Son Dakika Haberleri: Uykusuzluk Problemi Çekenlere 8 Öneri

Uykusuzluk Problemi Çekenlere 8 Öneri

7 yıl önce

Uykusuz gecelere son! İşte rahat bir uyku uyumak için yapmanız gerekenler...

1
Uykusuz gecelere son! İşte rahat bir uyku uyumak için yapmanız gerekenler...


2
Yastık deyip geçmeyin:

Söz konusu uyku olduğunda yastık seçimi önemlidir. Çok sert ya da çok yumuşak yastıklar rahat bir uyku açısından pek sağlıklı değil. Uyumadan önce kendinize ve rahatınıza en uygun yastık seçimin yapmalısınız.

3
Sıcak bir duş:

Uyumadan önce alacağınız ılık ya da sıcak bir duş sakinleşmenize ve gevşemenize neden olacaktır. Duşun ardından rahatlayan vücudunuz uykuya daha kolay dalar.

4

Düzeninizi bozmayın:

Kendinize bir uyku düzeni belirleyin ve bu saatlerin dışına çıkmamaya çalışın. Vücudunuzun yavaş yavaş bu düzene alıştığını ve uykuya dalmanızın kolaylaştığını göreceksiniz!

5
Yatağın önemi:

Yastıkta olduğu gibi yatağınızı da kendinize uygun seçmelisiniz. İlla çok pahalı yataklardan edinmenize gerek yok, ama vücudunuzu yormayan bir yatak tercih etmelisiniz!

6
Tokluk ayarlaması:

Uyumadan hemen önce ya da geç saatte yediğiniz ağır yiyecekler kabuslar görmenize neden olabilir. Ya da çok aç olduğunuzda uykuya dalmakta zorluk çekebilirsiniz. Uyumadan hemen önce yemek yememeye dikkat edin! Yemek düzeni uykuda önemli!

7
Hayal kurun:

Yaşınızın kaç olduğu, ya da gerçekleşip gerçekleşmemeleri önemli değil! Yastığınıza başınızı koyduğunuzda sizi mutlu edecek şeylerin hayalini kurun, ne ara uyuduğunuzu dahi anlayamayacaksınız!

8

Atmosferin önemi:

Odanız karanlık ve sessiz olmalı. Bunlar da rahat bir uyku için en temel unsurlardan. İhmal etmeyin!

9

Başucu kitapları:

Eğer uykuya bir türlü dalamıyorsanız, kitap okumak kesinlikle etkili bir yöntemdir. Bir süre dinlendirici müzikler dinleyebilir ya da çok sevdiğiniz kitabınızı okuyabilirsiniz!Haber Yayın Tarihi: 13.11.2013 04:51 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Önce gök gürültüsü duydu sonra ev sallandı! Bahçesindeki manzarayla şoke oldu Ünlü şarkıcı Betül Demir, siyah mayolu pozuyla Instagram'ı salladı! Dosta güven düşmana korku salıyor! İşte Türk komandosundan nefes kesen tatbikat Cesedi bir bavul içinde bulunan talihsiz kız hakkında olay iddia: Cinsel ilişki sırasında yanlışlıkla öldü Prezervatif tarihe karışıyor! Dünyada ilk erkek doğum kontrolü hayata geçecek