Tüyler ürperten uygulama! Öldükten sonra sevdikleriyle konuşabilecek - Son Dakika

Tüyler ürperten uygulama! Öldükten sonra sevdikleriyle konuşabilecek

13.10.2019 11:08

İngiliz doktor Peter Scott, yapay zeka teknolojisi ile sesini yüklediği bir 'avatar' yarattı. Ölümcül bir kas hastalığının pençesinde olan Scott, böylelikle öldükten sonra yakınlarının kendisiyle iletişim kuracağını söylüyor.

1
Kas hastalığının pençesinde olan İngiliz doktor Peter Scott, ölümün kıyısında olduğu bu zamanlarda, kendi sesini bir stüdyoda kayda almaya başladı.

2
Scott'un sesi, yapay zeka programı ile bir avatara kaydedildi. Yani, doktorun sesi, akıllı telefonlardaki 'Siri' gibi sesli bir asistana dönüştürüldü.
3
İngiliz doktor, bu program sayesinde, öldükten sonra da yakınlarıyla iletişim kurabileceğini söylüyor.
4
"Ben ölmüyorum. Kendimi bir üst sürüme taşıyorum.'' diyen Scott, dünyanın ilk yarı robot insanı olacak.

5
6

YORUMLAR (12)
  • KOSOVALI: ALLAH HEPİNİZE AKIL FİKİR VERSİN NEYİ TARTIŞIYORSUNZ YA SİZ BIRAKIN ADAM KENDİNİ AVUTSUN SİZ ÖÜME VE ÖLDÜKTEN SONRA DİRİLİŞE İNANANA LA TARTİŞIN BU KONULARI YANİ İMANLIYLA ARKADAŞLAR Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • İnovasyon: İyi fikir aslında. Bebeği 1 yaşında iken ölen anne bebeği büyüdükten o çocuğun sonra sorması muhtemel soruların cevablarını, bazı duygu ve düşüncelerini ses ve görüntü olarak kaydedip çocuğun büyüyünce dinlemesi konuşuyor gibi olması güzel bir şey. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Tüyler ürperten uygulama! Öldükten sonra sevdikleriyle konuşabilecek - Son Dakika


Advertisement