Son Dakika Haberleri: Yasak Şehre Yıllar Sonra Geri Döndüler

Yasak Şehre Yıllar Sonra Geri Döndüler

4 yıl önce

1
Japonya'da yaşanan Fukişima nükleer felaketi üzerinden üzerinden 5 yıl geçti. Felaktin yaşandığı yıl, binlerce insan yaşadığı bölgeyi terk etti. Carlos Ayesta ve Guillaume Bression adlı iki fotoğrafçı bu felaketten yola çıkarak çarpıcı bir çalışmaya imza attı.

2
Felaketten önce Fukuşima'da yaşayanları şehre dönmeye ikna etti. Ortaya bu çarpıcı görüntüler çıktı.


3
Tokyo'nun yaklaşık 250 kilometre kuzeyinde Pasifik Okyanusu kıyısındaki Fukuşima Dayiçi Nükleer Santrali'nde 11 Mart 2011 tarihinde meydana gelen şiddetli deprem ve tsunami nedeniyle soğutma sistemi devre dışı kaldığı için üç reaktörde nükleer erime meydana gelmişti.

4
Tüm bu unsurların sonucu bölgede yaklaşık 19 bin kişi hayatını kaybetmiş, hayatta kalanlar da radyoaktif sızıntı nedeniyle evlerini geçici terk etmek zorunda kalmıştı. Bölgede on binlerce insan hala prefabrik evlerde yaşıyor.


5
Fukuşima, 1986 yılındaki Çernobil faciasından sonra yaşanan en büyük nükleer kaza olarak kabul ediliyor. Fukuşima felaketinin ardından nükleer enerjiye yönelik endişeler küresel çapta büyümüş aralarında Almanya'nın da olduğu birçok ülke nükleer santralleri aşamalı olarak kapatma kararı almıştı.


6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18Haber Yayın Tarihi: 19.05.2016 08:42 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

MasterChef'in yakışıklı İtalyan şefi Danilo Zanna'nın eşi Türk çıktı! Sen Anlat Karadeniz'in yıldızı İrem Helvacıoğlu'nun kardeşine bakın! İkizi gibi Ünlü oyuncudan olay itiraf: İntikam almak için kocasıyla yattım! 194 yıl önce resmedildiği gibi! Sel suları kanallar şehri Venedik'in canına okudu Rihanna yine sınırları zorladı! İç çamaşırsız tercihiyle tüm dikkatleri üzerine topladı