Wwdc 2014: İos 8 ile Gelecek Tüm Yenilikler - Son Dakika

Wwdc 2014: İos 8 ile Gelecek Tüm Yenilikler

03.06.2014 00:06

Tim Cook'a göre bugün tanıtılan iOS 8, 'büyük' bir güncelleme. Birçok yenilikle gelen iOS 8'in bu yeniliklerini derle...

1
Tim Cook'a göre bugün tanıtılan iOS 8, 'büyük' bir güncelleme. Birçok yenilikle gelen iOS 8'in bu yeniliklerini derledik;

1. Health hub

iOS 8 ile birlikte gelen en büyük yeniliklerden birisi Health uygulaması. Adından da anlaşılacağı üzere bir sağlık uygulaması olan HealthKit, kullanıcıların kişisel sağlık ve egzersiz verilerini daha iyi biçimde takip etmeleri için tasarlandı.

Kaynak :

2
2. İnteraktif bildirim ve üçüncü parti widget'lar

iOS 8 ile birlikte artık yukarıdaki bildirim ekranından mesaj cevaplayabilecek, e-posta atabilecek, Facebook ya da Twitter gönderilerinize yorumlar atabileceksiniz.

3
3. Çoklu görev

iOS 8'de artık 'home' tuşuna iki kere bastığınızda açılacak olan çoklu görev penceresinde çok iletişimde olduğunuz kişiler de gösterilecek. Böylelikle bu kişilere çok daha rahat ulaşabileceksiniz.

4
4. QuickType klavye

'QuickType' isimli klavye ise sizlerin hızlı mesaj yazabilmeniz için geliştirildi. SwiftKey ile benzer özelliklerde olan QuickType, cümle bağlamından ve kullanıcının geçmiş alışkanlıklarından hareketle yazılacak bir sonraki kelime için tahminde bulunabiliyor.

5
5. Family Sharing

Bu yeni özellikle artık bir ailenin 6 üyesi iTunes üzerinden satın aldıklarını cihazlar arasında paylaşabilecek.

6
6. Grup mesajlaşma

iOS 8'le artık grup mesajlaşma yapabilirsiniz. Fotoğrafları ve videoları kolayca grupta paylaşabilirsiniz.

7
7. Spotlight

iOS 8'de Spotlight da güncellendi. Artık sadece cihazda yüklü olan uygulamalarda değil, cihazda olmayan uygulamalarda da arama yapılabilecek. Filmler, haberler, şarkılar da arama sonuçlarında gösterilebiliyor.

8
8. Siri

Siri de iOS 8'le güzel bir güncelleme alıyor. Siri artık her an sesimizi duymaya hazır. Ona belirlenen birkaç anahtar kelimeyi söylediğimizde hemen arama moduna geçebiliyor. Ayrıca Siri'ye Shazam şarkı bulma özelliği ve 22 dil desteği geldi.

9
9. Fotoğraflar

iOS 8'le fotoğraflar farklı bir boyuta taşınıyor. Bulutla senkronize olabilen fotoğraflar bölümü, akıllı düzenleme modu ile düzenlenebiliyor ve tüm fotoğraflar iCloud'da saklanabiliyor. iCloud'da 5GB alan ücretsizken, 20GB 0.99 dolar ve 1TB ise 3.99 dolar.

10
10. iCloud Drive

Dropbox benzeri bir dosya sistemi olan iCloud Drive ile dokümanlarınızı bulutta rahatlıkla depolayabileceksiniz. Sonrasında ise bu depoladığınız dökümanlarınıza diğer Apple cihazlarınızdan da ulaşabileceksiniz. Uygulama Windows ile de eşzamanlanabiliyor.

11
11. Yeni posta hareketleri

iOS 8 ile Mail yazma sırasında diğer e-posta içeriklerine erişim imkanının yanısıra kilit ekranında farklı seçimler yapılabiliyor.

12
12. Yeni tasarım ve animasyonlar

Apple animasyon anlamında iOS 7'nin orijinal sürümünde birçok şikayet aldı. iOS 7.1 ile bunu gidermeye çalışan Apple, iOS 8 ile bu sorunu tamamen çözmüş. Tasarımsal anlamda ise iOS 8'de iOS 7'den çok küçük farklılıklar yer alıyor.

13
13. Harita

iOS 'Harita' servisi her zaman sıkıntılı olmuştur. Apple iOS 8 ile Harita servisinin daha stabil çalıştığını söylüyor. Ayrıca Çin'deki kullanıcılar için, Apple Maps ciddi iyileştirmeciler almış.

14

Son Dakika Wwdc 2014: İos 8 ile Gelecek Tüm Yenilikler - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Canlı yayında bilerek göğüslerini gösteren jüri üyesi kızlarıyla birbirine girdi! Sebep yine aynı Çıplak fotoğraflarını satan modeli şaşırtan talep! En çok o pozu istiyorlar "Her seferinde yıkıyorum" demişti! Cardi B, taharet temizliği için asistan tutmuş Sorumsuzca davrananların eseri! İstanbul'un bir ilçesinde kediler 'Şirinler'e döndü Boyları 12 metre kiloları 50 ton! 2 bin yıldır öylece duruyorlar