Sizi Ele Veriyor

19.10.2012 20:13

1
Bilim adamları insanların uyurken aldıkları pozisyonların onların karakterlerini yansıttıklarını söylüyor.
2
Cenin pozisyonu: Yan tarafınıza bükülerek aldığınız uyku pozisyonudur. 1000 kişi üzerinde yapılan ankette %41 oranla en yaygın olan uyuma şeklidir.
3
Karakter: Bu şekilde uyuyan insanlar dışa dönük bir imaj yaratsalar da içlerinde çok hassas ve utangaçtır. İnsanlara alışmaları biraz zaman alabilir ama alıştıktan sonra sıcakkanlı karakterlerini hemen ortaya çıkarırlar.
4
Sağlık: Sola bükülerek uyumak bazı sağlık problemlerine yol açabilir özellikle yaşamsal organlar olan akciğer, mide ya da karaciğerde. Bu yüzden cenin şeklinde uyuyanlar için uzmanların tavsiyesi sağa doğru bükülerek uyumaktır.
5
Kütük pozisyonu (Ağaç gövdesi): Her iki kolun da aşağı doğru pozisyon aldığı yan uyuma şeklidir.
6
Karakter: Bu pozisyonda uyumayı tercih eden insanların dışa dönük ve uysal olduğu saptanmıştır. Bu insanların en zayıf noktaları herkese çok kolay güvenmeleridir.
7
Hasret çekme pozisyonu: Bu uyku şekli de yana dönük bir pozisyondur ama diğerlerinden farkı iki kolun da öne doğru uzatılmış olmasıdır.
8
Karakter: Bu şekilde uyuyan insanlar genelde yeni şeylere açık olmakla beraber bir o kadar şüpheci ve eleştirel de olabilirler. Karar almaları uzun sürer ama bir kere de karar verdiler mi hiç bir şey onları fikirlerinden caydıramaz.
9
Asker pozisyonu: Sırtüstü uyku pozisyonu olup uyuyan kişinin kolları iki yanda konumlanır.
10
Karakter: Asker pozisyonunda uyuyan insanlar sessiz ve içine kapanık bir kişiliğe sahiptirler. Gerek kendileri gerekse yakınları için yüksek hayat standartları isterler.
11
Serbest düşüş pozisyonu: Midenin üzerinde, eller başın üstünde ve yastığın etrafında ,başınız da sağ ya da sol yana dönük yatış pozisyonu.
12
Karakter: Serbest uyku pozisyonunu tercih eden insanlar dışa dönük ve atılgan olurlar. Her ne kadar küstah gözükseler de aslında kendilerine yöneltilen eleştirileri dikkate alırlar.
13
Deniz yıldızı pozisyonu: Sırtüstü ve kollar başın üstünde uyku pozisyonu.
14
Karakter: Deniz yıldızı şeklinde uyuyanlar iyi bir dinleyici olup dolayısıyla da güvenilir arkadaşlardır. Ayrıca başkalarına yardım etmekten hoşlanırlar ama ilgi odağı olmak hoşlarına gitmez.

Son Dakika Uyku Şekliniz Sizi Ele Veriyor - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement