Üzerinden kuş dahi uçurulmuyor! İşte dünyada girilmesi yasak en gizemli yerler - Son Dakika

Üzerinden kuş dahi uçurulmuyor! İşte dünyada girilmesi yasak en gizemli yerler

20.01.2022 12:56

Hayatta insana en cazip gelen şey yasaklardır genellikle. Gezginler de ziyaret etmelerine izin verilmeyen bölgelere gitmeyi arzular hep. Dünyada bazı yerler var ki, bırakın insan girmeyi üzerinden kuş dahi uçurtulmuyor. İşte dünyada girilmesi yasak en gizemli yerler.

1
Cheyenne Dağı
Cheyenne Dağı
Saf granit ve çelikle korunan Cheyenne Dağındaki kompleks Amerikan Uzay Komutanlığı ve Kuzey Amerika Ordusuna hizmet ediyor.

2
The Greenbrier
The Greenbrier
"Greenbrier Hotel" in altına inşa edilmiş olan bu yerin amacı, nükleer bir saldırı sırasında Amerikan kongre üyelerinin ve başkanın 30 yıl boyunca burada sığınacak olmasıdır.
3
New York Federal Rezerv Bankası
New York Federal Rezerv Bankası
Deniz seviyesinin 60 metre altına inşaa edilen banka Dünya altınlarının %25' ini koruyor. Ve bankanın çevresinde keskin nişancılar bulunuyor.
4
Bold Lane Otoparkı
Bold Lane Otoparkı
Buraya arabanızı park ettiğinizde hırsızlar konusunda kesinlikle endişe etmeyin. Çünkü burası İngiltere' nin en güvenlikli yeri. Eğer elinizde otopark bileti yoksa içeriye giremezsiniz. İçeride hareket sensörleri bulunuyor. Eğer birisi arabalardan birini zorlasa alarm çalıyor ve otoparkta her yer kilitleniyor.

5
Roughs Tower/ Havenco
Roughs Tower/ Havenco
2. Dünya Savaşı sırasında Alman uçak saldırılarına karşı inşa edilmiş denizin ortasında bulunan bir kale. Ayrıca bir grup gencin ülke yasalarından sıkılıp, burada "SEALAND" adında bir devlet kurduğu yerdir. 2008 yılında kapatıldı.
6
Fort Knox
Fort Knox
22 ton çelik kapı ile korunan Kentucky de bulunan Fort Knox, Amerikan' ın altın rezervlerini ve tarihi eserlerinin korunduğu yer.
7
Metro:2 Rusya
Metro:2 Rusya
Metro-2: Rusya'daki oldukça gizli sözde metro sistem Moskova'da bulunan Metro-2 ,Moskova ana metrosuna paralel uzanan ancak oldukça gizli olan metro sisteminin resmi olmayan adı. Metronun yapımına Stalin döneminde başlandı D-6 kod adı verildi.
8
The Ise Grand Shrine (Büyük İsa Mabedi)
The Ise Grand Shrine (Büyük İsa Mabedi)
Japonya'daki en kutsal türbedir. Güneş tanrıçası Amaterasu'ya adanmıştır ve MÖ 4. yüzyıldan bu yana varlığını sürdürmektedir. Buraya giriş sıkıca kısıtlanmış durumda, sadece Japon imparatorluğu ailesinden gelen rahip veya rahibelerin girişine izin var. Ancak ziyaretçiler 4 metre uzunluğundaki odun çitlerin ardından görebiliyor.
9
Pine Geçidi
Pine Geçidi
Avusturalya'nın tek yasaklı bölgesi Pine Gap Avustralya'nın Alice Springs şehrinin 18 kilometre güneybatısında, Avustralya'nın merkezinde Avustralya ve Amerika tarafından işletilen bir uydu izleme istasyonu.

10
Niihau
Niihau
Yöreye özgü vahşi yaşamı koruma amaçlı çoğu ziyaretçiye kapalı egzotik Hawaii adası. Niihau, yerleşime müsait en büyük yedinci Hawaii adası. Bu adada hiçbir yol asfaltlı değil. Ayrıca burada su tesisatı, elektrik, mağaza veya restoran da yok.
11
Bugün ada hala yerliler, ada sahipleri, davetliler ve Amerikan donanma personeli haricinde herkese kapalı. Üzerinden helikopterle dolaşmaya kısmen izin verilse de helikopterin yaklaşması veya fazla alçalması da kesinlikle yasak.
12
Zion'lu Lady Mary Kilisesi (Etiopya)
Zionlu Lady Mary Kilisesi (Etiopya)
İçerisinde Kitab-ı Mukaddes'e ait çok kutsal bir nesneyi muhafaza ettiğinden sadece deneyimli bir rahibin girmesine izin verilen kilise.
13
Poveglia/ İtalya
Poveglia/ İtalya
Poveglia: Venedik'in yakınında perili olduğuna inanılan oldukça küçük bir ada. Efsanelere göre adada, savaşta ve salgında ölen mağdurların, çılgın doktorların işkence ederek deney yaptığı delilerin ruhlarının dolaştığı söyleniyor.

YORUMLAR
500

Son Dakika Üzerinden kuş dahi uçurulmuyor! İşte dünyada girilmesi yasak en gizemli yerler - Son Dakika


Advertisement