Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları - Son Dakika

Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

23.07.2014 10:46

1
Fazla Pudra: Eğer konu genç görünmekse; pudra kullanımına özellikle dikkat edilmeli. Çünkü; göz çevresindeki kırışık bölgeleri, ya da gülerken oluşan çizgileri ele verebiliyorlar. Pudranızı pudra süngerinden ziyade, pudra fırçanızla hafif şekilde uygularsanız en iyi sonuçları alabilirsiniz!

2
Koyu Ruj: Çoğu kadın ağır makyaja bayılır. Gelgelelim koyu rujlar dudaklarınızı hem olduğundan daha ince gösterir hem soğuk bir izlenim bırakır. Bu sebeple; eğer günlük makyajda uygulayacaksanız daha hafif tonları tercih etmelisiniz!

3
Net Dudaklar: Dudakları kalın göstermenin en pratik yollarından birinin dudak kalemi kullanmak olduğunu neredeyse her kadın bilir. Ama kalemle çizildiği bariz, net dudaklar sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterecektir. Bunun için: Dudak kalemi kullandıktan sonra; parmağınızla hafif dağıtıp, doğal bir görünüm vermenizi öneririz.

4
Işıltılı Gözler: Işıltı kırışıkları öne çıkartacak ve kontür özelliğini en aza indirecektir. Gözlerinizi daha belirgin hale getirmek ve genç bir görünüm elde etmek istiyorsanız mat ürünleri tercih etmelisiniz. "Ama ben ışıktıdan vazgeçemem!" diyenlerdenseniz daha kontrollü bir kullanım önerebiliriz; örneğin; gözünüzün iç köşesine hafif ışıltılı bir far uygulayabilirsiniz!

5
Işıldayan Cilt: Işıltılı ürünler demin de bahsettiğimiz gibi; yüzünüzdeki herhangi bir kırışıklığı veya kusuru vurgulamak için birebirdir! Bu sebeple cildinizin doğal parlaklığına daha yakın ürünler kullanmalısınız. Parlak bir cilt istiyorsanız, makyajdan önce cildinizi nemlendirmeyi denemelisiniz!

6
Sert Kaşlar: Kalın kaşların son zamanlarda ne kadar moda olduğu malum. Ama kaş farlarınızı ya da kalemlerinizi bol kullanmaktan kaçının! Yoğun kaşlar sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterir. Kaşınızın seyrek yerlerini kapatsanız yeterli!

Son Dakika Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Evli öğretmen, öğrencisiyle ilişkiye girdikten sonra polise teslim oldu Yıllar sonra ekranlara dönen Memoli yeni imajıyla tam not aldı Bahçıvan evin hanımına göz dikti! Önce tecavüz edip sonra gözünü kırpmadan öldürdü Müstehcen pozlarıyla milyonlarca takipçisini mest eden fenomene Tiktok'tan kötü haber Yıldız futbolcu McKennie, gözlerini Can Yaman'ın sevgilisi Diletta'nın kalçalarından alamadı