Vahşi doğada kartalın kurt avı kan dondurdu - Son Dakika

Vahşi doğada kartalın kurt avı kan dondurdu

16.02.2021 10:59

Kırgız Türkleri tarafından eğitilen kartalların inanılmaz av becerileri nefes kesen anlara sahne oldu. Binbir türlü zorlukla eğitilen yırtıcı kartallar kurt avına çıktı. İşte vahşi doğanın en güçlülerin nefes kesen yaşam mücadelesi.

1
Kırgız Türkleri tarafından eğitilen kartallar, dünyada uçarak en yükseğe çıkabilen kuş türüdür. Kartalla avlanmak Türklerin en eski geleneklerinden biri. 6.000 yıllık bir geçmişe sahip olduğu söylenmekle beraber, kaynaklarda ise ancak 2-3 bin yıl öncesine kadar izini sürebilmekteyiz.
2
Ayrıca kartal evcilleştirme, öyle kolay yapılan bir hayvan eğitimi ya da sporu olmadığı gibi, çok zahmetli ve tehlikeli bir iş.
3
Vahşi doğada canlılar hayatta kalma mücadelesi yeterince fazla yırtıcı olabiliyor.
4
Kartal ile kurtun savaşında kim kazanır dersiniz?

5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

Son Dakika Vahşi doğada kartalın kurt avı kan dondurdu - Son Dakika


YORUMLAR (2)

Diğer Galeriler

Yılan gibi kıvrılıyor! Doğu'nun zorlu geçidine giden yoldan geçmek yürek istiyor Pokemon kartlarını saklayanlar yaşadı! Her biri servet değerinde Dünyaca ünlü rapçi Snoop Dogg, Yıldız Tilbe hayranı çıktı! Birlikte paylaştığı fotoğraf Türk'leri heyecanlandırdı MasterChef Yasin'in Şeyma için kullandığı ifade, Acun'un genç sevgilisini kızdıracak Karadenizli zekasının örneği! Bu mescidin minaresi petrol varillerinden