Yakışıklı oyuncu çocukluk hayalini gerçekleştirdi, kamyon şöförü oldu! - Son Dakika

Yakışıklı oyuncu çocukluk hayalini gerçekleştirdi, kamyon şöförü oldu!

30 gün önce

Türk asıllı Alman dizi ve sinema oyuncusu Haluk Piyes, çocukluk hayalini gerçekleştirdi ve kamyon şöförü oldu.

1
Piyes'in en son oyunculuk çalışması ise sinema filmi oldu. Yapımcılığını ve yönetmenliğini Bilal Kalyoncu'nun üstlendiği "Malazgirt 1071: Bizans'ın Kıyameti" filminin çekimleri 17 Ekim 2019'da Konya'da başladı. Film için 14 milyon TL bütçe harcandı. 2020
2
Pusat, Bizim Hikaye, Ateş, Kanımdaki Barut gibi filmlerin başrol oyuncusu Haluk Piyes, uzun zamandır ekranlardan uzak duruyordu.
3
Piyes, 16 yaşından bu yana; aile bağları, aile sevgisi ve gençlerin yanlış şeylerden uzak durmasıyla alakalı sosyal danışmanlık yapıyor ve seminerler veriyor.
4
30 Mart 1975 tarihinde Almanya, Köln'de doğdu. 2 ablası var. Annesi Tarsus, Sarıibrahimli, babası ise Kırşehir, Çiçekdağlı'dır.

5
Ailesi 1970 yılında Almanya'ya çalışmaya gidenlerdendi. Babası O küçükken evi terk etti. Almanya'da daha ilk öğretmeninin desteği ile okuldayken tiyatro kurslarına gitti.
6
Almanya'da okuduğu üniversitede hukuk eğitimiyle birlikte tiyatro ve sinema eğitimi de aldı. Boks eğitimi de aldı. Bir ara fuarlarda sunuculuk yaptı. Bakalorya 'sını Yahudi bir okulda bitirdi.
7
1991 yılında gittiği Los Angeles'da AFI'da 3 sene senaryo ve yönetmenlik, New York'ta ise Actors Studio'da ve Los Angeles HAW'da oyunculuk eğitimi aldı.
8
1991 yılında gittiği Los Angeles'da AFI'da 3 sene senaryo ve yönetmenlik, New York'ta ise Actors Studio'da ve Los Angeles HAW'da oyunculuk eğitimi aldı.
9
İlk rolü, Buket Alakuş'un kısa metrajlı bir filminde, Sonra birkaç TV filminde oynamış. 2000 yılında rol aldığı Kanak Attack filmi ile ünlü oldu.
10
Oyunculuk dışında birçok hobisi olan Piyes, en büyük hayalini gerçekleştirdi ve Almanya'nın Köln şehrindeki Flix Sürüş Okulu'na kayıt yaptırdı.
11
Kamyon kullanım lisansı alan Piyes, çocukluk hayalini gerçekleştirdi ve kamyon şöförü oldu. "Bu benim en büyük hayalimdi" diyerek Instagram'da paylaşım yapan Piyes, 35 tonluk dev araçla yollara çıkarken, "Mücadeleye devam, hayallerimizin istikametinden şaşmak yok, hep çalışmak var" dedi.
12
Piyes'e yabancılar, isim zorluğundan dolayı 'Luk Piyes' diyor.


YORUMLAR


Diğer Galeriler

'Koronavirüsle savaşmaktan gurur duyuyorum' diyen sağlık çalışanı paylaşımından dolayı linç yedi Belediyenin sahip çıktığı İsmail Amca'nın son hali yürekleri ısıttı Yolunu kaybeden fotoğrafçılar tarafından bulunan 2 bin 500 yıllık ağaç ihtişamıyla büyüledi Koronavirüsün ulaşamadığı tek yer olan Antarktika'daki 4 bin kişi krizi uzaktan izliyor Playboy model Ava Karabatic, salgın nedeniyle evden çıkamayınca çıplak fotoğraflarını çekip satmaya başladı