Vurucu Fotoğraflarla İnsanlığın Yaşam Mücadelesi - Son Dakika

Vurucu Fotoğraflarla İnsanlığın Yaşam Mücadelesi

12.01.2014 15:07

Dünyada yaşanan ilginç gelişmelerin en vurucu anları objektife yansıdı.

1
Dünyada yaşanan ve tarihe geçen ilginç gelişmelerin en vurucu anlarını yansıtan çarpıcı kareler...
2
2013 yılında Katalunya'daki işçi ayaklanmasında itfaiye işçileriyle polis karşı karşıya. İtfaiye çalışanlarının aslında polislerin de hakkını savunduğu bu çatışma dünyadaki adaletsizliği de yansıtıyor.
3
Çok sayıda kişinin yaralandığı ve öldüğü 2013 muson sezonunda Ganj Nehri'nin üzerinde tehlikeli oyundan kurtulmaya çalışan bir çocuk.
4
Endonezya'nın Java adasında 2006 yılında patlayan volkan ile 12 köy yok oldu. Patlamanın nedeni ise özel bir şirketin aşırı sondaj çalışması. Bu insanlar ise çamurla kaplanan köylerinde, çamura bulanmış şekilde fotoğraflandı.
5
St Petersburg'da 2013 yılında eşcinseller tarafından düzenlenen miting, Rusya yasalarına göre 'yasadışı' ilan edildi. Rus muhafazakarlarla, eşcinseller arasında çatışmalar çıktı.
6
2010 yılı Haiti depreminden sonra çok sayıda çocuk yetim kaldı ve şanslı Haitili çocukların çoğu evlat edinildi. Şanssız olanlar ise nasıl bir mücadele içinde bilinmiyor.
7
John Fahy Jr annesi kanserden öldü. Bundan 2 ay sonra ise babası ve 6 yaşındaki kardeşi James bir yangında hayatını kaybetti. O ve kız kardeşi Meaghan için sadece ölüm vardı.
8
Doğu Kudüs'teki ailenin evleri güvenlik izinleri olmadığı gerekçesiyle yıkıldı.Yıkıma isyan eden anne ve oğlu...
9
2010 yılında Irak acil müdahale tugayı, bu çocuğun babası için tutuklama emri çıkarttı. Babası Bağdat'ta patlayıcı yapmakla itham ediliyordu. Evi aranırken yüzündeki çaresizlik net bir şekilde görülüyor.
10
Filistinli küçük kız, Batı Şeria'daki Halamish Yahudi yerleşiminin genişletilmesine karşı yapılan protestoda İsrailli askere vurmak için yumruğunu kaldırdı.
11
2011 yılında Şili'deki eğitim sistemine karşı ayaklanan öğrenciler ile çevik kuvvet arasında şiddetli çatışmalar çıktı.
12
Çin'de acemi askerlerin Zhejiang bölgesine gönderileceği haberinin duyulması üzerine, genç asker gözyaşlarına hakim olamadı.
13
Ukrayna'da 2012 yılında dövülen bir gay.
14
11 Mart 2011 tarihinde Brezilya'daki bir protesto sırasında küçük kıza biber gazı sıkan polis.
15
30 yıl süren Vietnam savaşı sonrasında etkisi hala süren 'sinir gazı' sebebiyle fiziksel ve duygusal travma ve acı çeken kardeşler.
16
Mesela kahraman köylü. 2011'de Hindistan'da yaşanan sel felaketi sırasında başındaki sepetle birçok sokak kedisini kurtardı.
17
1967 senesinde, Pentagon'u koruyan askerlerin silahlarının namlusuna karanfil yerleştiren savaş karşıtı insanlar.
18
Tayland'daki bir köyde kral kobralarla beraber yaşayan insanlar. Zehirli kobraları evcilleştirmek, orada saygınlık göstergesi olarak kabul ediliyor.
19
Çin'de panda yavrularının insan etkileşimini en aza indirmek için hassas bir şekilde serbest bırakıldığı anlar.
20
2012 New York moda haftası katılımcıları Moynihan İstasyonu dışında kötü bir fotoğraf çektirdi.
21
Kevin Berthia, 2005 yılında Golden Gate Köprüsü'nden atlamak istedi. Neyse ki o polis tarafından kurtarıldı. Şimdi ise bir aile kurdu ve intiharı önlemek için bir savunucu haline geldi.
22
Radyo dalgalarının Dünya'dan 200 ışık yılı uzaklıkta Samanyolu Galaksisi çapına ulaştığı görüldü. Hitler'in Nürnberg konuşması bu çapa ulaşmış ilk radyo dalgası olabilir.
23
5 yaşındaki Sahil Saeed, silahlı kişiler tarafından kaçırıldıktan uzun bir zaman sonra annesi ve babasıyla bir araya geldi.

Son Dakika Vurucu Fotoğraflarla İnsanlığın Yaşam Mücadelesi - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement