Viyana'da Tren Kazası - Son Dakika

Viyana'da Tren Kazası

21.01.2013 14:43

1
Avusturya Devlet Demiryolları'na (ÖBB) ait iki hızlı tren çarpıştı. İnsanların işe gidiş saatinde meydana gelen kazada beşi ağır olmak üzere çok sayıda kişi yaralandı.
2
Kaza, bugün saat 8:45 sularında, Hütteldorf banliyösünde meydana geldi. Trenlerin tıklım tıklım dolu olduğu bir sırada meydana gelen kazanın nedeni henüz tespit edilebilmiş değil.
3
Yaralananlar için olay yerine çok sayıda kurtarma ekibi, ambulans ve cankurtaran helikopteri sevk edildi.
4
ÖBB Sözcüsü Sarah Nettel, Batı istasyonu Westbahnhof'tan hareket eden bir yolcu treni ile yine Westbahnof'a gelen başka bir hızlı trenin kafa kafaya çarpıştığını, ülkenin batı bölgesine yapılan tren seferlerini iptal edildiğini açıkladı.
5
Avusturya Acil Hizmetler Sözcüsü Claudia Gigler ise AFP'ye yaptığı açıklamada, beşi ağır çok sayıda yaralı olduğunu doğrularken birçok yolcunun kaza nedeniyle şoka girdiğini söyledi. DHA'nın haberine göre, yaralılar arasında Türk yolcuların da olduğu tahmin ediliyor.
6
Avusturya Otomobil Birliği'nden yapılan açıklamada, bir kişinin kazanın enkazında sıkışmış halde olduğu belirtildi. Yerel basın organlarındaki haberlerde ise itfaiyecilerin merdiven kullanarak yolcuları trenin camlarından çıkararak kurtarmaya çalıştığı belirtildi.
7
Daha geçtiğimiz hafta Avusturya kamuoyunda Penzing ve Westbahnhof arasındaki S45 karayolunun geçtiği rotada çok fazla trafik olduğu yönünde tartışmalar yaşanmıştı.
8
9
10
11
12
13
14
15

Son Dakika Viyana'da Tren Kazası - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Denizde idam ettirilen Şeyhülislam'ın mezarı şaşkına çevirdi! Yarısı binanın altında diğer yarısı dışarda "Oy Didem" diyerek hayatımıza giren Azeri kızı, estetiği abarttı! Ancak sesinden tanıyabiliyoruz Türkiye'nin günlerce konuştuğu operasyonda eli parçalanan gazi polisten 6 yıl sonra ilk atış Playboy güzeli Paris Hilton kaset skandalıyla ilgili ilk kez konuştu: Hayatımın bittiğini düşündüm Amerika'da polis insan avına çıktı! George Floyd davası öncesi 16 yaşındaki siyahi kız polisin kurşunlarına hedef oldu