Son Dakika Haberleri: Yakın Arkadaşların Beraber İnşa Ettiği Minik Kasaba

Yakın Arkadaşların Beraber İnşa Ettiği Minik Kasaba

4 yıl önce

1
20 yıl boyunca birbirlerinin en iyi arkadaşları olan 4 çift, hem birbirleri ile daha çok vakit geçirmek için hem de doğaya daha yakın olmak için Austin,Teksas'daki Llona nehiri kenarında 'Llona(Bozkır) Kaçış Planı' adını verdikleri bir proje ile 4 tane kulübe inşa edip, adeta oraya minik bir kasaba yaptılar ! Tanesinin fiyatının yaklaşık olarak 40.000 dolar olduğu kulübeleri ise Matt Garcia adında bir mimar dizayn etti. Kulübenin özellikleri ise saymakla bitmez; 5,000 galon yağmur suyunu depo edebilen eğimli çatılar, yazın istenmeyen sıcağı dışarıda tutan yansıtıcı duvarlar, izole pencereler ve dahası... İç dizayn'da kullanılan kontrplak ise hem maliyeti düşürmüş, hem de eve sıcak bir hava katmış. Kısaca bu grup yıllardır herkesin ağzında olan ' En iyisi aslında köye yerleşmek. Valla. Mis gibi hava' sözlerini aksiyona dökmüş ve hayallerimiz gerçekleştirmiş.
2
Bu 4 çift, 20 yıldır birbirlerinin en iyi arkadaşları ve kendileri için bir kasaba yapmaya karar vermişler.
3
Paralarını ortak bir havuzda toplayan grup, beraber yaşlanmak adına sürdürülebilir olan küçük bir yer inşa etmişler.
4
Evlerin her biri yaklaşık olarak 40.000 dolar.
5
Her biri 37 metre kare olan kulübelerin içinde çift kişilik yatak, bir koltuk ve bir veranda bulunmakta.
6
İç kısım ise kotrplak ile kaplanmış durumda. '' Düşük bir maliyetle gelen yüksek kaliteli bir dizayn '' diyor mimar Matt Garcia.
7
5,000 galon'a kadar yağmur suyu tutabilen çatı.
8
'' Burası büyülü bir mekan, fakat biraz kurak. Buradaki ağaçlar ve çalılar için rezerv edebildiğimiz kadar su rezerv ediyoruz.'' diyor kasaba sakini Fredd Zipp
9
Dışarıda ise trapez kesit sac, yazları sıcak havayı dışarıda tutuyor.
10
'' Sanki bir Disney filmi gibi. Burada yabani tavşan, vaşak, geyik ve pek çok kuş türü yaşamakta. Burada zaman geçirdikçe, burası hakkında çok daha fazla şey öğreniyoruz.'' diyor Jodi Zipp.
11
12
13
14
15
16
17


Haber Yayın Tarihi: 15.03.2016 11:53 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Cinsel içerikli sitelere girenler dikkat! İzleniyorsunuz Tepki toplayan Aşk Adası yarışmasında sular durulmuyor! Yorgan altı sahnesi tartışma yarattı Bu caminin 557 yıldır çatısı yok! "Cuma namazlarında yağmur yağmıyor" Banyo yaptığı suyu 30 dolara satışa çıkaran fenomenin hesabı kapatıldı Ameliyat masasında rahmi alınırken uyandı: İçimi kazıyorlardı, ölmek istedim!