Yasakları çiğneyenlere görülmemiş ceza! Virüsten ölenlerin mezarını kazdırdılar - Son Dakika

Yasakları çiğneyenlere görülmemiş ceza! Virüsten ölenlerin mezarını kazdırdılar

Endonezya'nın Java şehrinde Kovid- 19 önlemleri kapsamında maskesiz dışarı çıkarken yakalanan 8 kişiye, Ngabetan köyünde virüsten ölenlerin gömüldüğü mezarlıkta mezar kazma cezası verildi.

1
Endonezya'nın başkenti Cakarta'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakalarının artması nedeniyle kısıtlamalar yeniden uygulamaya konuldu. Java şehrinde ise, virüsle mücadele için uyulması gereken kuralları çiğneyen bazı kişilere caydırıcı bir ceza verildi.
2
Java şehrinde Kovid- 19 önlemleri kapsamında maskesiz dışarı çıkarken yakalanan 8 kişi, virüsten ölenlerin gömüldüğü mezarlıkta mezar kazma cezasına çarptırıldı.
3
Şehir kaymakamı Suyono, mezarlıkta sadece üç kazma görevlisinin olduğunu maske takmayan kişilere kuralları ihlal ettikleri gerekçesi ile kamuya hizmet cezaı altında mezarlığa gönderip virüsten ölen insanlar için mezar kazma cezası verildiğini söyledi.
4
Suyuno, bu tür bir cezasının kuralları ihlal eden kişilerin sayısında azalmaya sebep olacağını umduğunu söyledi.

5
Vaka sayılarının arttığı bölgede kuralları ihlal edenlere para veya kamu hizmeti cezası veriliyor.

6
7
8

Haber Yayın Tarihi: 15.09.2020 13:33

Son Dakika Yasakları çiğneyenlere görülmemiş ceza! Virüsten ölenlerin mezarını kazdırdılar - Son Dakika

YORUMLAR (3)

Diğer Galeriler

Yeni bulgularla en güncel karşılaştırma! İşte koronavirüs, grip ve soğuk algınlığının belirtileri arasındaki farklar Ne umdu ne buldu! Çıplak fotoğraf paylaşan hakimin başı fena dertte İkinci kez yaşadığı annelik heyecanı yarım kaldı! Petek Dinçöz bebeğini kaybetti Necati Şaşmaz'ın günde 80 bardak çay içtiğini biliyor muydunuz? İşte ünlülerin bilinmeyen alışkanlıkları Kumaş maske ile ilgili korkutan gerçek: Virüsü parçalara ayırıp daha uzağa yayıyor