Var Olduğuna İnanamayacağınız 20 İlginç Hayvan - Son Dakika

Var Olduğuna İnanamayacağınız 20 İlginç Hayvan

12.07.2017 10:51

Dünya üzerinde bilindiği gibi yaşayan tek canlı türü insan değil. Bizim dışımızda dünya üzerinde binlerce canlı olduğunu söylemek lazım. Hayvanlar ve bitkilerden oluşan bu canlılar arasında kimi hemen her gün görebileceğimiz ya da herkes tarafından bilinen canlılar. Bunun dışında birde çok sık rastlayamayacağınız hatta belki de adını bile duymadığınız canlı türleri bulunuyor. İşte birçoğuyla aynı gezegende olduğumuzu dahi bilmediğimiz 20 hayvan türü...

1
Kırmızı Dudaklı Yarasa Balığı
Kırmızı Dudaklı Yarasa Balığı
Kara parçalarına göre çok daha geniş alanları kaplayan denizler haliyle çok daha fazla canlı türünü içerisinde barındırıyor. Tüm gelişen teknolojilere rağmen henüz okyanuslarda keşfi yapılmamış canlı türlerinin de olduğu biliniyor. Bu duruma en büyük örneği ise kırmızı dudaklı yarasa balığı.

2
Penis Yılanı
Penis Yılanı
Bu olağandışı gözsüz hayvanlara aslında 'Atretochoana Eiselti' de deniyor.

3
Panda karıncası
Panda karıncası
En ilginç bir diğer hayvan ise panda karınca. Dünya üzerinde bilinen birçok karınca türü arasında panda karınca üzerindeki desenler ve özellikleriyle bir adım öne çıkıyor. Görünüm olarak tam bir panda desenini andırması karıncanın bu adı almasının ana nedeni olarak gösteriliyor.

4
Pacu Balığı
Pacu Balığı
Koca ağzı ve koca dişleriyle oldukça korkunç gözüküyor.

5
Goblin köpekbalığı
Goblin köpekbalığı
Bu nadir görülen köpekbalığı, 'canlı fosil' olarak da adlandırılır. Yaşadığı derinlikler göz önüne alındığında, goblin köpekbalığı insanlar için bir tehlike oluşturmaz.

6
Umbonia Spinosa
Umbonia Spinosa
Bu dikenli böcekler, sincaplar ile ilgilidir ve bitki saplarını yer. Beslemek için ise gagalarını kullanır.

7
Glaucus Atlanticus
Glaucus Atlanticus
Mavi ejderha olarak da bilinen bu yaratık, bir salyangoz türüdür. Karidesinde gaz dolu bir kese batındırdığı için yüzebilir. Okyanusların ılık sularında bulabilirsiniz.

8
Lowland Streaked Tenrec
Lowland Streaked Tenrec
Afrika Madagaskar'da bulunan bu ufaklık, ses üretmek için stridülasyon kullanan tek memeli. Genellikle yılanlar ve böcekler ile ilişkili olan bir cins.

9
Hummingbird Hawk-Moth
Hummingbird Hawk-Moth
Bu hayvan çiçeklerle beslenir ve benzersiz bir sersemletme sesi çıkarır. Sinek kuşuna benzemektedir.

10
Mantis karidesi
Mantis karidesi
Ayrıca 'deniz çekirgeleri', 'karides katiller' ve hatta 'başparmak bölücüleri' olarak adlandırılan bu hayvan, tropik ve sub-tropikal sularda en iyi avcılardan biridir.

11
Dev Isopod
Dev Isopod
12
Saiga Antilopu
Saiga Antilopu
13
Bush Viper
Bush Viper
Bir etobur avcısı olan Bush Viper, Afrika'nın tropikal ormanlarının ağaçlarında yaşar ve avlanmasının çoğunu geceleri gerçekleştirir.

14
Mavi Parrotfish
Mavi Parrotfish
Bu parlak mavi balık Atlantik Okyanusunun sularında bulunabilir ve zamanının % 80'ini yiyecek arayarak geçirir.

15
Hint kurbağası
Hint kurbağası
Hindistan'da bulunan bu kurbağa türü şişmiş vücudu ve sıradışı sivri bir burnu var.

16
Shoebill
Shoebill
17
Okapi
Okapi
Bu memeli, Orta Afrika'daki Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ne yaşar. Zebra benzeri şeritlere rağmen, aslında zürafalarla daha yakından ilişkilidir.

18
Deniz domuzu
Deniz domuzu
19
Deniz gergedanı
Deniz gergedanı
20
Dikenli ejderha
Dikenli ejderha

Son Dakika Var Olduğuna İnanamayacağınız 20 İlginç Hayvan - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Sapkın mesajları ifşa olan ünlü aktör Armie Hammer'a destek veren Bella Thorne'a tepki yağdı Beklemedikleri anda geldi, bu görüntü bugün Sahra Çölü'nde çekildi Parkta donmuş halde bulundu! Gizemli cisimle ilgili gerçek çok geçmeden ortaya çıktı Oyuncular şokta! Ünlü dizi Bridgerton'ın müstehcen sahneleri cinsel içerikli sitelere düştü Aylık 1658 lira! Birçok kişi bilmiyor, işte devletten karşılıksız olarak verilen 15 destek