Yasak Aşklarıyla Tarihe Geçtiler - Son Dakika

Yasak Aşklarıyla Tarihe Geçtiler

10.05.2010 20:20

1
Deniz Baykal'ın siyasi yaşamına mal olan 'Yasak aşk' iddiası gündemi sarsmaya devam ederken, dünya tarihinde de pek çok lider yasak aşkı ve metresleriyle gündeme geldi. Bu liderlerden kimileri bedel olarak koltuklarını kaybederken kimileri de bu süreci en az zararla atlatmayı başardı. Bu konuda ilk akla gelen lider ABD'nin eski başkanı Bill Clinton ve Beyaz Saray stajyeri Monica Lewinsky...

İşte o liderler ve kadınları...

2
3
4
5
6
7
Yaşadığı yasak aşk ile tarihe geçen bir diğer lider de Galler Prensi Charles. Leydi Diana'yı aldatan, bu aldatma neticesinde Diana ile boşanan Charles daha sonra metresiyle evlendi. Daha sonraki yıllarda, Diana'nın da Charles'ı aldattığı iddia edildi. Diana, talihsiz bir kaza ile Paris'te hayatını yitirdi.
8
9
10
11
12
Adolf Hitler de yasak aşklarıyla ünlü bir liderdi. Faşist diktatör Geli Raubal ile uzun yıllar sevgili hayatı yaşadı. Ancak ilginçtir ki Hitler'in aşk ilişkisi yaşamış olduğu yedi kadından yedisi de intihar girişiminde bulundu.
13
14
15
16
17
18
Berlusconi de karısı Veronica'yı defalarca aldatmış ve yaşadığı sayısız yasak aşkla gündeme gelmişti.
19
20
21
22
Ünlü şairimiz Nazım Hikmet Ran, Piraye Hanım ile evliyken ve Bursa Mahpushanesi'nde yatarken dayısının kızı, aynı zamanda ressam Nurullah Berk'in eşi olan Münevver'e aşık olur. Bu dönemde Nazım Hikmet ile Münevver aşkı başlar. Şair mektup yazar karısı Piraye'ye durumu anlatır. Bu arada Münevver bir çocuk sahibi evli bir kadındır. Kocası ayrılmak istemez. Nazım- Münevver aşkı içinden çıkılmaz hale gelir.
23
24
25
26
27
Suikaste kurban giden ABD başkanlarından J. F Kennedy de karısı Jackie Kennedy de aldatılan eşler kervanına katıldı. Başkan Kennedy'nin Marliyn Monroe ve daha bir çok Hollywood starı ile gizli aşk yaşadığı biliniyor.
28
29
30
31
32
33
Ünlü bir opera sanatçısı olmasına rağmen adı hep Adnan Menderes ile yaşadığı yasak aşkla gündeme gelen Ayhan Aydan, İzmir'in Çeşme ilçesinde 85 yaşında öldü.

1924'te doğan, Ankara Devlet Konservatuvarı Opera Bölümü'nden mezun olan Ayhan Aydan, Figaro'nun Düğünü operasındaki rolüyle adını duyurdu. 19 yaşında orkestra şefi Hasan Ferit Alnar'la evlendi ve bu evlilikten bir oğlu oldu. Ancak Ayhan Aydan'ın hayatı 1949'da bir davette dönemin Başbakanı Adnan Menderes ile tanışmasıyla değişti.

34
Bu tarihten itibaren Menderes'le tutkulu ve fırtınalı bir aşk yaşadı.

27 Mayıs 1960 darbesiyle Merderes hükümeti devreldikten sonra hükümet üyelerinin yargılandığı Yassıada'daki duruşmalarına çağırılan Aydan mahkemede Adnan Menderes'ten sahip olduğu bebeği öldürmekle suçlandı. Menderes'in asılmasıyla sonuçlanan duruşmalardaki cesur duruşuyla takdir toplayan Ayhan Aydan, bebeği doğum sırasında kaybettiğini belirterek şunları söyledi: “Adnan Menderes'i 1949'da tanıdım.

35
Evli olmasına rağmen büyük bir aşkla sevdim. Bütün emelim ondan bir çocuk sahibi olmaktı. Bunu başaramadım. Ancak hangi vicdansız ana, üzerine titrediği bebeğinin öldürülmesine razı olabilir?”

Menderes'in asılmasından sonra zor yıllar geçiren Ayhan Aydan uzun süredir Çeşme Alaçatı'daki evinde dostlarının yardımıyla hayatını sürdürüyordu. Aydan'ın doktoru Tuncay Yılmazer, kronik akciğer rahatsızlığına bağlı solunum yetmezliğinden dün saat 17.10'da öldüğünü açıkladı.

36
Aydan'ın ölüm haberiyle yakınları evine akın ettiği kaydedildi. Aydan'ın, 3.5 yıldır bakıcılığını yapan aynı zamanda manevi evlatları olan Metin ve Sabiha Ulutaş ile birlikte kaldığı öğrenildi. Aydan'ın cenazesinin bugün Alaçatı'da defnedileceği bildirildi.
37
ADNAN Menderes, başbakan olduktan kısa bir süre sonra tanıştı Ayhan Aydan'la... Ankara'nın sayfiye yeri Çubuk Barajı'nda Aydan'ın akrabası olan Ziraat Bankası Genel Müdürü Mithat Dülge bir davet veriyordu. Ayhan Aydan da operadan arkadaşlarıyla oradaydı. Genel Müdür, Başbakan'ı karşılarken Aydan'ın “Mithat amca!” seslenişiyle operacıların masasına yöneldiler. Başbakan masaya davet edildi. Menderes daveti kabul etti, gözüne ilişen güzel sopranonun sandalyesine talip oldu.
38
Aydan “Koltuğumda gözünüz var galiba” diye espri yaptı. Bir süre sonra Aydan'ın ev telefonu çaldı. Hayranlık cümlelerinden sonra Menderes, bir süre şehir dışında olacağını, dönüşte aramak istediğini söyledi. Menderes 50, Aydan 25 yaşındaydı. Başbakan 20 yıldır evliydi; Aydan 6... Menderes'in 3 oğlu vardı, Aydan'ın 1...
39
Öte yandan Yassıada davasının tutanakları arasında Adnan Menderes'in Ayhan Aydan'la ilişkileri başladıktan sonra boşandığı kocası Ferit Alnar'a örtülü ödenekten yardımlarda bulunduğu iddiaları da yer aldı.
40
41

Son Dakika Yasak Aşklarıyla Tarihe Geçtiler - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Önce babasını sonra annesini kaybetti! Virüsle boğuşan İkbal Gürpınar, anlattıklarıyla tüyler ürpertti Yıllar güzelliğine güzellik kattı! İşte cinsel içerikli film yıldızı Arzu Okay'ın son hali Önce market şimdi de tavuk dükkanı! Polis, o kadını yine mastürbasyon yaparken yakaladı 51 yıl önce bu evden çıktı! Şimdi tüm dünyayı vuran virüse çare ondan bekleniyor Futbol dünyasının el üstünde tuttuğu güzel spiker Diletta Leotta'yı meslektaşı yerden yere vurdu