Vicdanının Sesine Dayanamadı! - Son Dakika

Vicdanının Sesine Dayanamadı!

22.06.2013 14:48

Haftanın vizyona giren yeni filmleri

1
Haftanın vizyona giren filmleri çarpıcı senaryoları ile dikkat çekiyor. Gerilim, korku ve cinayet temalarının yanı sırta bu hafta sinemacılar çocuk izleyicileri de unutmamış. İşte vizyona giren filmler...
2
38 ŞAHİT (38 Temoins): Fransa'nın liman kenti Le Havre'daki bir apartmanın önünde bir kadın vahşice öldürülür. Apartmanda oturan 38 kişi polise bir şey görmediklerini ve hiçbir şey duymadıklarını söyler. Louise, günler geçtikçe aslında bazı insanların, olayı duyduğu ya da gördüğü gerçeği ile yüz yüze gelir. 38 kör ve sağır şahitten biri de o gece işte değil evde olan kocasıdır.
3
HİPNOZCU (The Hypnotist): Bir gece kimliği belirsiz bir katilin işlediği cinayet, bir aileyi yok eder. Bu katliamdan tek kurtulan evin oğlu olur ama o da ciddi yaralar almıştır ve hâlâ şoktadır. Dedektif Joona Linna (Tobias Zilliacus) çocukla iletişim kurabilmek umuduyla hipnozcu Erik Maria Bark'tan (Mikael Persbrandt) yardım ister. Ancak Erik yıllar önce yaptığı hipnozdan sonra bunu bir daha tekrarlamayacağına yemin etmiştir.

4
DÜNYA SAVAŞI Z (World War Z): Gerry Lane (Brad Pitt), karısı ve iki çocuğuyla mutlu yaşantısı olan bir Birleşmiş Milletler çalışanıdır. Günün birinde aniden ortaya çıkan bir salgın, insanları zombiye dönüştürmeye başlar. Salgın daha fazla insanı etkileyince sağ kalanlar için korunaklı bölge oluşturulur. Ancak tehlike giderek artmakta ve her geçen gün daha çok insan zarar görmektedir. Gerry Lane hem ailesini hem de insanlığı korumak için bir çıkış yolu bulmaya çalışır.

5
İNŞALLAH: Doktor olan Chloe, yaşamını Ramallah'taki Türk doktorlara yardım etmekle ve Kudüs'te yaşayan İsrailli bir asker olan kapı komşusu Ava ile geçirmektedir. Her gün uçurumun iki farklı yanını gören Chloe, birbirlerine düşman arkadaşları arasında köprü kurmaya çalışsa da her iki tarafa da aslında yabancı olduğunu fark edecektir. Belgeselleriyle tanınan Fransız sinemacı Anais Barbeau- Lavalette'in ikinci uzun metrajlı işi olan filmin başrolünde ise en son Café de Flore filminde izlediğimiz Evelyne Brochu yer alıyor.

6
SEVİMLİ CANAVARLAR ÜNİVERSİTESİ (Monsters University): Canavarlar Şirketi'nin en iyi öcüleri olan Mike Wazowski ve James P. Sullivan ayrılmaz bir ikilidir ama durum her zaman böyle olmamıştır. Bu sevimli canavarlar ilk tanıştıklarında birbirlerine tahammül edememiştir aslında. Ancak üniversite eğitimi boyunca birbirlerini yakından tanıyacak, farklılıklarının üstesinden gelerek iyi arkadaş olacaklardır.

7
RÜZGARLAR: Filmler için ses kayıtları yapan Murat (Yusuf Nejat Buluz) Gökçeada ile ilgili fotoğraf sergisi açmak için çalışmaktadır. Adada tek başına yaşayan 80 yaşlarındaki Madam Styliani (Rüçhan Çalışkur) ile tanışır ve onun hayatını, anılarını kaydetmeye başlar. Madam'ın çok sevdiği torunu Eleni'nin (Mediha Didem Türemen) Gökçeada'ya gelişi ve Murat'ın yaptığı kayıtlar geçmişi yeniden canlandırır.

8
SESSİZ EV (Silent House): Sarah (Elizabeth Olsen) ailesine ait olan göl evine gider. Aniden kendini bu evde kilitli halde bulur; üstelik babası da saldırıya uğramıştır. Korkularıyla başa çıkmaya çalışırken evde yalnız olmadığını anlar. Bir katil, belki de olağanüstü bir güç, onun peşindedir.

Son Dakika Vicdanının Sesine Dayanamadı! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Depremin kucağındaki Yunan Adası Sisam'da da manzara vahim! Sokaklar taş yığınıyla doldu İzmir'de şiddetli deprem sonrası korkutan görüntü! Deniz çekildi, tekneler karaya oturdu Cinsel içerikli film yıldızından maçta testis travması geçiren Rodriguez'e destek mesajı: Umarım iyisindir Nedeni bilinmiyor! Aynı fırından ekmek alan 300 kasabalı aklını yitirdi Bir döneme damga vurdu! Yumruklu saldırıda burnu kırıldı, barajı geçemeyince istifayı bastı