Woody Allen'ın evlatlık kızına cinsel istismar iddiaları yeni belgeselle hortladı! İğrenç olay tavan arasında yaşanmış - Son Dakika

Woody Allen'ın evlatlık kızına cinsel istismar iddiaları yeni belgeselle hortladı! İğrenç olay tavan arasında yaşanmış

24.02.2021 11:59

Ünlü yönetmen Woody Allen'ın evlatlık kızı Dylan Farrow'a çocukken cinsel istismarda bulunduğuna ilişkin iddia, dört bölümlük bir belgesel serisinde bir kez daha gündeme geldi. Belgeselde, Farrow'un çocukken kaydedilmiş görüntülerinde söz konusu istismarın tavan arasında yaşandığı anlatılıyor.

1
HBO televizyon kanalında yayınlanmaya başlanan belgeselde, ilk kez Dylan Farrow'un çocukken kaydedilmiş görüntüleri yer alıyor. Söz konusu görüntülerde Dylan Farrow, "tavan arasında" yaşandığını söylediği istismarı anlatıyor.

2
Son belgeselin "yalanlarla dolu" olduğunu savunan Allen hakkında istismarın gerçekleştiği öne sürülen dönemde soruşturma başlatılmış fakat dava açılmamıştı.

3
Savcılığın atadığı psikologlar, Dylan Farrow'un istismara uğramadığı sonucuna varmışlardı. Ancak daha sonra savcılardan biri, Allen'ın yargılanmasını sağlayacak bulgular olmasına rağmen, çocuğu korumak için dava açmamayı tercih ettiğini söylemişti.
4
Woody Allen, bu iddiaların eşi, Mia Farrow tarafından ortaya atıldığını savundu.

5
Belgeselde yeni hangi iddialar bulunuyor?
 Belgeselde yeni hangi iddialar bulunuyor?
Guardian gazetesinde yer alan habere göre, belgeselde iki dikkat çekici bölüm yer alıyor. Bunlardan birincisi 1993 yılında, Allen'ın savunma ekibi tarafından yönetmenin suçsuzluğuna kanıt olarak gösterilen psikolojik değerlendirme süreci ile ilgili.
6
O dönem, üvey kızı Dylan Farrow ile yaşadıklarına ilişkin yapılan görüşmelerde kullanılan teknikler, birden fazla çocuk psikoloğu tarafından "travma tekrarına" neden olacağı için geçersiz olarak değerlendiriliyor.
7
Soruşturma sürecinde yapılan, toplam dokuz görüşmede 7 yaşındaki Dylan'ın "tutarsız" ifadelerde bulunduğu sonucuna varılmıştı.

8
Belgesel, o dönem soruşturmaya atanan New Yorklu sosyal hizmetler görevlisinin de ünlü yönetmenin ifadelerine inandığını ortaya koydu.

9
Belgeselde, Mia Farrow'un 7 yaşındaki Dylan ile yaptığı konuşmalar da kamuoyu tarafından ilk kez görülüyor.
10
Bu video kamera kayıtlarında Dylan, babasının "özel yerlerine" nasıl dokunduğunu gösteriyor. Bu görüntülerin kullanılmasının, bugün 35 yaşında olan Dylan Farrow tarafından özel olarak istendiği de belirtiliyor.

11
Belgesele bu videolarla ilgili değerlendirmede bulunan birden fazla çocuk psikoloğu, bunların istismara uğramış bir çocuğun ifadeleri ile bağdaştığı sonucuna vardı.

12
Belgeselin baş araştırmacısı olan Amy Herdy de, "Tüm belgeler ve kayıtlara bakıldığında, benim görüşüm, Dylan'ın Woody Allen tarafından istismara uğradığı gerçeğine işaret ediyor" diyor.
13
Woody Allen ve Soon-Yi adına Hollywood Reporter'a yapılan açıklamada ise belgesel "baştan savma bir kişilik suikasti ürünü" olarak tanımlandı.

YORUMLAR
500

Son Dakika Woody Allen'ın evlatlık kızına cinsel istismar iddiaları yeni belgeselle hortladı! İğrenç olay tavan arasında yaşanmış - Son Dakika


Advertisement