Üzüm bağının altından çıkan 1700 yıllık tarihi mozaik görenleri büyüledi - Son Dakika

Üzüm bağının altından çıkan 1700 yıllık tarihi mozaik görenleri büyüledi

İtalya'nın Verona şehrinde bir üzüm bağında 3. yüzyıla ait Roma döneminden kalma mozaik bulundu.

1
Arkekologlar, aynı bölgede yüz yıl önce Roma dönemine ait villa bulunmasında sonra mozaik bulunması karşısında büyük şaşkınlık yaşadılar.
2
1922 yılında antik villanın bulunmasından sonra ilk arkeologların kazı yapmadığı tepelik bölgede geçen sene bir grup arkeolog kazı çalışmasına başlamıştı ama virüs nedeni ile kazılara ara vermek zorunda kalmışlardı.
3
İtalya'da hayatın normalleşmesinden sonra kazı çalışmaları tekrara başladı ve geçen hafta bir üzüm bağında yapılan kazıda Roma döneminde 3. yüzyılda yapıldığı tahmin edilen bir mozaik zemine rastlandı.
4
Mozaiği ortaya çıkaran ekibin başı, mozaiğin altında bulunduğu arazi sahibi ve belediye yetkilileri ile iletişime geçip mozaiğin bulunduğu alanına özel alan yapılması ve turizme açılması için gereken görüşmeleri yapacağını söyledi.
5
6
7

YORUMLAR (9)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Su alerjisi genç kızın hayatını kararttı! Her banyoya girdiğinde acılar içinde kıvranıyor Cinsel içerikli film yıldızı Mia Khalifa'nın çaresiz seslenişi: Yalvarıyorum bu sektörden uzak durun Aşkı bulmak için sosyal arkadaşlık sitesine üye oldu, cinsel ilişki teklifi yağdı 4 ay önce doğum yapan Bergüzar, bikinili pozuyla değil yazdığı notla şaşırttı Kimse bu kadarını beklemiyordu! Ünlü oyuncu bir deri bir kemik kaldı