Son Dakika Haberleri: Vali'de `Şemame' Şarkısına Eşlik Etti

Vali'de `Şemame' Şarkısına Eşlik Etti

11 yıl önce

1
Diyarbakır Valiliği tarafından düzenlenen `Diyarbakır Kültür Sanat Etkinlikleri' Berdan Mardini ve Funda Arar konseri ile başladı. Gecede, Vali Hüseyin Avni Mutlu ile Cumhuriyet Başsavcısı Durdu Kavak, Kürtçe şarkılarla eğlendi, yasaklı Ahmet Kaya şarkılarına eşlik etti.
2
YASAKLI ŞARKILAR SÖYLENDİ

Diyarbakır Valiliğince düzenlenen ve 6 ay sürecek olan Diyarbakır Kültür Sanat Etkinlikleri, Dicle Üniversitesi spor salonunda Berdan Mardini ve Funda Arar konserleriyle başladı.

3
Salonu hınca hınç dolduran 3 bin kişinin unutulmaz bir gece yaşadığı konserde sahneye ilk olarak Berdan Mandini çıktı. Berdan Mardini, söylediği Aman Aman şarkısının ardından artık "Kürtçe şarkı zamanı, Valimizden Kürtçe şarkı söylemek için izin aldım" dedikten sonra Kürt sanatçı Şiwan Perver'in bir zamanlar yasaklı olan şarkılarını söyledi, `Çawreşamın' `Şemame' `De Halo' `Delale' gibi şarkıları seslendirdi.
4
Vali Hüseyin Avni Mutlu, boynuna puşi bağlayan Berdan Mardin'nin seslendirdiği Kürtçe şarkılara, halay çekerek eşlik etti.
5
VALİ VE BAŞSAVCI AHMET KAYA ŞARKISINA EŞLİK ETTİ

Yaklaşık bir saat sahnede kalan Mardin'i, son olarak yine yasaklı sanatçı Ahmet Kaya'nın `Diyarbakırlıymış adı Bayhtiyar' şarkısı ile konserine son verdi. Bahtiyar şarkısının sözlerine Cumhuriyet Başsavcısı Durdu Kavak ve Vali Hüseyin Avni Mutlu da eşlik etti.

6
Mardini'nin Vali ve Cumhuriyet Başsavcısına Kürtçe `Sercawa, Serhattın Gellık Sıpas' (gözüm üstüne hoşgeldiniz, çok teşekkür ediyorum) dedi. Bunun üzerine Vali Mutlu ve eşi, sanatçı Berdan Mardini'yi ayağa kalkarak yolcu etti.
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19Haber Yayın Tarihi: 20.01.2009 12:19 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ünlü oyuncu Burcu Özberk'in kalça pozuna tepki yağdı: Ben seni ahlaklı bilirdim! Yorgunluğu def ediyor, kansere kalkan oluyor! İşte siyah sarımsağın faydaları Mucize Doktor'un çılgın Açelya'sından yatak pozu! Beğeni yağmuruna tutuldu Ünlü model Kendall Jenner'ın sere serpe kitap keyfi! Resmen içine düştü Dişi bufaloya sinsice saldırmak istemişti! Sonu felaket oldu