Yarışmayla Değişen Hayatlar - Son Dakika

Yarışmayla Değişen Hayatlar

04.08.2009 20:53

1
NEBAHAT ÇEHRE

Günümüzde hala aktif olarak oyunculuğu sürdüren Çehre de 'taçlandıktan' sonra şöhret basamaklarını daha hızlı tırmanan ünlülerden. 1944 Samsun doğumlu olan Çehre henüz 15 yaşındayken Türkiye güzeli seçildi. 1962 yılında da ilk filmini çevirdi.

2
1964 yılında tanıştığı Yılmaz Güney ile kamera karşısına geçti. Onunla yaşadığı evlilik bile üzerinden bu kadar yıl geçmiş olmasına karşın hala konuşuluyor
3
Çehre şu sıralar Aşk-ı Memnu dizisinde rol alıyor.
4
HÜLYA AVŞAR

1982 yılında Bulvar gazetesinin düzenlediği güzellik yarışmasında birinci oldu. Ancak daha önce evlenip boşandığı ortaya çıkınca tacı geri alındı.

5
Ama bu Avşar'ın kariyeri için sansasyonel ve iyi bir başlangıç oldu.
6
1983 yılında Fikret Hakan ve Salih Güney ile başrolü paylaştığı 'Haram' filmi ile kariyerine başladı.
7
AYDAN ŞENER

1963 yılında Gaziantep 'ın Kilis ilçesinde doğan Şener, 1981 yılında Türkiye güzeli seçildi

8
Aynı yıl Miss World dünya güzellik yarışmasında ülkemizi temsil etti. Kısa bir süre mankenlik yaptıktan sonra, 1983 yılında 'Küçük Ağa' televizyon dizisi ile birlikte oyunculuk yaşamına başladı.
9
Daha sonra çevirdiği Çalıkuşu dizisi ile uzun süre hafızalardan silinmedi. Şener dizi oyunculuğunu sürdürüyor
10
SEZEN AKSU

Küçükken enbüyük hayali dansöz olmaktı. Ama o söz yazarı, yorumcu ve besteci oldu. Aksu,1970 yılında Hafta Sonu adlı derginin açtığı ses yarışmasında altıncı oldu. Üç yıl sonra Eğe Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde eğitime başlayan Aksu, 1974'te üç şarkısını bir plak şirketine gönderdi.

11
Aynı yıl Ali Engin Aksu ile evlenen sanatçı, okulundan da ayrıldı. 1974'ün son aylarında plak yapımı için İstanbul'a gitti. İlk kırk beşliğini Sezen Seley adıyla yayımlayan sanatçı, bu Haydi Şansım adını verdiği eserini 1975'de yayımladı. Ancak albüm sadece elli kopya sattı.
12
Ama tüm bunlar Aksu'nun Türkiye'nin yaşayan efsanelerinden biri olmasını engelleyemedi.
13
Ama bu onun kariyerini olumsuz etkilemedi. TV dizilerinin yanısıra sinema filmlerin de aranılan ismi.
14
15
DENİZ SEKİ

1993 yılında Melih Kibar ile tanışınca müzik dünyasına da ilk adımı attı. 1995'te Pop Show 95'de kendi yazdığı şarkı le birinci olduktan sonra kariyerinde hızlı bir yükselişe geçti.

16
Daha sonra Kenan Doğulu, İzel, Yaşar, Emel Müftüoğlu, Ege, Ferda Anıl Yarkın ve Zuhal Olcay gibi sanatçılara vokalistlik yaptı.
17
18
ARZUM ONAN

1993'te hem Türkiye hem Avrupa güzeli seçildi.

19
Bir yandan manmenlik bir yandan oyunculuk yaptı.
20
Şu sıralar vaktinin çoğunu eşi Mehmet Aslantuğ ve oğlu Can ile geçiriyor.
21
EMEL SAYIN

Henüz 13 yaşındayken Arif Sami Toker'den müzik dersleri almaya başladı. Sonraki yıllarda Münir Nurettin Selçuk'tan da dersler aldı ve yeteneği ile dikkat çekmeye başladı

22
Lise eğitimini Edirne'de tamamladıktan sonra üç yıl boyunca İstanbul Belediye Konservatuarı'nda, Münir Nurettin Selçuk'un da hocalığını yapmış olan Alis Rosenthal'dan şan dersleri aldı. Hürriyet'in düzenlediği yarışmada 'Ses Kraliçesi' seçildi.
23
24
KIVANÇ TATLITUĞ

2002 yılında Best Model Of The World yarışmasını kazandı.

25
Gümüş dizisiyle yıldızı parladı.
26
Daha sonra Menekşe ile Halil'de Halil karakterini oynadı. Şimdi de Aşk-ı Memnu dizisinde Behlül Haznedar'ı canlandırıyor.
27
ÇAĞLA ŞIKEL

1997 yılında Miss Turkey yarışmasında birinci oldu.

28
Şıkel podyumlardan sonra oyunculuğa ve TV sunuculuğuna başladı.
29
30
AYŞE HATUN ÖNAL

1999 Türkiye güzeli... Taç giydikten sonra mankenlik yapmaya başladı. Uzun süre mankenlik yaptıktan sonra, Can Gürzap'tan diksiyon dersleri alarak özel bir kanalda sunuculuk yaptı.

31
En büyük hayali olan müzik dünyasına, 'Sonunda' adlı albümü ile girdi. Universal Müzik ile anlaşılarak piyasaya çıkarılan albüm'ün çıkış parçası olan 'Çeksene Elini''nin sözlerini de kendisi yazdı.
32
DEFNE SAMYELİ

1991 Türkiye güzeli seçildi. Taç giydikten bir süre sonra TV programlarında sunuculuk yaptı.

33
Daha sonra uzun süre haber spikeri olarak ekranlarda göründü.

34
NİLÜFER

Türkiye'nin en iyi vokalistlerinden Nilüfer 1955'de, İstanbul Cihangir'de dünyaya geldi. Nilüfer'in ailesi de müzikle ilgiliydi. Babası çok iyi piyano çalardı. Annesinin de çok güzel bir sesi vardı.

35
Nilüfer 15 yaşındayken Hafta Sonu Gazetesi'nin 'Altın Ses Şarkı Yarışması'na katıldı. İşte bu yarışma ona birinciliği ve şöhreti kazandırdı
36
37
DEMET ŞENER

1995 yılında Türkiye güzeli seçildi..

38
Mankenliğin yanısıra Kahpe Bizans, Asansör ve Hemşo gibi filmlerde oynadı
39
Basketbolcu İbrahim Kutluay ile evlendikten sonra vaktinin çoğunu evine ve çocuklarına ayırmaya başladı.
40
FİLİZ AKIN

TED Ankara Koleji ve DTCF Arkeoloji bölümünde okudu.

41
1962 yılında Artist dergisinin açtığı yarışmayı kazanarak sinemaya başladı.
42
GÜLŞEN BUBİKOĞLU

Bir süre LCC'de mankenlik eğitimi gördü.

43
1973 yılında Ses sinema dergisinin açtığı yarışma ile sinemayla tanıştı.
44
ZEYNEP TOKUŞ

1998 Türkiye güzeli seçilmesi onun da kariyeri için bir dönüm noktası oldu.

45
Deli Yürek ve Kınalı Kar gibi TV dizilerinde oynadı.
46
Buzda Dans adlı şov ile uzun süre konuşuldu.
47
ÖZGÜR ÇEVİK

Akademi Türkiye yarışmasıyla adını duyurdu. Yarışmada birinci olamadı ama bu onun kariyerini olumsuz etkilemedi.

48
2004-2007 yayın döneminde ekrana gelen Yabancı Damat dizisinde Niko karakterini canlandırdı. Daha sonra bir albüm çıkardı
49
SELDA ALKOR

Sinemaya 1965 Ses Dergisinin açtığı yarışmada birinci olarak başladı. İlk olarak Cumartesi Senin Pazar Benim filminde rol aldı.

50
Alkor hala aktif olarak oyunculuğu sürdürüyor.
51
52
KENAN İMİRZALIOĞLU

1995 yılında mankenlik yapmaya başladı. Aynı yıl arkadaşlarının teşvikiyle katıldığı Best Model of The World yarışmasında birinci olunca kariyer basamaklarını daha hızlı tırmandı

53
1999 yılında televizyon dizisi Deli Yürek'te Yusuf Miroğlu karakterini canlandırarak oyunculuğa geçti. 2001 yılında Deli Yürek'in sinema versiyonu Deli Yürek: Bumerang Cehennemi adlı filmde oynayarak sinemaya transfer oldu. Alacakaranlık adlı TV dizisinin yanısıra, Ugur Yücel'in yönettiği Yazı Tura'da rol aldı. Son olarak Acı Hayat adlı TV dizisinde oynuyordu.

54
EKREM BORA

1953 yılında Yıldız Dergisi'nin açtığı sinema artist yarışmasına katılıp birinci olmasına karşın, film çeviremeden askere gitti

55
İki yıl sonra askerlik dönüşü ilk filmi olan 'Alın Yazısı'nı çevirdi.
56
BELGİN DORUK

Türk sinemasının 'Küçük Hanımefendi' ismiyle anılan yıldızı Belgin Doruk, 1952'de ortaokul son sınıftayken Yıldız Dergisi ve İstanbul Film'in açtığı yarışmayı Ayhan Işık ve Mahir Özerdem ile birlikte kazanarak sinemaya geçti ve ilk filmi olan 'Çakırcalı'nın Definesi'ni çevirdi.

57
1953'te yapılan güzellik yarışmasında Türkiye İkinci Güzeli seçildi. Türk sinemasının bir döneminde en çok film çeviren ve en çok sevilen oyuncu oldu. Doruk 1995'te yaşama veda etti.

58
MENDERES SAMANCILAR

1974 yılında bir gazetenin açtığı fotoroman kralı yarışmasında birinci oldu. İki yılda yirminin üzerinde fotoromanda başrol oynadı.

59
1975 yılında, yönetmenliğini Yılmaz Duru'nun yaptığı İnce Memed Vuruldu filmiyle sinemaya adım attı.

Son Dakika Yarışmayla Değişen Hayatlar - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

En acı ihmal! Sigara, odada oyun oynayan dört çocuğu hayattan kopardı Aliş'in uğruna başlık parası biriktirdiği Ayşe büyüdü! Güzelliğine diyecek kelime yok TIME dergisi 'Yılın Kişisi' anketini başlattı! Listede Türkiye'den de bir isim var Zorlu yolculuk başladı! Kurt sürüsü saldırıları, göçerlerin korkulu rüyası Yakışıklılığı tescillenen futbolcu Rurik Gislason'ın itirafı şaşırttı! Bir maçla spermlerine talep yağdı