Virüsten yarım milyona yakın insanın öldüğü Hindistan'da 'Korona Tanrıçası' adlı bir tapınak kuruldu - Son Dakika

Virüsten yarım milyona yakın insanın öldüğü Hindistan'da 'Korona Tanrıçası' adlı bir tapınak kuruldu

14.06.2021 09:33

Koronavirüsün şu ana kadar en fazla can aldığı ülke olan Hindistan'da oldukça ilginç bir haber geldi. "Virüsün yeni merkezi" olarak anılan Hindistan'ın Uttar Pradeş eyaletinde 'Korona Tanrıçası' adlı bir tapınak kuruldu.

1
Yaklaşık 2 yıldır hayatımızı zindana çeviren koronavirüs dünyanın her yerine yayıldı. On milyonlarca insana bulaşan virüs dünya genelinde yaklaşık 4 milyon kişinin ölümüne neden oldu.

2
Milyonlarca insanın hayatını değiştiren virüs Hindistan'da bir tanrıçanın ortaya çıkmasına neden oldu; 'Korona Tanrıçası'
3
Pandemiden en çok etkilenen ülkeler arasında yer alan ve 'virüsün yeni merkezi' olarak anılan Hindistan'ın Uttar Pradeş eyaletinde "Corona Mata" (Korona Tanrıçası) adlı bir tapınak kuruldu.
4
Hindustan Times'ta yer alan habere göre, Shuklapur köyünde inşa edilen tapınak tamamen çevredeki halkta toplanan paralar ile yapıldı. Taş üzerine kabartmalı olarak işlenen 'Korona Tanrıçası' figürüne ev sahipliği yapan tapınak her gün yüzlerce kişiyi ağırlıyor.
5
Kısa sürede sosyal medyanın en çok konuşulan konusu haline gelen aynı habere göre, köylüler 'Korona Tanrıçası'nın tüm dünyadaki ölümleri sona erdirerek milyonlarca kişinin hayatını kurtarabileceğine inanıyor.

6
Bu gazeteye konuşan Köylülerden Sangeeta, 'Belki de Tanrıça'nın kutsamasıyla köylüler, köyümüz ve diğer herkes biraz olsun huzura kavuşur' dedi.
7
Pandeminin seyrinin ağırlaşması ile, geçtiğimiz haftalarda 'Korona Tanrıçası'na ibadet için başka bölgelerde de tapınaklar inşa edilmişti. Benzer tapınaklar Tamil Nadu eyaletinin Coimbatore şehrinde ve Karnataka eyaletinin Madhuvanahalli köyünde de inşa edilmişti.

Son Dakika Virüsten yarım milyona yakın insanın öldüğü Hindistan'da 'Korona Tanrıçası' adlı bir tapınak kuruldu - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (2)
  • ahmey bulut: sene olmus 2021 bunlar hala 1600 lü yıllarda Sizde yarım milyon degil 1 milyar insan ölse Siz adam olmassnız cahil sürüsü Cevap Yaz 45 4 Yayından Kaldır
500
Advertisement