Yalınayak Haydut Yakalandı - Son Dakika

Yalınayak Haydut Yakalandı

10 yıl önce

1
"Yalınayak Soyguncu" Lakaplı 19 Yaşındaki Gencin Maceraları İnanılır Gibi Değil
2
ABD'de "Yalınayak Leylek Sırık Haydut" lakabıyla tanınan, uçak-tekne-otomobil hırsızı Colton Harris-Moore, Bahama Adaları'nda İngiliz Kraliyet Polisi'nce şafakta tutuklandı.
3
İki yıl polisten kaçan Seattlelı 19 yaşındaki 1,90'lık "Yalınayak Leylek Sırık Haydut", şafaktan önce yakalandı.
4
"Amerika Kıtası çapında" hırsız olan Moore, birkaç küçük uçak, birkaç yatla motor ve otomobilleri çalmada, Fransız yazar Maurice Leblanc'ın (1864-1941) asla tabanca taşımayan çapkın kibar hırsızı Arsen Lüpen'i çağrıştırdı.
5
Çaldığı beş küçük uçak ve diğer taşıtlarla Bahama Adaları'na kadar kaçmayı başaran suç mahallinde bazen çıplak ayak izleri bazen de hayvan koruma derneklerine bağış bırakan Harris-Moore, Bahama'nın başkenti Nassau Emniyet Müdürlüğü polis ekibince yakalandığında yine çıplak ayak geziyordu.
6
Harris-Moore'un çaldığı uçaklardan birini Indiana eyaletine indirdiği, oradan da yaklaşık 1,600 kilometre uçarak Florida açıklarındaki adalara ulaştığı bildirildi.
7
Daha önce uçak kullanmamış olmasına rağmen, küçük uçakları kullanmayı kılavuz yardımıyla başardığı düşünülen "Yalın Ayak Eşkıya"nın, çaldığı uçakların tümünü plaja düşürdüğü belirtildi.
8
"Leylek Hırsız" Moore, internet "Facebook"unda on binlerce "çılgın hayran" sahibi. ''Yalınayak Leylek Haydut'' için on binlerce gömlek-tişört, çanta imal edilmiş .Çağdaş "Robin Hood" ve "Arsen Lüpen" benzetmeleri yapılan Harris-Moore, karıştığı birçok suç sırasında ayakkabı giymediği için "Yalın Ayak Eşkıya" olarak anılıyor ve gencin sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta yaklaşık 60 bin hayranı bulunuyor.
9
Harris-Moore yakalanmadan önce memleketi Seattle'da "Uç, Colton, Uç" yazan tişörtler popüler hale gelirken, yakalanmasının ardından hayranları Facebook'ta "Colton'un uçmasına izin verin" sloganıyla ABD'li gencin serbest bırakılması için kampanya başlattı.
10
Anne Köhler, "Arsen Lüpen oğlu" için, "Umarım bir memlekete kaçar da o memlekette de ABD'ye suçlu iadesi anlaşması bulunmaz" dedi.
11
12
13
14
15
16
17

Haber Yayın Tarihi: 10.07.2010 04:56 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Model Kinsey Wolonski NBA efsanesi Kobe Bryant için yarı çıplak sahaya atladı Danimarka'nın Beckham'ları, televizyon yıldızı oluyor! İlişkilerini herkes görecek Dünyanın en çok tanınan kadın mumyası Takabuti'nin ölüm nedeni ortaya çıktı Mucize Doktor'un Başhemşire Selvi'si bakın kiminle evli! Gören şaşıp kalıyor Kadın yolcu 'Sütyeniniz görünüyor' bahanesiyle uçağa alınmadı

Son Dakika Haberleri