Will Smith Severleri Buraya Alalım! İşte Mutlaka İzlemeniz Gereken Will Smith Filmleri - Son Dakika

Will Smith Severleri Buraya Alalım! İşte Mutlaka İzlemeniz Gereken Will Smith Filmleri

08.10.2018 14:02

Türkiye'de de büyük bir hayran kitlesi olan 50 yaşındaki ünlü oyuncu Will Smith'in şimdiden efsane olmayı başarmış filmlerini sizleri için derledik. İşte, sinefillerin mutlaka izlemesi 7 Will Smith filmi.

1
Ben Robot
Ben Robot
Isaac Asimov'un aynı adlı bilim kurgu romanından uyarlanan filmde üç robot yasası bulunmakta. Kural 1: Bir robot asla bir insana zarar vermez ya da bir insanın zarar görmesine izin vermez. Kural 2: Bir robot insanlara mutlaka ve her koşulda itaat etmelidir. Kural 3: Bir robot birinci ve ikinci kurala karşı gelmemek kaydı ile varlığını muhafaza etmekten sorumludur. 2035 yılına gelindiğinde robotlar artık gündelik yaşamın ayrılmaz bir parçası haline gelmişlerdir. İnsanların robotlara olan güveni tamdır. Bir kişi hariç, hafif paranoyak bir dedektif olan Del Spooner işlenen bir suçun robotlar tarafından yapıldığını düşünmektedir.
2
Çılgın İkili
Çılgın İkili
Aksiyon-komedi türünde Çılgın İkili filminde, Marcus Brunett ve Mike Lowry uyuşturucu olaylarına bakan Miamili polislerdir. Marcus ailesine çok bağlı, emekliliğin bir an önce gelmesini isteyen ve tehlikeyi pek sevmeyen bir dedektiftir. Mike ise oldukça çapkın, tehlike seven ve ailesinden miras kalan bir polistir. Polisin sorumluluğunda bulunan 100 milyon dolarlık uyuşturucu çalınınca aksiyon başlar. Malı geri almak için sadece 72 saatleri vardır. Bu arada, bir cinayet tanığını koruma görevini de yerine getirmeye çalışırlar. Serinin ikinci filmi de bulunuyor.
3
Umudunu Kaybetme
Umudunu Kaybetme
Will Smith bu filmde kamera karşısına oğlu Jaden Smith ile birlikte geçmiştir. Chris Gardner’ın gerçek hayat hikayesinden esinlenerek beyaz perdeye aktarılan filmde, tek sermayesi kararlılık, sevgi ve umut olan evsiz bir babanın hayatını yeniden kurmasını ve büyük başarı kazanmasını konu alan sıra dışı bir öykü anlatılır. Film gişede büyük bir başarı sağlarken Will Smith bu filmler birlikte Akademi ve Altın Küre ödüllerine aday gösterildi.
4
Hancock
Hancock
Will Smith, Hancock filminde, Los Los Angeles’ın süper kahramanını canlandırıyor. Bir yandan insanlar yardım eden kahramanımız bir yandan da şehrin altını üstüne getiriyor. Alkolik ve sokaklarda yaşayan Hancock, diğer süper kahramanların aksine daha gerçekçi, neden böyle olağanüstü güçlerinin olduğunu bilmediğimiz için de gizemini koruyor. Kendisi bu gizemi çözmeye çalışırken de ara ara diğer süper kahramanlarla dalga geçiyor. Filmde kahramanın ismi olan John Hancock, aslında Amerikan tarihi açısından önemli. Bu isim Özgürlük Bildirgesi’ne ilk imza atan kişiye ait.

5
Bright
Bright
Fantastik ırkların bir arada yaşadığı bir zaman diliminde geçen filmde, İnsan ırkına mensup Ward ve ork Jakoby gece devriyesinde partner olan iki polis memurudur. Suçlularla mücadele eden ikilinin günün birinde yok olan dünya için birlikte çalışmaları gerekir. 2017 yapımı filmin yönetmeni ise Suicide Squad filminden tanıdığımız David Ayer.
6
Gerçek Kötüler
Gerçek Kötüler
Will Smith bu filmde de David Ayer ile birlikte çalışıyor. DC Comics'in bol kötülü çizgi romanı olan Suicide Squad'dan aynı isimle uyarlanan filmde, Robert Kanigher ve Ross Andru'nun yarattığı karakterleri uyarlayan isimse Justin Marks. DC Entertainment ve Warner Bros.'un ortak yapımcılığında hayata geçen projenin kadrosunda ise Margot Robbie, Will Smith, Joel Kinnaman, Viola Davis, Jared Leto gibi yıldız pek çok isim yer alıyor.
7
Siyah Giyen Adamlar
Siyah Giyen Adamlar
İlk kez 1997’de karşımıza çıkan ve özellikle alışılmışın dışındaki uzaylı tiplemeleriyle gülmemizi sağlayan Siyah Giyen Adamlar filminde, Ajan K ve Ajan J birbirinden farklı özelliklere sahip son teknoloji tabanca ve cihazları ile dünyaya gelebilecek saldırılara karşı önlem almakla görevlidirler. Günün birinde dünyaya çarpan bir uçan daire ile gelen ve Galaksi isimli bir enerji kaynağını arayan uzaylıyı yakalama görevi Ajan K ve Ajan J’ye düşecektir. Bir çizgi roman uyarlaması olan seride birbirinden komik serüvenleriyle Ajan K ve Ajan J’yi Will Smith ve Tommy Lee Jones canlandırıyor.

YORUMLAR
500

Son Dakika Will Smith Severleri Buraya Alalım! İşte Mutlaka İzlemeniz Gereken Will Smith Filmleri - Son Dakika


Advertisement