Vajinismus Nedir? - Son Dakika

Vajinismus Nedir?

11.04.2014 18:17

Vajinismus tedavisi ve Cinsel İlişkiye girememe.

1
Eğer kişi kasların kasılmasından ötürü acısız cinsel birleşme yaşayamıyorsa bu durum vajinismus olarak nitelendirilir.
2
Vajinismus; vajina girişini çevreleyen kasların istemdışı olarak kasılarak cinsel birleşmenin acılı olması ya da cinsel birleşmenin gerçekleşememesidir.
3
Vajinismus kesin tanısı nasıl konulur?
4
Cinsel ilişkide problem yaşayan her kadının, öncelikle cinsel terapiler konusunda deneyimli bir jinekolog tarafından bir jinekolojik muayeneden geçmesi şarttır. Jinekolojik muayene ile kişilerde vajinismusun kesin tanısı konur.
5
Vajinismus Hangi Durumlarda Ortaya Çıkar?
6
Vajinismus, ilk cinsel ilişki girişimi sırasında, jinekolojik muayene sırasında ya da tampon kullanma girişimi sırasında ortaya çıkabilmektedir.

7
Vajinusmuslu kadınların bazıları ise kızlık zarlarının çok kalın olduğuna ve bu yüzden ilişkiye giremediklerine inanırlar ve de eşlerini de inandırırlar, sorunun kızlık zarının ortadan kalkmasıyla çözüleceğine inanan çift bir kadın doğum uzmanına giderek ve anestezi ile bayıltılarak kızlık zarlarını ameliyatla açtırırlar.
8
Vajinusmus Hakkında Yaygın Yanlış İnanışlar Nelerdir?
9
Vajinusmus Vajinada Gelişen Bir Hastalık Sonucu Ortaya Çıkmaz!
10
Vajinismusta kişide cinsel ilişki esnasında kasılma harici başka belirtiler de olabilir. Vajina içine tampon veya parmak sokamama, jinekolojik muayenelerden kaçınma, vajinal ultrasona girememe, cinsel ilişki sırasında vajina içine penisin tam olarak girememesi gibi.

Son Dakika Vajinismus Nedir? - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Günden güne eriyor! Sosyetik güzel Süreyya Yalçın'ın son hali korkuttu Rapunzel'e meydan okuyor! 15 yıldır saçlarına makas değdirmedi Su üstünde yürüyen sihirbaz kendini ifşa etti! Yaptığı hile şeytanın bile aklına gelmez 16 yaşındaki çocuk, hamile bıraktığı sevgilisini parçalara bölüp çöpe attı Kadın kahramanlar, Hakkari'nin sert coğrafyasında PKK'ya göz açtırmıyor