Uzaylılar ve Paranormal Olaylar Gerçekten Var mı? - Son Dakika

Uzaylılar ve Paranormal Olaylar Gerçekten Var mı?

14.07.2017 10:59

Geçmişten günümüze kadar herkesin aklında soru işareti olan gerçek olabilecek paranormal olaylar...

1
Kendilerini 'paranormal araştırmacı' olarak tanımlayan bir grup, Peru'daki Nazca şehri yakınlarında uzaylı mumyası bulduklarını iddia etti. Boyu 170 santimi bulan mumya, filmlerde tasvir edilen uzaylılara benziyor. El ve ayakları 3'er parmaktan oluşan, beyaz bir toza bulanmış halde bulunan mumyanın karbon testlerine göre 245-410 yılları arasındaki bir döneme ait olabileceği düşünülüyor.

2
TARİHİN EN BÜYÜK UZAY VAKASIYDI! OLAYIN SIRRI İSE...
TARİHİN EN BÜYÜK UZAY VAKASIYDI! OLAYIN SIRRI İSE...
Her şey 7 Temmuz 1947'de başladı. ABD'nin New Mexico eyaletindeki Roswell'de bulunan bir çiftlikte garip şeyler bulundu.

3
Bulunan parçaların arasında bir takım metal çubuklar ve folyoyu andıran çeşitli parçalar vardı. Ancak bu parçaları bozduğunuzda bir süre sonra eski şekillerine geri dönüyorlardı.

4
Bu materyallerin ne olduğunu anlayamayan kişiler yerel güvenlik şefi ile konuşarak Roswell'de bulunan ABD ordusuna bağlı Hava Kuvvetleri Üssü ile temasa geçti.

5
Soruşturma başındaki Binbaşı Jesse Marcel bu parçaların dünya dışından gelmiş olabileceğini düşünen ilk insan oldu.

6
24 Haziran 1947'de Kenneth Arnold isimli bir şahıs "yanlışlıkla" bir itirafta bulundu. Bir göl üzerinde uçan daireler gördüğünü söyleyen Arnold, böylece büyük bir efsane doğmasını sağlamıştı.

7
Amerikan ordusu o dönem çıkan bu haberi önce doğrulamış sonra yalanlayarak gökten düşenin UFO değil meteoroloji balonu olduğunu belirtmişti.

8
Uzaylı otopsileri, gizli dünya dışı teknolojiler ve daha pek çok şey vardı. Yaşanan bu olaydan sonra Roswell kasabasında yaşayanlar, anlam veremedikleri cisimleri sık sık gördüklerini iddia etmeye devam ettiler.

9
Roswell olayı ile ilgili tanık olduğunu söyleyen insanların sayısı günden güne artarken, ortada kaçınılmaz olarak bilgi kirliliği oluşmuştu.

10
Ancak bugünlere kadar otopsilere ilişkin olduğu söylenen görsellerin çoğu, aslında 1995 yılında olayın popülaritesinden faydalanmak isteyen bir televizyon programına ait görüntülerdi (Alien Autopsy: Fact or Fiction).

11
Bugün hala aynı yapımın görselleri komplo teorisyenleri tarafından gerçekmiş gibi lanse ediliyor.

12
Diğer yandan günümüzde bile Roswell olayı, güncelliğini koruyan ve hala doyurucu bir açıklaması bulunmayan efsanelerden birisidir.

13

Roswell olayının nasıl ortaya çıktığı bilinmiyor.

14
Buna benzer başka bir olay da 1976 yılında Tahran'da yaşandı.

15
Uzmanlar, İran'da bulunan radarların gökyüzünde bilinmeyen bir ışık gördüklerini ve bunun UFO'lara ait olduğunu savunmuştu.

16
Gözlemlere göre, UFO yanıp sönen dikdörtgenimsi ışıklar saçıyordu. F-4 uçakla UFO'ya yaklaşıldığında cisim hızla uzaklaşarak aralarındaki mesafeyi koruyordu. Ardından tüm haberleşme aygıtları bozuldu.

17
Kule soruşturulduğunda, o saatte herhangi bir hava trafiğinin olmadığı belirlendi. Bölgedeki incelemeler tamamlandığında güçlü bir radyo sinyali ele geçti, ancak herhangi bir şeye rastlanamadı.

18
İşte kanıtlanamayan başka UFO görüntüleri...

19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

YORUMLAR
500

Son Dakika Uzaylılar ve Paranormal Olaylar Gerçekten Var mı? - Son Dakika


Advertisement