Vali'de `Şemame' Şarkısına Eşlik Etti - Son Dakika

Vali'de `Şemame' Şarkısına Eşlik Etti

20.01.2009 00:19

1
Diyarbakır Valiliği tarafından düzenlenen `Diyarbakır Kültür Sanat Etkinlikleri' Berdan Mardini ve Funda Arar konseri ile başladı. Gecede, Vali Hüseyin Avni Mutlu ile Cumhuriyet Başsavcısı Durdu Kavak, Kürtçe şarkılarla eğlendi, yasaklı Ahmet Kaya şarkılarına eşlik etti.
2
YASAKLI ŞARKILAR SÖYLENDİ

Diyarbakır Valiliğince düzenlenen ve 6 ay sürecek olan Diyarbakır Kültür Sanat Etkinlikleri, Dicle Üniversitesi spor salonunda Berdan Mardini ve Funda Arar konserleriyle başladı.

3
Salonu hınca hınç dolduran 3 bin kişinin unutulmaz bir gece yaşadığı konserde sahneye ilk olarak Berdan Mandini çıktı. Berdan Mardini, söylediği Aman Aman şarkısının ardından artık "Kürtçe şarkı zamanı, Valimizden Kürtçe şarkı söylemek için izin aldım" dedikten sonra Kürt sanatçı Şiwan Perver'in bir zamanlar yasaklı olan şarkılarını söyledi, `Çawreşamın' `Şemame' `De Halo' `Delale' gibi şarkıları seslendirdi.
4
Vali Hüseyin Avni Mutlu, boynuna puşi bağlayan Berdan Mardin'nin seslendirdiği Kürtçe şarkılara, halay çekerek eşlik etti.
5
VALİ VE BAŞSAVCI AHMET KAYA ŞARKISINA EŞLİK ETTİ

Yaklaşık bir saat sahnede kalan Mardin'i, son olarak yine yasaklı sanatçı Ahmet Kaya'nın `Diyarbakırlıymış adı Bayhtiyar' şarkısı ile konserine son verdi. Bahtiyar şarkısının sözlerine Cumhuriyet Başsavcısı Durdu Kavak ve Vali Hüseyin Avni Mutlu da eşlik etti.

6
Mardini'nin Vali ve Cumhuriyet Başsavcısına Kürtçe `Sercawa, Serhattın Gellık Sıpas' (gözüm üstüne hoşgeldiniz, çok teşekkür ediyorum) dedi. Bunun üzerine Vali Mutlu ve eşi, sanatçı Berdan Mardini'yi ayağa kalkarak yolcu etti.
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19

Son Dakika Vali'de `Şemame' Şarkısına Eşlik Etti - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kışın beyaz, yazın kahverengiye bürünüyorlar! Nesli tükenmekte olan gelincik objektiflere takıldı Dondurucu soğukta bikiniyle bisiklet süren genç kız, hayır kurumu için bir saatte 83 bin TL topladı Sınavdan çıkıp doğumhaneye giden avukat adayı, buzların üzerinde oturarak görevini tamamladı Koronayı yeniyorlar ama kalplerine yenik düşüyorlar! İlaçlarla ilgili komplo teorileri kafa karıştırıyor Şampiyonlar Ligi maçında sahaya yarı çıplak atlayan modelin son paylaşımı görenlerin ağzını açık bıraktı