Uyuşturucudan Kimlerin Başı Derde Girdi - Son Dakika

Uyuşturucudan Kimlerin Başı Derde Girdi

03.03.2010 12:09

1
Bazıları uyuşturucu bulundurmak ya da kullanmak nedeniyle tutuklandı... Bazıları bu yüzden ceza aldı. Bazılarıysa bedelini hayatıyla ödedi. Yollarına devam edenler, sarsılan itibarlarını tamir edebildi mi? Geçen yıllar ve hızla değişen gündem onları ve bağımlılıklarını unutturdu.
2
Tarkan

Kokain kullandığı için gözaltına alınan ve serbest bırakılan Tarkan imajını nasıl düzeltecek? Tarkan pişman olduğunu söyledi ve “Gereken dersi aldım. Türk halkından özür dilerim” dedi. Olimpiyat şampiyonu yüzücü Michael Phelps ona da model olabilir mi?

3
Michael Phelps

Bir İngiliz gazetesinde esrar içerken çekilen fotoğrafları yayınlanan ve dünya spor kamuoyunun gündemine bomba gibi düşen Birleşik Amerikalı ünlü yüzücü Michael Phelps, skandalın hemen ardından kamuoyundan özür diledi. Ancak buna karşın Phelps'e ABD Yüzme Federasyonu tarafından 3 ay müsabakalardan men cezası verildi. Rekortmen yüzücünün sponsorlarından mısır gevreği şirketi Kelloggs da sponsorluk sözleşmesini iptal ettiğini açıkladı.

4
Afife Jale

Afife Jale, kokain kullandığı ve sahneye Türk kadınlarının çıkması yasaklandığı için birkaç kez gözaltına alındı. Tutuklandı da... Sonunda uyuştucu yüzünden bir hastanede hayata veda etti. Cenazesi yalnız ve sessizce defnedildi.

5
Münir Özkul

"Sokaklarda mı yatmadım, komalara mı girmedim. Ama artık kararlıyım, içki içmeyeceğim. Benim paraya düşkünlüğüm fazladır. Buna rağmen deseler ki al şu bir milyonu, bu bir yudumu iç. Vallahi içmem." Ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Münir Özkul 1972 yılında alkol bağımlılığı için bu sözleri söylemişti. Özkul gençlik yıllarında uyuşturucu kullandığını belirtti. Bu dönemi ise "Kendimi arıyordum galiba. Meğer ben buradaymışım" sözleriyle anlattı

6
Melek Ayberk

Eski sinema oyuncusu ve 1974 Sinema Güzeli Melek Ayberk, 21 Aralık 1980'de uyuşturucu nedeniyle yakalandı ve hapis yattı. 14 yıl sonra bu yüzden hayatını kaybetti.

7
Kenan Kalav

Sinema oyuncusu Kenan Kalav, 1991 yılında İspanya'da uyuşturucu kuryeliği yaptığı ve uyuşturucu kullandığı için 10 yıl hapse mahkum olmuştu.

8
Azer Bülbül

Şarkıcı Azer Bülbül bir dönem uyuşturucu kullanıyordu. Bu nedenle komaya girdi, 1992 yılında tedavi gördü. 2007 yılında katıldığı bir televizyon programında 18 ay tedavi gördüğünü ve sonrasında tövbe ettiğini açıkladı.

9
Hüseyin Peyda

1996 yılında anılarını yazan Atıf Yılmaz, beraber çalıştığı Hüseyin Peyda'nın bir zamanlar kokain kullandığını açıklamış, bu açıklamalar büyük yankı yaratmıştı.

10
Yıldız Tilbe

Narkotik şube ekipleri 1996 yılında Yıldız Tilbe'yi evinde esrarla yakaladı. Olay uzun süre basında yer aldı. Tilbe, Balıklı Rum Hastanesi'nde tedavi gördü. Şimdi adı uyuşturucuyla birlikte anılmıyor.

11
Ebru Şallı

Eski manken Ebru Şallı, 1999 yılıda kokain kullandığı iddiasıyla gözaltına alınmış ve sonrasında Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi'nde 15 gün kalmıştı. Şallı bugün pilates hocalığı yapan, kadınlara güzellik ve sağlık önerilerinde bulunan bir anne...

12
Niran Ünsal

Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda gözaltına alınan şarkıcı Niran Ünsal, yakalandıktan sonra eski eşi Peker Açıkalın'ın da uyuşturucu kullandığını iddia etmişti.

13
Özlem Tekin

1997'de polisin yaptığı geniş kapsamlı uyuşturucu operasyonunda Sevda Demirel, Sinem Üretmen, Ferhat Şirin ve Sibel Gökçe gibi isimlerle birikte gözaltına alınanan Özlem Tekin bir daha böyle bir olayla anılmadı.

14
Metin Şentürk

İstanbul Narkotik Polisi'nin bir uyuşturucu çetesini çökertmek için yaptığı telefon takibine Metin Şentürk de takıldı. Çete üyelerinden kokain isteyen görme engelli şarkıcı gözaltına alındı. Çete elemanlarını arayarak kokain istediği tespit edilen Şentürk, uyuşturucu ticareti yapmadığı için serbest bırakıldı

15
Deniz Seki

2009 yılında düzenlenen uyuşturucu operasyonunda uyuşturucu kullanmak ve bulundurmak nedeniyle tutuklandı. 218 gününü Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nde geçirdikten sonra tahliye edilen Seki'nin davası hâlâ devam ediyor.

16
Amy Winehouse

Dünyada milyonları peşinden sürükleyen büyük yıldızların çoğunun adı uyuşturucu skandallarına karışıyor. Onlardan biri de İngiliz şarkıcı Amy Winehouse... Winehouse 2007 yılında Norveç'te kocası ile birlikte uyuşturucu bulundurmaktan tutuklandı. Daha sonra kefaletle serbest bırakıldı.

17
Oliver Stone

Ünlü yönetmen Oliver Stone uyuşturucu bulundurmak ve uyuştucu etkisi altında araç kullanmak nedeniyle tutuklandı ve suçlu bulundu. Mahkeme kararıyla uyuşturucu tedavisi gördü.

18
Carlos Santana

Grammy ödüllü müzisyen Meksika'ya 5 gram marihuana kaçırmaktan tutuklandı.

19
Iggy Pop

1976'da marihuana bulundurmaktan tutuklandı.

20
2006 Şubatında marihuana bulundurmaktan tutuklandı. Aynı yılın Ekim ayında aracında uyuşturucu ile yakalanınca ehliyetine el konuldu ve kamu görevi yapma cezası aldı.

21
Paul McCartney

1980 yılında Japon gümrüğünden geçerken marihuana ile yakalandı. Hakkında 7 yıl hapis cezasına sebep olabilecek davalar açıldı ancak 10 günü hapishanede geçridikten sonra suçsuz bulunarak salıverildi.

22
John Lennon

1968'de eşi Yoko Ono ile birlikte marihuana bulundurmaktan tutuklandı. Siyasi görüşleri kadar bu tutuklanma da Lennon'ın ABD'de kalmasında güçlük yaşamasına neden oldu.

23
Mick Jagger

1967 ve 1970'de marihuana bulundurmaktan tutuklandı, ancak ceza almadı.

24
Whitney Houston

2000 yılında Hawaii havalimanında bavulunda uyuşturucu ile yakalandı. 2004-2005 yıllarında uyuşturucu tedavisi gördü. Geçtiğimiz günlerde verdiği son konserinde başarısızlığa uğradı. Neden olarak da uyuşturucu gösterildi.

25
Louis Armstrong

Caz tarihinin en büyük isimlerinden Armstrong da 1931 yılında marihuana bulundurmaktan tutuklandı.

26
Ray Charles

1958 ve 1961'de eroin, 1964'te de erin ve marihuana bulundurmaktan tutuklandı. 1965'te de eroin bulundurmaktan tutuklandıktan sonra hapis yatmaktan bir yılı klinikte geçirerek kurtuldu. Charles uyuşturucu yüzünden en çok zarar verdiği eşinden ve çocuklarından defalarca özür diledi.

27
Courtney Love

2003 yılında yüksek doz nedeniyle hastaneye yatırılmış, daha önce de pek çok kez tutuklanmıştı. 1996'dan itibaren üç kez rehabilitasyon gördü.

28
Nick Nolte

2002 yılında uyuşturucu ve alkol alarak araç kullanmaktan tutuklandı. Tedavi görmeye başlayan Nolte, 3 yıl ceza aldı ve şartlı tahliye edildi.

29
Robert Downey Jr.

Beyazperdenin en yetenekli aktörlerinden Robert Downey Jr. yıldızı parlayan genç bir yetenekken 1987 tarihli 'Less Than Zero' filmindeki karakteri gibi 90'larda uyuşturcu bağımlısı oldu ve bir süre hapis yattı. Downey Jr. ailesinden ve hayranlarından özür diledi ve 2000'lerde anka kuşu misali küllerinden doğarak tekrar sinemanın en önemli oyuncularından biri oldu.

30
Janis Joplin

Genç yaşta uyuşturucu nedeniyle hayatını kaybeden üç efsane var: Kariyeri boyunca uyuşturucu kullandığı bilinen Janis Joplin'in resmi ölüm nedeni yüksek dozda eroin...

31
Jimi Hendrix

1970 yılında eroin ve haşhaş bulundurmaktan tutuklanıp, 10 bin dolar kefaletle serbest bırakılmıştı. Aynı yıl hayatını kaybeden Hendrix'in ölüm nedeni tam olarak açığa çıkmadı ancak uyuşturucu ile ilgili olduğu sık sık gündeme getiriliyor.

32
Jim Morrison

The Doors'un ünlü solisti Jim Morrison, Hendrix'ten bir yıl sonra yüksek doz eroin nedeniyle yaşamını yitirdi.

Son Dakika Uyuşturucudan Kimlerin Başı Derde Girdi - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500
Advertisement