Uzun Boylu Auris Touring Sports - Son Dakika

Uzun Boylu Auris Touring Sports

24.04.2014 15:53

1
Toyota'dan vazgeçmem ama geniş geniş de gezmek isterim diyenlerin tercihi Toyota Auris Touring Sports'u Esad Sivri Haberler.Com okurları için test etti. İşte yeni Auris Touring Sports...

2
Kapasite ve verimlilikten ödün vermeyen şık tasarımı, ileri seviyede fonksiyonelliği, 1.658 litrelik bagaj kapasitesi ile sınıfının lideri olan yeni Auris Touring Sports Türkiye'de yollara çıktı.

3
Yeni Auris Touring Sports mükemmel aerodinamik performansı, geniş ve konforlu iç mekanı, üstün teknolojik donanımı, benzinli ve dizel motor seçenekleri sunmakta.

4
Auris Touring Sports, station-wagon otomobiller arasında fonksiyonel yükleme alanı ve dinamik tasarımı ile C segmentine yeni bir soluk getiriyor.

5
Araca önden baktığınızda Hatchback versiyonundan ayırt etmeniz neredeyse imkansız. Keskin farları prizmatik sis farları ve far üstü led ışıkları ile mükemmel bir görünüm sunuyor.

6
Toyota'nın "KeenLook–Keskin Bakış" gündüz yanan LED farları ile ön üst ızgaraya ve "Under Priority-Öncelikli" dizaynıyla da ön alt ızgaraya güçlü ama zarif bir tasarım anlayışı yansıtılıyor.

7
Yan bölümde arkaya doğru yükselen bir yapı ve daralan arka camları ile dinamik bir profil çizmekte. Tavan çıtaları ve kapı kolu üstü omuz çizgileri ile akışkan ve sportif görünmekte.

8
Ön tasarımında yine hatchback versiyonuna benzeyen bir tasarım bizi karşılıyor. Öne kısıma uzanan ve arkada da geniş yer kaplayan asimetrik stoplar özgür bir görünüm sunuyor. Arka cam üstü spoiler ve arka sis farları sportif ruhu desteklemekte.

9
Auris Touring Sports'un yeni dış tasarımında aerodinamik bir performans sunuyor. Bu tasarım araca 0,28 Cd'lik sürtünme katsayısı da yakıt tüketimini azaltmaya katkıda bulunuyor.

10
Kabin içine girdiğimizde ilk dikkatimizi çeken alçak tavan oluyor, böylesi büyük bir araçta biraz daha yüksek bir tavan bekliyorsunuz ama cam tavan zaten kendinizi basık bir ortamda hissetmenizi engelliyor.

11
Opsiyonel olarak sunulan 1,553 mm. uzunluk ve 960 mm. genişlikteki Sky View panoramik cam tavan sınıfının en genişlerinden biri olarak öne çıkarken, aynı zamanda araç içinde çok daha ferah bir ortam yaratıyor.

12
Ön koltuklarda sportif bir sürüş pozisyonu yaratmak için koltuk yüksekliği 40 mm. azaltıldı ve direksiyon eğim açısı da 2 derece düşürüldü.

13
Advance ve Premium olmak üzere iki farklı donanım paketi ile sunulan Auris Touring Sports, iç mekanında kullanılan malzemenin kalite hissenin yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

14
Auris Touring Sports'un arka koltukları Easy Flat teknolojisi sayesinde tek hareketle katlanabilme özelliğine sahip. Ayrıca diz mesafesi de 20 mm artırılarak arkada oturan yolcular için konfor sağlandı.

15
Toyota'nın 6.1 inçlik renkli dokunmatik ekran sistemiyle araç içi multimedya sistemi olan "Toyota Touch", AM/FM radyo, CD/ MP3 çalar, Bluetooth® ile cep telefonundan görüşme yapma imkanı sağlıyor.

16
Toyota Touch cep telefonu adres defteri ile senkronizasyon ve yine cep telefonundan müzik dinleme ve geri görüş kamerasının görüntüsünü de yansıtma özelliğini içeriyor.

17
USB ve AUX ile de mobil cihazlara bağlantı imkanı da Toyota Touch ile birlikte sunuluyor. Ayrıca, Kolay Akıllı Park sistemi ile çok daha dar alanlara otomatik olarak paralel park edilebiliyor.

18
Auris HB modelinden 285 mm. daha uzun olan Auris Touring Sports, 530 litrelik bagaj hacmi sunuyor.

19
Toyota Easy Flat teknolojisine sahip arka koltuklar yatırıldığında 2.047mm'lik uzunluk, 890 mm'lik yükseklik ile 1.658 litrelik sınıf lideri hacime ulaşıyor.

20
1.6 litre Valvematic benzinli motor ve güçlendirilmiş 1.4 litre dizel motor seçenekleri ile Türkiye'de satışa sunulmakta.

21
Auris Touring Sports, 1.6 litre Valvematic motor MultiDrive S versiyonunda 100 km'de 6.0 litre yakıt tüketimi sunmakta.

22
Haberler.com için test ettiğimiz dizel 1.4 litre D-4D versiyonunda testimiz süresince 4.3 lt/100 km yakıt tüketimi ile oldukça başarılı bir performans izlemiştir.

23
2013 Euro NCAP testlerinden 5 yıldız alan Auris Touring Sports modelinin tüm versiyonlarında, EBD, ABS, BA fren sistemleri, Yokuşta Kalkış Destek Sistemine (HAC), Araç Denge Kontrol Sistemi (VSC) bulunmakta.

24
Sürücü ve ön yolcu için diz ve yan SRS hava yastıkları ile birlikte 7 hava yastığı standart olarak sunulmakta. Enerji absorbe edici özelliği ve sağlamlaştırılmış kabini sayesinde ön arka ve yan çarpma performansı da oldukça başarılı.

25
Auris Touring Sports 1.6 Advance donanım paketinde 70.490 tl'den satılırken, 1.4 D-4D Premium donanım paketinde 81.530 tl'lik fiyata kadar çıkmakta.

Son Dakika Uzun Boylu Auris Touring Sports - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement