Vahşete Maruz Kalan Afrika'nın "Beyaz" Çocukları Protezlerine Kavuştu - Son Dakika

Vahşete Maruz Kalan Afrika'nın "Beyaz" Çocukları Protezlerine Kavuştu

3 yıl önce

1
Doğu Afrika ülkesi olan Tanzanya'da derilerinin renginden dolayı katledilen Albino'lar, ülkenin en önemli sorunlarının başında yer alıyor.

2
Her 2 bin çocuktan birinde görülen Albino hastalığına yakalananlar, genetik bir bozukluk sebebiyle sahip oldukları beyaz saç ve ten renginden dolayı vahşice katlediliyor.

3
Çocukların vücutlarından parçalar değerli olduğu inancı sebebiyle kesiliyor.

4
4 Albino çocuk ABD'ye getirilerek ücretsiz olarak protez bacak ve kollarına kavuştu. Yaşları 7 ile 16 arasında değişen çocuklar Philederphia'ya getirilerek çocuk hastanesine yatırıldı.

5
Yeni protezlerine kavuşan çocukların mutluluğu görülmeye değerdi.

6
Pagan inanışı Afrika'da hala geçerliliğini koruyor. Vudu büyücüleri, albinoların vücut parçalarıyla yapılan iksirlerin, AIDS başta olmak üzere birçok hastalığa iyi geldiği ve insan ömrünü uzattığı yönünde yaydığı yanlış düşünce nedeniyle ülkede her yıl çok sayıda albino vahşete uğruyor.

7
Afrikalılara içinde "Albino" elleri, ayakları, gözleri veya kafa derisi bulunan iksirler sunulmaya bugün de devam ediliyor. Bir albinonun kafa derisi, elleri ve ayakları 250 bine kadar çıkan paralara satılıyor. Özellikle Tanzanya'nın iç kesimlerinde insanların en yakın su kuyusuna gitmek için kilometrelerce yürüdüğü yerleşim yerlerinde albino çocuklar kolay av olarak görülüyor.

8
Halkın çoğunun, "insan olmayan, hayalet" olarak gördüğü kimi zaman tanrı tarafından cezalandırılmış "lanetli" olarak değerlendirdiği albinolar, birçok okula da kabul edilmiyor.

9
Afrika'daki albinolar, cinayetlere maruz kalmalarının dışında saldırılarla ve ayrımcılıkla karşılaşıyor. Albinolar dışarıda gün ışığında çalışmak zorunda kaldıkları işlerde ise deri kanserine yakalanma riskiyle karşı karşıya bulunuyor.

10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33

Haber Yayın Tarihi: 10.06.2017 04:13 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Miss Bum Bum yıldızı Suzy Cortez, internette yaptığı +18 şovlarla zengin oldu! Aylık kazancı dudak uçuklatıyor Selena Gomez'den, eski sevgilisi Justin Bieber hakkında olay itiraf: İlişki boyunca tacize uğradım! İşte Benim Stilim'in Bahar Candan'ı, estetikten nasibini aldı! Yüzünü gören gözlerine inanamıyor 16 yaşındaki YouTuber, milyon dolarlık malikane satın aldı! Günlük kazancı dudak uçuklatıyor Koala, yılan, kedi ne bulsalar yiyorlar! İşte katil hastalık koronavirüsün yayıldığı pazardan kareler

Son Dakika Haberleri