Yarım Saat Süren Çatışmanın Detayları - Son Dakika

Yarım Saat Süren Çatışmanın Detayları

14.01.2013 11:41

1
PKK'nın Mardin eyalet sorumlusunun öldürüldüğü operasyonun detayları ortaya çıktı.

2
Cebe'nin kaldığı evi tespit edip çevresinde geniş alanda sabah saatlerinden itibaren keşif yapan polisin, daha sonra evin bulunduğu sokağa çıkan yolları kesip operasyonu gerçekleştirdiği belirtildi.
3
Bulunduğu evden arka taraftaki eve kaçan 'Akif' kod adlı PKK'lının el bombaları ve uzun namlulu silahlarla yarım saat çatıştıktan sonra evin merdiven boşluğunda öldürüldüğü belirtildi.
4
Nusaybin Belediye Başkanı Bdp'li Ayşe Gürkan operasyona tepki göstererek, "Yıllardır ilk kez ilçe merkezinde gündüz ortasında çatışma çıkıyor. Yeni bir süreç diyoruz ama burada vatandaşlar yeniden çatışma psikolojisine sokuluyor, insanları yeni sürece nasıl inandıracağız" dedi.
5
Nusaybin İlçesi Sakarya Caddesi'nde dün gündüz saatlerinde bir eve düzenlenen ve Pkk'nın 18 yıldan bu yana dağda bulunan sözde Mardin Eyalet sorumlusu 'Akif' kod adlı Mehmet Şirin Cebe'nin ölü ele geçirildiği operasyonun detayları ortaya çıktı.

6
Cebe'nin silah, bomba ve patlayıcı düzenekleri ile ilçe merkezini geldiğini ve bir evde saklandığı istihbaratını alan Mardin Terörle mücadele şube ekipleri ve özel harekat timleri, evin bulunduğu sokağın çevresinde sabah saatlerinden itibaren keşif çalışması yaptı.

7
Çevredekileri şüphelendirmemek için hırsız yakalamaya geldiklerini söyleyen polisler, kapsamlı keşif çalışmasından sonra evin etrafını sararak sokağa çıkan yolları kesip eve baskın düzenledi.
8
'Akif' kod adlı Mehmet Şirin Cebe, yalnız kaldığı eve yapılan baskın sırasında polisle çatışmaya girdi. Cebe, el bombaları ve uzun namlulu silahların kullanıldığı çatışma sırasında, bulunduğu zemin kattaki evden çıkıp damdan arka tarafta bulunan başka bir evin merdiven boşluğuna kaçtı.

YORUMLAR
500

Son Dakika Yarım Saat Süren Çatışmanın Detayları - Son Dakika


Advertisement