Yakılarak Havalandırma Boşluğuna Atıldı - Son Dakika

Yakılarak Havalandırma Boşluğuna Atıldı

18.03.2009 15:15

1
İzmir Bornova'da öldürülen güzellik uzmanının yakalanan 19 ve 20 yaşındaki katil zanlılarının, kadının paralarını gasp etmek için plan yaptıklarını, planlarının bozulması üzerine kadını öldürdüklerini söyledikleri öğrenildi.

Zanlıların, delilleri yok etmek için cinayetin ardından olay yerinde yaklaşık 1 saat temizlik yaptıkları ortaya çıktı.

2
Olay bugün saat 01.00 sıralarında ortaya çıktı. 85 Sokak C Blok Numara 4'teki apartmanın havalandırma boşluğundaki su borusunun patladığını fark eden daire sahipleri, kapıcıya bildirdi. Kapıcı, patlayan su borusunu tamir etmek için havalandırma boşluğunun duvarını kırdığı sırada, içeride genç bir kadının yanmış cesediyle karşılaşınca polise haber verdi.
3
Bu kişilerin evlerini araştıran polis, evine gitmeyen zanlılardan A.U'yu bir rahatsızlığını kontrol ettirmek için Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne girerken yakaladı. A.U'nun ardından, birlikte çalıştığı arkadaşı C.A. da yakalandı.
4
Boyunlarında tırnak izlerine rastlanan zanlılar, polislerin iş yerindeki güvenlik kamerasında tespit ettikleri avuç içi izlerinin kendilerinkiyle eşleşmesi ve A.U'nun ayakkabısına bulaşmış kan lekesinin de kadına ait olduğunun belirlenmesi üzerine suçlarını itiraf etti. Olayın ortaya çıkmasının üzerinden 12 saat geçmeden fail oldukları belirlenen A.U. ve C.A, olayı detaylarıyla anlattı.
5
İddiaya göre, A.U. ve arkadaşı C.A, falcılık yapan annesi aracılığıyla, güzellik merkezi sahibi Burcu Güçlü'nün yanında günlük yevmiye ile 45 gün önce işe başladı. İş yerinin tanıtımı ve malzeme satışı amacıyla bastırılan broşürleri Bornova'da apartman ve iş yerlerine dağıtan zanlılar, güzellik merkezinin çok iyi çalışması ve gelir elde etmesinden dolayı 'paraları gasp etmeyi' kararlaştırarak, bu amaçla olaydan 2 gün önce kar maskesi, ip ve eldiven aldı.
6
Olay günü broşür dağıtırken ayrıntıları konuşan ve iş çıkışından sonra, kar maskeli halde ev olarak da kullanılan iş yerine tekrar dönüp Burcu Güçlü'yü bağlamayı, paralarını gasp etmeyi planlayan zanlılar, olayda kullanacakları malzemeleri de alarak akşam saatinde iş yerine döndü.
7
Çalışanların ayrılmasının ardından planı uygulamak için 'eve gidiyormuş' gibi iş yerinden çıkmak isteyen A.U. ve C.A, kadının da kendileriyle birlikte dışarı çıkacağını söylemesi üzerine, iş yerindeki güvenlik kameralarının yönünü avuç içleriyle değiştirerek yanlarındaki ipi kadının boğazına doladı.

8
Paraları isteyen A.U. ve C.A., kadının 'neden' diye bağırması üzerine bıçakla da vurmaya başladı. Yaşanan boğuşma sırasında, her iki zanlının da boynunda tırnak izleri oluştu. Kanlar içerisinde kalan kadından çıkan sesleri engellemek için ağzına çorap dolduran zanlılar, hayatını kaybeden Güçlü'nün cesedini bir battaniyeye sardı.

9
Eldivenlerini giyerek, kasadaki bin 50 ve kadının üzerindeki 2 bin TL para ile fotoğraf makinesi, dizüstü bilgisayarı ve 4 cep telefonunu alan zanlılar, daha sonra güvenlik kamerası görüntülerini kaybetmek için bilgisayarın görüntü kaydedilen depolayıcı diskini söktü.
10
. Zanlılar daha sonra, olay yerindeki kan izleri ve diğer delilleri yok etmek için, iş yerindeki malzemeleri kullanarak 1 saate yakın temizlik yaptı. A.U ve C.A, banyo havalandırma penceresinden, kadını battaniyeye sarılı halde havalandırma boşluğuna attı. Temizlikte kullanılan kolonyanın bulaştığı battaniye, havalandırmaya atılan ateşle de alev alarak yanmaya neden oldu.
11
Olay yerinden ayrılan zanlılar, kadına ait cep telefonu, dizüstü bilgisayar ile olayda kullandıkları ip, eldiven, temizlik bezlerini çöp

konteynerlerine attı. Para, fotoğraf makinesi ve kar maskelerini ise yanlarına alarak sakladı.

12
13
14
.

Son Dakika Yakılarak Havalandırma Boşluğuna Atıldı - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement