Vajinismus Nedir? - Son Dakika

Vajinismus Nedir?

6 yıl önce

Vajinismus tedavisi ve Cinsel İlişkiye girememe.

1
Eğer kişi kasların kasılmasından ötürü acısız cinsel birleşme yaşayamıyorsa bu durum vajinismus olarak nitelendirilir.
2
Vajinismus; vajina girişini çevreleyen kasların istemdışı olarak kasılarak cinsel birleşmenin acılı olması ya da cinsel birleşmenin gerçekleşememesidir.
3
Vajinismus kesin tanısı nasıl konulur?
4
Cinsel ilişkide problem yaşayan her kadının, öncelikle cinsel terapiler konusunda deneyimli bir jinekolog tarafından bir jinekolojik muayeneden geçmesi şarttır. Jinekolojik muayene ile kişilerde vajinismusun kesin tanısı konur.
5
Vajinismus Hangi Durumlarda Ortaya Çıkar?
6
Vajinismus, ilk cinsel ilişki girişimi sırasında, jinekolojik muayene sırasında ya da tampon kullanma girişimi sırasında ortaya çıkabilmektedir.


7
Vajinusmuslu kadınların bazıları ise kızlık zarlarının çok kalın olduğuna ve bu yüzden ilişkiye giremediklerine inanırlar ve de eşlerini de inandırırlar, sorunun kızlık zarının ortadan kalkmasıyla çözüleceğine inanan çift bir kadın doğum uzmanına giderek ve anestezi ile bayıltılarak kızlık zarlarını ameliyatla açtırırlar.
8
Vajinusmus Hakkında Yaygın Yanlış İnanışlar Nelerdir?
9
Vajinusmus Vajinada Gelişen Bir Hastalık Sonucu Ortaya Çıkmaz!
10
Vajinismusta kişide cinsel ilişki esnasında kasılma harici başka belirtiler de olabilir. Vajina içine tampon veya parmak sokamama, jinekolojik muayenelerden kaçınma, vajinal ultrasona girememe, cinsel ilişki sırasında vajina içine penisin tam olarak girememesi gibi.

Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 06:17 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Genç fenomen, Katie Price'a benzemek için 140 bin liralık göğüs ameliyatı oldu Evde yiyecek bir şey kalmayınca alyanslarını sattılar! İşte Rahşan ve Bülent Ecevit'in bilinmeyenleri Magazin dünyasına bomba gibi düşen iddia: Rihanna, milyarder Arap iş adamından ayrıldı! Böylesi duyulmadı! Çıplak pozlarını paylaşan sosyal medya fenomeninin fotoğraflarını eşi çekiyor Evde yiyecek bir şey kalmayınca alyanslarını sattılar! İşte Rahşan ve Bülent Ecevit'in bilinmeyenleri

Son Dakika Haberleri