Uzayda Dünya'daki Medeniyetin Görünümü - Son Dakika

Uzayda Dünya'daki Medeniyetin Görünümü

22.10.2011 12:56

1
Dünya'nın uzaydan çekilen fotoğraflarına yaratıcı bir bakış açısıyla yaklaşan fotoğrafçı Felix Pharand-Deschenes, hava ve kara trafiğini, küresel internet ağını ve şehirlerin gece görünümleri fotoğraflara yansıttı.
2
Kuzey Amerika ve Avrupa'nın Güneş'e görünmediği saatlerde, iki kıta arasındaki hava trafiği güzergahları böyle beliriyor.

3
Türkiye'yi merkezine alan bu fotoğrafta, Kuzey Afrika ve Avrupa'nın gece nasıl aydınlandığı görebiliyor. Avrupa, bu ay içinde nüfusu 7 milyara ulaşan dünyanın en yaşlı kıtası olma unvanını taşıyor. Dünya nüfusu 1999'dan bu yana 1 milyar artış gösterdi.
4
Kanadalı Felix, Globaia adındaki bir derneğin kurucusu. Dernek, insanların dünya üzerinde neden olduğu değişimleri inceliyor. Felix, 13 yıldır yaptığı araştırmaları akademik alanda öğrencilere sunuyor.
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Son Dakika Uzayda Dünya'daki Medeniyetin Görünümü - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yeşilçam'ın ok kirpikli güzeli, süper minili pozuyla mest etti 3 çocuğunun annesini önce takip edip vurdu, sonra üzerine benzin dökerek yaktı Banyoya telefonla giren genç kızın bir anlık hatası sonunu getirdi Bir an durdu ve dönüp baktı! 'Ormanın hayaleti' fotoğrafçıya böyle poz verdi Bu görüntü yalnızca bir ülkede olur! Yağmur yağsın diye 2 kurbağayı törenle evlendirdiler
Advertisement