Üzerinde ıslaklık varsa sakın almayın! İşte kırmızı et alırken dikkat etmeniz gereken 5 püf noktası - Son Dakika

Üzerinde ıslaklık varsa sakın almayın! İşte kırmızı et alırken dikkat etmeniz gereken 5 püf noktası

12.10.2019 16:20

Kırmızı et satın alırken içiniz rahat etmiyor mu? İşte kırmızı et alırken dikkat etmeniz gereken 5 püf noktası...

1
Etin rengi ve kokusu kendini ele veriyor
Etin rengi ve kokusu kendini ele veriyor
Satın alacağınız etin tüketime uygun olup olmadığını anlamanız için birkaç önemli nokta var. Bunlardan birincisi etin rengi. Yeni kesilmiş bir et kadar olmasa da satın alacağınız etin canlı ve parlak kırmızı renge sahip olması gerekiyor. Aynı şekilde yüzeyinde aşırı ıslaklık ve yapışkanlık bulunmamasına dikkat edilmeli.
2
Veteriner muayenesi şart
Veteriner muayenesi şart
Tüketiciye sunulacak etin sağlık açısından risk yaratma ihtimalini önlemek için kesilecek hayvanların muhakkak veteriner hekim muayenesinden geçmesi gerekiyor. Kesim, parçalama ve paketlenmenin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından onaylı tesislerde yapılması ise bir zorunluluk.
3
Son kullanma tarihine dikkat!
Son kullanma tarihine dikkat!
Uygunsuz saklama koşulları etin üzerinde zararlı mikroorganizmaların üremesi için uygun ortam oluşturuyor. Tedarik sürecinde soğuk zincir şartlarında saklanmış olmasına ve ambalaj üzerinde hasar bulunmamasına bakılmalı. Eğer dondurulmuş bir ürün alınıyorsa son kullanma tarihleri mutlaka kontrol edilmeli.
4
Fazla aldıysanız bölerek saklayın çünkü...
Fazla aldıysanız bölerek saklayın çünkü...
Fazla alınan etleri tek kullanımlık paketler halinde bölerek derin dondurucuda muhafaza etmek ise sağlık açısından dikkat edilmesi gereken noktalardan biri.
5
Güvendiğiniz yerden alın
Güvendiğiniz yerden alın
Gıda tüketiminde en çok dikkat edilmesi gereken konu sağlıklı ve güvenilir olması. Etinizi aldığınız yeri tanır, üretimden sofranıza gelene kadar her aşamasına şahit olabileceğiniz bir marka seçerseniz güvenle tüketebilirsiniz.

YORUMLAR (1)
  • TUNÇ06: ET ALIN DEMESİ KOLAY DA PARA VARMI ALACAK..KIŞ GELDİ DOGALGAZ VE ELEKTİRİK İYİ ZAMLANDI....ZAM 4/4 OLDU SONRA DA 3+3 OLACAK..BORÇLAN BANKAYA AMA ARTIK O DA YOK... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Üzerinde ıslaklık varsa sakın almayın! İşte kırmızı et alırken dikkat etmeniz gereken 5 püf noktası - Son Dakika


Advertisement