Son Dakika Haberleri: Vietnam'dan Gelen Bavulun İçinden Çıkanlar Şoke Etti!

Vietnam'dan Gelen Bavulun İçinden Çıkanlar Şoke Etti!

2 yıl önce

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda Vietnam'dan gelen 3 yolcuya ait 3 ayrı valizden 802 adet ejderha tavuğu yumurtası çıktı...

1
Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen operasyonda yurda sokulmaya çalışılan 802 adet Ejderha tavuğu yumurtası ele geçirildi. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alınırken, yumurtaların kuluçka makinelerine konularak civciv çıkarılması planlandığı öğrenildi. Vietnam kökenli ejderha tavuklarının 2 bin dolara satıldığı öğrenildi.

2
İstanbul Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri, Atatürk Havalimanına Vietnam'dan gelen 3 yolcuyu şüpheli hareketleri üzerine takibe aldı. Bir süre takip edilen şüpheliler, uçaktan gelen bavullarını almalarının ardından gözaltına alındı. Şüpheliler Fatih B., Murat B. ve Murat T.'nin teslim aldığı bavullar açıldığında içinde 802 adet yumurta çıktı. Bavulların yumurtaların kırılmaması için özel olarak dizayn edildiği belirtildi.

3
Yapılan araştırmada yumurtaların Vietnam kökenli Ejderha tavuklarının yumurtası olduğu tespit edildi. Yumurtaların yurda sokulduktan sonra kuluçka makinelerine konularak civciv çıkarılması planlandığı tespit edildi. Dong Tao tavuğu olarak da adlandırılan Vietnamlı ejderha tavuğu 2 bin dolara kadar alıcı bulabiliyor. Yumurtalarla birlikte yakalanan Fatih B., Murat B. ve Murat T. hakkında Kaçakçılık Kanunu'na muhafelet suçundan işlem yapıldığı öğrenildi.

4
AYAKLARINDAN YAPILAN ÇORBANIN VİAGRA ETKİSİ GÖSTERİYOR
AYAKLARINDAN YAPILAN ÇORBANIN VİAGRA ETKİSİ GÖSTERİYOR


Yakın zamana kadar sadece Vietnam'da görünen oldukça lezzetli, nadir bir tavuk türü olan Dong Tao, sadece küçük bir bölgede yetişiyordu ve yalnızca kraliyet ailesi mensupları yiyebiliyordu. Dong Tao ismi ile anılan bu tavuklara Dragon Chicken yani Ejderha tavuğu da denmekte. Günümüzde bir çift Dong Tao tavuğu almak isterseniz 2 bin 500 doları gözden çıkarmanız gerekiyor. Sadece görüntüsü ile dikkat çekmiyor ayrıca ayaklarından yapılan çorba da Viagra etkisi gösteriyor.

5
6Haber Yayın Tarihi: 12.04.2018 03:28 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ünlü model Kendal Jenner'ın sere serpe kitap keyfi! Resmen içine düştü Dişi bufaloya sinsice saldırmak istemişti! Sonu felaket oldu Böyle meslek görülmedi! Sadece vücudunu paylaşarak yılda 300 bin dolar kazanıyor İnsanlığımızdan utandıran kare! Hamile karısına kimse yer vermeyince bakın ne yaptı Vedat Milor'dan, evliliğini yorumlayan takipçisine bomba cevap: Parası için evlendim!