Vahşete Maruz Kalan Afrika'nın "Beyaz" Çocukları Protezlerine Kavuştu - Son Dakika

Vahşete Maruz Kalan Afrika'nın "Beyaz" Çocukları Protezlerine Kavuştu

10.06.2017 16:13

1
Doğu Afrika ülkesi olan Tanzanya'da derilerinin renginden dolayı katledilen Albino'lar, ülkenin en önemli sorunlarının başında yer alıyor.

2
Her 2 bin çocuktan birinde görülen Albino hastalığına yakalananlar, genetik bir bozukluk sebebiyle sahip oldukları beyaz saç ve ten renginden dolayı vahşice katlediliyor.

3
Çocukların vücutlarından parçalar değerli olduğu inancı sebebiyle kesiliyor.

4
4 Albino çocuk ABD'ye getirilerek ücretsiz olarak protez bacak ve kollarına kavuştu. Yaşları 7 ile 16 arasında değişen çocuklar Philederphia'ya getirilerek çocuk hastanesine yatırıldı.

5
Yeni protezlerine kavuşan çocukların mutluluğu görülmeye değerdi.

6
Pagan inanışı Afrika'da hala geçerliliğini koruyor. Vudu büyücüleri, albinoların vücut parçalarıyla yapılan iksirlerin, AIDS başta olmak üzere birçok hastalığa iyi geldiği ve insan ömrünü uzattığı yönünde yaydığı yanlış düşünce nedeniyle ülkede her yıl çok sayıda albino vahşete uğruyor.

7
Afrikalılara içinde "Albino" elleri, ayakları, gözleri veya kafa derisi bulunan iksirler sunulmaya bugün de devam ediliyor. Bir albinonun kafa derisi, elleri ve ayakları 250 bine kadar çıkan paralara satılıyor. Özellikle Tanzanya'nın iç kesimlerinde insanların en yakın su kuyusuna gitmek için kilometrelerce yürüdüğü yerleşim yerlerinde albino çocuklar kolay av olarak görülüyor.

8
Halkın çoğunun, "insan olmayan, hayalet" olarak gördüğü kimi zaman tanrı tarafından cezalandırılmış "lanetli" olarak değerlendirdiği albinolar, birçok okula da kabul edilmiyor.

9
Afrika'daki albinolar, cinayetlere maruz kalmalarının dışında saldırılarla ve ayrımcılıkla karşılaşıyor. Albinolar dışarıda gün ışığında çalışmak zorunda kaldıkları işlerde ise deri kanserine yakalanma riskiyle karşı karşıya bulunuyor.

10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33

Son Dakika Vahşete Maruz Kalan Afrika'nın 'Beyaz' Çocukları Protezlerine Kavuştu - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Sapkın mesajları ifşa olan ünlü aktör Armie Hammer'a destek veren Bella Thorne'a tepki yağdı Beklemedikleri anda geldi, bu görüntü bugün Sahra Çölü'nde çekildi Parkta donmuş halde bulundu! Gizemli cisimle ilgili gerçek çok geçmeden ortaya çıktı Oyuncular şokta! Ünlü dizi Bridgerton'ın müstehcen sahneleri cinsel içerikli sitelere düştü Aylık 1658 lira! Birçok kişi bilmiyor, işte devletten karşılıksız olarak verilen 15 destek