Yabancı Milyarderler ve Evleri - Son Dakika

Yabancı Milyarderler ve Evleri

06.03.2008 15:49

Dünya’nın en zengin adamı 1958 yılında 31,500 dolara aldığı evde yaşıyor. Peki hiç merak ettiniz mi milyar dolarlarca servete sahip insanlar nasıl evlerde yaşıyor?

1
62 milyar dolarlık servetle Dünya’nın en zengin adamı Warren Buffet (77) 50 yaşındaki bu evde yaşıyor.
2
58 milyar dolar servete sahip Bill Gates, Seattle yakınlarındaki Washington gölünün kenarına inşa edilmiş dağ yamacındaki yaklaşık 62.000 metre karelik bu evde yaşıyor.
3
Gates’in evinde oldukça ilginç dizayn edilmiş bölümler bulunuyor.
4
Michael Dell’in evi yüksek duvarları ve abartılı güvenliğinden ötürü bazıları tarafından “kale” olarak anılıyor.
5
California’da yaklaşık 95.000 metre karelik bir arazi üzerine kurulu olan ev, 16. yüzyıl Japon imparatorlukları saraylarından esinlenerek tasarlandı.
6
Lakshmi Mittal, 45 milyar dolarlık servetinin 128 milyon dolarını 12 yatak odalı bu eve verdi. Köşkün 20 araçlık bir garajı bulunuyor.
7
Mittal’in evi Taj Mahal’de kullanılanlarla aynı yerden gelen mermerlerle süslendi.
8
Kadın medya zengini Oprah Winfrey ise 21.000 metrekarelik bu ev için 2001 yılında 50 milyon dolar ödedi. Winfrey, California’daki evine “Promised Land” diyor.
9
Dünya’ca ünlü Amerikalı yönetmen Steven Spielberg “Quelle Farm” isimli bu evi karısı ve ailesiyle beraber yazlık olarak kullanıyor. 3 milyar dolar servete sahip Spielberg’in yazlığı Ne York’da.
10
Oldukça gösterişli bir tasarıma sahip California’daki bu ev, 3.9 milyar dolarlık bir servete sahip olan Star Wars filminin yapımcısı George Lucas’a ait. Lucas, burada hem yaşıyor, hem de işlerini buradan yürütüyor. Lucas’ın evi 45.000 metrekare.
11
4.2 milyar doların sahibi Ralph Lauren taş ve ahşapın iç içe olduğu bu evi 1981 yılında satın aldı. Bu rahat ve sıcak ev içinde bir adet tenis kortu bulunduruyor ve daha önce John Lennon ve Yoko Ono gibi iki zenginin elinden birer kez geçti.
12
Lauren'in rahatına düşkünlüğü de serveti kadar büyük görünüyor.
13
Lev Leviev’in 4.5 milyar dolar serveti bulunuyor. Leviev’in Palladio adındaki bu evinin değeri ise 65 milyon dolar. Tam 7 yatak odası bulunan ev 15.000 metrekare.
14
Dünya'nın en büyük elmasını İsrailden Londra'ya getiren Leviev'in evinden bir başka görünüm.
15
Gerçekten böyle bir eve sahip olmak için elmas zengini olmak gerekiyor.
16
Bir medya milyarderinin torunu, bir diğer medya milyarderinin de oğlu ve mirasçısı olan ve 5.7 milyar dolar servete sahip James Packer evi ise Sidney’de. Binanın ana evi, Packer’in dedesi tarafından 1935 yılında alınmıştı.
17
25 milyar dolarlık bir servete sahip bir diğer zenginimiz Larry Ellison ise 200 milyon dolar değerindeki, içinde beş adet ev bulunan bu “bölge”de yaşıyor.

Son Dakika Yabancı Milyarderler ve Evleri - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Seda Sayan, Sayısal Loto çekilişini "Haydi Bismillah" diyerek yapınca gündem oldu Müge Anlı'nın vazgeçilmez ismi Arif Verimli'den takipçilerine ilginç öneri: Aşık olmayın "Doğuştan mesafem var" diyerek maske takmıyordu! Merve Boluğur sorumsuz davranışının karşılığını aldı Türkiye Güzeli yayını terk etti! Fahrettin Koca sorusuna verdiği yanıtla pes dedirtti Yeşilçam'ın tatlı sert babası Hulusi Kentmen'in harabeye dönen evi için harekete geçildi