Vücuduyla Kadınları Baştan Çıkartıyor - Son Dakika

Vücuduyla Kadınları Baştan Çıkartıyor

07.12.2010 14:03

1
İşim bana ait olmalı dublör istemem

‘Arka Sokaklar' dizisinin gözü pek komiseri Berk Oktay, kadınları baştan çıkartan vücuduyla dikkat çekiyor. 1982 yılında Ankara'da doğan, 2003'te katıldığı Best Model Of Türkiye Yarışması'yla adını duyuran Oktay, sporla arasındaki ilişkiyi erkek dergisi FHM'e anlattı.

2
Best Model tecrübenize dayanarak soruyorum; vücudu ince mi tutmak zor yoksa şu andaki gibi kaslı mı?

Vücudu fit tutmak daha zor bence, çünkü irileşirken mutlaka yağlanma oluyor. Ancak model fiziğinde yağlanmaya yer yok!

3
GECE İŞTAHIM AÇILIR!

Beslenmenize dikkat ediyor musunuz?

Beslenmeme dikkat ediyorum ama çalışma saatlerimizin yoğunluğundan dolayı protein ve karbonhidrat dengesini kuramadığım zamanlar olabiliyor.

En iyi beslenme alışkanlığınız ne? En kötü alışkanlıklarınız nelerdir?

En iyi alışkanlığım olarak tatlı ve fast-food yememe alışkanlığımı söyleyebilirim. Ancak gece yemek yemeyi seviyorum. Bu da kötü alışkanlık...

4
Vücudunuzda eksik bulduğunuz kas bölgesi neresi?

Karın bölgemi beğenmiyorum. Spor yapan herkes bilir ki, bu bölge çok özen isteyen bir bölgedir. Umarım eski kaslarıma tekrar ulaşabilirim.

En beğendiğiniz yeriniz?

Kalça, bacak ve kol kaslarım vücudumda en iyi bulduğum bölgelerim.

5
Antrenman programınızı bizlerle paylaşır mısınız?

Haftanın beş günü antrenman yapıyorum. Antrenman programımı ikiye böldüm. İlk gün göğüs, sırt ve bacak; ikinci gün ise ön kol, arka kol ve omuz çalışıyorum. Bunların sonuna 15'er dakikalık kardiyo ve mide çalışmamı da ekliyorum.

6
ATLETİK OLMALIYIM

Fiziksel amacınız nedir?

Spor benim için bir yaşam tarzı artık ve sağlık açısından bir problem olmadıkça bırakmayı düşünmüyorum. İşime olan saygımdan dolayı ekranda iyi görünmem gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden fiziğimin hep atletik ve sağlam olmasını hedefliyorum.

7
Berk Oktay'ı bir gün ‘kopmuş' ve vücut geliştirme şampiyonasına katılırken görebilir miyiz?

Aslında bu sporu o kadar ileriye götürmek isterdim tabii. Benim çok hoşuma gidiyor ama yaptığım meslek çok farklı. Ben oyunculukla devam edersem daha iyi olacak gibi.

8
MOTİVASYONUM MÜZİK

Spor salonunda çalışırken sizi özellikle motive eden bir şey var mı?

Genellikle spor salonunun boş olduğu saatlerde antrenman yapmayı tercih ediyorum. Müzik beni motive ediyor. Kendi kendimi dinliyorum ve diğer düşüncelerden uzaklaşıyorum, en büyük motivasyon kaynağım bu

9
OYUNCU ROLÜNE FİZİKSEL OLARAK DA HAZIRLANMALI

‘Arka Sokaklar' dizisinde sürekli aksiyon halinde olduğunuz sahneleriniz var. Ağırlık kaldırmanın veya kardiyo çalışmanın sonuçlarını görüyor musunuz?

Dizide tuttuğunu koparan, suçluların peşinden koşan biraz asi bir komiseri canlandırıyorum. Çekimler esnasında aksiyon dolu sahnelerle karşılaşıyoruz ve tabii ki spor yapmamın faydasını fazlasıyla görüyorum.

10
AKSİYON SEVERİM

Bundan sonraki projelerde de hep vurdulu kırdılı projeleri mi tercih edeceksiniz?

Benim işim oyunculuk, tabii ki dramda da oynarım komedide de... Ancak bunların arasından hangisinden çok keyif alıyorsun diye soracak olursanız, aksiyon derim.

11
KOLUMDAN ARABA GEÇTİ

Çok tehlikeli bir sahne için dublör kullanır mısınız?

Bedenimi zorlayan sahnelerde dublör kullanmayı istemiyorum. Yaptığım işin bana ait olması gerektiğine inanıyorum. Bu tutkum yüzünden başıma kazalar gelmiyor değil tabii. Üstelik o kadar çok kaza geçiriyorum ki... Kolumun üstünden araba geçmesi, rafting sahnesinde bottan düşüp kayalıklara çarpmam, bir binanın üçüncü katından aşağı atlayıp bacağımı sakatlamam bunlardan sadece birkaçı...

12
13

Son Dakika Vücuduyla Kadınları Baştan Çıkartıyor - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Diğer Galeriler

2021'nin ilk bomba ayrılık haberi geldi! Jennifer Lopez, uzatmalı nişanlısı Alex Rodriguez'den ayrıldığını duyurdu Topraktan tabut fışkırdı! Arkeologları şaşırtan içindeki insanlar değil, tabutun şekli oldu Dereden akanı görenler manzara karşısında hayrete düştü Mustafa Üstündağ'ın arabada kucağına oturmuştu! Gelin adayının değişimi dudak uçuklattı Maskeli Sihirbaz hilesini ifşa etti! Yöntemi şeytanın bile aklına gelmez