Yaptığı Makyajla 7 Yıl Boyunca Ailesinden Bile Kendini Sakladı - Son Dakika

Yaptığı Makyajla 7 Yıl Boyunca Ailesinden Bile Kendini Sakladı

1
İnsanlar dış görünüşlerine göre hızlı ve acımasız ön yargılara maruz kalabiliyor. Kimse doğarken cilt rengini seçemiyor ve insanları dış görüşüne göre yargılamak çok acımasızca. Mariah, 19 yaşında bir genç kız. Yedi yıldır ailesinden ve arkadaşlarından büyük bir sır saklıyor.

2
İnsanların kendisini makyaj yapmadan gördüklerinde, onu yargılayacaklarını, alay edeceklerini düşünüyordu. Ekranların karşısına geçti ve canlı yayında makyajını silip hastalığından bahsetti. Mariah'ın vücudunun hemen her yerinde görülebilecek olan 'vitiligo' isimli deri hastalığı var.

3
Mariah ve diğer vitiligo hastaları sayesinde, insanlar yavaş yavaş bu hastalığı tanımaya başlıyor ve bakışlar az da olsa değişiyor.

4
Mariah, parmağında beyaz bir nokta gördüğünde henüz 11 yaşındaydı. Başta fazla üstüne düşmedi. Annesine gösterdi ve o da zamanla geçeceğini söyledi. Ancak birkaç ay sonra Mariah'nın bütün vücudunda beyaz noktalar çıkmaya başladı. Mariah, The Mirror'a “Sonunda teşhis koyulduğu için rahatladım. Ancak hastalık hakkında daha fazla bilgi sahibi oldukça içten içe üzülmeye başladım” dedi.

5
Mariah, ergenlik dönemine girince ise hastalığı ve görüntüsü konusunda daha da hassaslaştı. Aynanın önünde saatlerce duruyor ve beyazlıkları kapatmak için makyaj yapmaya uğraşıyordu. Mariah o anlar için, “İnsanlara sarılamıyordum bile. Kimseyi suratıma dokundurtmuyordum. Dışarıda makyajım bozulacak ve suratım görünecek diye çok korkuyordum. Sürekli aynadan kendimi kontrol ediyordum” dedi.

6
Mariah, Baltimore Üniversite'ne başlayınca ise hayatı değişti.

Yeni bir ortama girmek ve eğitimli insanların arasında olmak Mariah'yı iyi hissettirmişti.

Yine ilk kez üniversitede arkadaşlarına sırrını açıkladı ve herkes anlayışla karşıladı.

7
8
9
10
11

Haber Yayın Tarihi: 15.02.2017 16:24

Son Dakika Yaptığı Makyajla 7 Yıl Boyunca Ailesinden Bile Kendini Sakladı - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

62 yaşındaki oyuncu Sharon Stone sette maruz kaldığı tacizi itiraf etti: Yönetmen kucağına oturmamı istedi Yanlışlıkla cinsel organını paylaşan Chris Evans 3 cümleyle hayranlarından af diledi Bursa'nın Mollafenari Mahallesi'nin dik yokuşları sayesinde mahalleliler kilo almıyor Başarılı sunucu Diletta Leotta yeni aşkıyla teknede yakalandı Bu adam insan olamaz! Üvey baba halının üzerine idrarını yapan 2 yaşındaki kızını döverek öldürdü