Yasak Şehre Yıllar Sonra Geri Döndüler - Son Dakika

Yasak Şehre Yıllar Sonra Geri Döndüler

19.05.2016 08:42

1
Japonya'da yaşanan Fukişima nükleer felaketi üzerinden üzerinden 5 yıl geçti. Felaktin yaşandığı yıl, binlerce insan yaşadığı bölgeyi terk etti. Carlos Ayesta ve Guillaume Bression adlı iki fotoğrafçı bu felaketten yola çıkarak çarpıcı bir çalışmaya imza attı.

2
Felaketten önce Fukuşima'da yaşayanları şehre dönmeye ikna etti. Ortaya bu çarpıcı görüntüler çıktı.

3
Tokyo'nun yaklaşık 250 kilometre kuzeyinde Pasifik Okyanusu kıyısındaki Fukuşima Dayiçi Nükleer Santrali'nde 11 Mart 2011 tarihinde meydana gelen şiddetli deprem ve tsunami nedeniyle soğutma sistemi devre dışı kaldığı için üç reaktörde nükleer erime meydana gelmişti.

4
Tüm bu unsurların sonucu bölgede yaklaşık 19 bin kişi hayatını kaybetmiş, hayatta kalanlar da radyoaktif sızıntı nedeniyle evlerini geçici terk etmek zorunda kalmıştı. Bölgede on binlerce insan hala prefabrik evlerde yaşıyor.

5
Fukuşima, 1986 yılındaki Çernobil faciasından sonra yaşanan en büyük nükleer kaza olarak kabul ediliyor. Fukuşima felaketinin ardından nükleer enerjiye yönelik endişeler küresel çapta büyümüş aralarında Almanya'nın da olduğu birçok ülke nükleer santralleri aşamalı olarak kapatma kararı almıştı.

6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18

Son Dakika Yasak Şehre Yıllar Sonra Geri Döndüler - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bu manzara ancak tek bir ülkede görülür! Binlerce kişi yarım saat boyunca birbirine inek gübresi fırlattı Gözümüzün önünde öyle bir değişti ki! Güldür Güldür'ün Naime'si şimdi tam bir afet Romantik komedilerin biricik güzeli, hamileliğinde cinsel ilişkiden soğuduğunu itiraf etti Dağlık alanda kaybolan adamı, paylaştığı son fotoğraf karesi kurtardı! Sır bacaklarındaki is izlerindeydi Sony 2021 Dünya Fotoğraf Ödülleri'ni kazananlar belli oldu! Birinciliği "Afrikalı Viktoryen" portresi aldı