Uzmanlar uyardı! Elimizden düşürmediğimiz telefonlar koronavirüs yayıyor! - Son Dakika

Uzmanlar uyardı! Elimizden düşürmediğimiz telefonlar koronavirüs yayıyor!

04.03.2020 13:37

Çin'in Vuhan şehrinde ortaya çıkıp yayılarak 3 bin 159 kişinin yaşamını yitirdiği koronavirüs salgınıyla ilgili uzmanlar uyarıda bulundu. İngiltere'den gelen bir haber akıllı telefon ekranlarının virüsün yayılmasında önemli bir rol oynayabileceğini ortaya koydu.

1
Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve onlarca ülkeye yayılan koronavirüs 3 binin üzerinde kişinin hayatına mal oldu. Virüsten korunmak için doktorlar ve bilim insanları pek çok öneride bulunuyor.
2
Elimizden düşürmüyoruz ama koronavirüs tehlikesi var!
Elimizden düşürmüyoruz ama koronavirüs tehlikesi var!
Her gün düzenli olarak kullandığımız akıllı telefonlar virüsün yayılmasında önemli bir role sahip olduğu iddia edildi.
3
İngiliz Telegraph gazetesinde yer alan habere göre, düzenli olarak temizlenmeyen akıllı telefon ekranları potansiyel tehdite ev sahipliği yapıyor. Akıllı telefonların cam ekranları virüslere ev sahipliği yapacak ideal bir ortam sunuyor.
4
Günde en az 2 defa temizleyin!
Günde en az 2 defa temizleyin!
Uzmanlar enfeksiyon riskini minimuma indirmek için gün içinde pek çok defa kullandığımız akıllı telefonların düzenli olarak dezenfekte edilmesi gerektiğiniz belirtiyor. İngiliz uzmanlar kullanıcılara günde en az iki defa telefonlarını dezenfekte etmeleri gerektiği uyarısında bulunuyor.

Son Dakika Uzmanlar uyardı! Elimizden düşürmediğimiz telefonlar koronavirüs yayıyor! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Nefise Karatay'la çıplak pozlarından pişman olan Mali'den bir itiraf daha: Kandırıldık Beklenmedik kaza! Ivanka Trump sörf tahtasıyla oğlunun yüzüne çarptı Yalanlasalar da kameralardan kaçamadılar! Sibel Can ve Emir Sarıgül aşkı belgelendi Bayram paylaşımları art arda geldi! Tarkan ve Cem Yılmaz'ın pozlarına beğeni yağıyor Takipçilerinin bayramını bornozlu pozuyla kutlayan Fahriye Evcen eleştirilerin hedefi oldu
Advertisement